Úspechy v matematickej súťaži PIKOMAT

PIKOMAT je pre všetkých, ktorých zaujíma matematika, radi riešia netradičné problémy, chcú si zmerať sily s rovesníkmi alebo sa chcú niečo nové naučiť. A presne takýchto deväť žiakov 5. – 7. ročníka sa miestami poriadne zapotilo pri riešení 20 úloh rozdelených do 4 sérií tejto korešpondenčnej súťaže počas celého roka. Bola to však veľká zábava a oveľa viac sa ešte len dočítate!

Najväčší úspech sa podaril Michalovi Greššovi zo 6.B, ktorý svojím 1. miestom prekonal všetkých zapojených šiestakov. Na krásnom 5. mieste skončila Veronika Klemová zo 6.C. Najúspešnejšiu trojicu riešiteľov, ktorých P-MAT n. o. pozval aj na sústredenie, uzatvára Matúš Gbúrik z 5.C.

P. uč. Jurašeková mala však radosť z každej vyriešenej a odoslanej úlohy, teda zo všetkých zapojených žiakov – Lukáš Kubík, Samuel Magda, Michaela Jurková (6.C), Sebastián Kaduk, Norbert Sviatko a Matej Kacsmarik (7.A) a pozýva aj ostatných žiakov objavovať zaujímavosti matematiky v budúcom ročníku súťaže PIKOMAT.

Viac info na www.pikomat.sk