Pieseň pre Svätého Otca

Jubilejný 20. ročník speváckej súťaže cirkevných škôl Košickej arcidiecézy sa konal 20. mája 2015. Hlavným organizátorom bola CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove. Našu školu reprezentovali štyri speváčky, ktoré na súťaž pripravovala p. uč. Bodyová. A boli pripravené veľmi dobre. Čítajte viac.

Kristína Remáčová 7 B - Zlaté pásmo

Romana Bodyová, 1.A - Strieborné pásmo

Sarah Beľanová, 4.C - Strieborné pásmo

Anna Paulína Čurajová, 4.A a Kristína Remáčová, 7.B (duo) - Strieborné pásmo

Spievali v doprovode Sáry Magdovej, 8.C - husle a Fratišky Sorgerovej, 8.C - flauta. Na gitare ich doprevádzal Martin Body, manžel p. uč. Bodyovej.

Srdečne blahoželáme!

Ako na tento deň spomína jedna z účastníčok? Pozorne si prečítajte.

Dňa 20.5. sme sa my -­ Romanka Bodyová, Sárka Beľanová, Anička Čurajová , Kristínka Remáčová, náš hudobný doprovod (Sárka Magdová, Františka Sorgerová a pán Body) a pani uč. Bodyová  zúčastnili súťaže Pieseň pre sv. Otca.

Umiestnili sme sa 3-krát na 2. mieste (strieborné pásmo) Romanka Bodyová, Sarka Beľanová a duo Anička Čurajová + Kristínka Remáčová. Na 1. mieste (zlaté pásmo) sa umiestnila Kristínka Remáčová. Za odmenu sme dostali pekné diplomy a  šálky s fotografiou sv. otca Františka. Od rána sme cestovali. Cesta bola dlhá,  ale veselá . Keď sme tam dorazili, bola tam už väčšina účastníkov. Len čo  sme sa zaregistrovali, dostali sme plnenú bagetu a minerálku Saguaro. Mali sme šatňu spolu s ďalšími školami. Pomaly sme  sa rozspievavali.

Tréma rástla a rástla.  Sedeli sme v prednom rade. Keď sme mali ísť spievať, bola už tréma taká veľkáááá, ale na javisku všetko opadlo. Po súťaži  sme šli na zmrzlinu a do ZOO... To bolo úžasné. Bol tam oslík, láma, labuť, poštovné holuby, korytnačky, lev a veľa ďalších super zvierat. V Stropkove bolo úžasne! Bolo to tam ako na dedine. Mali tam aj rozhlas, ktorý hlásil všelijaké novinky. Všetci sme boli veľmi šťastní a veselí. Na tento deň budeme ešte dlho spomínať .             Sárka IV.C