Stretnutie so spisovateľkou Mariannou Grznárovou

14. apríla 2011 prišla medzi nás vzácna návšteva. Pozvanie od Knižnice pre deti a mládež, ktorej pobočka je aj na našej škole, prijala autorka známej knihy Maťko a Kubko, Marianna Grznárová.

Stretnutie sa konalo v malej telocvični, kde sa s pani spisovateľkou stretli tretiaci a štvrtáci. Privítali ju scénkou z knihy Maťko a Kubko, po nej nasledovala básnička na počesť slávnej autorky a zvedavé otázky tety knihovníčky, ktoré striedalo množstvo ďalších otázok detí. Pani spisovateľka na ne veľmi ochotne odpovedala. Chvíľku na nadýchnutie jej žiaci spestrili ďalším vystúpením klaunov, ktorí prišli z jej ďalšej knihy – Dvaja na ceste. Pani spisovateľka sa potešila snahe detí a na záver aj hudobnej kytičke. Stretnutie bolo vydarené, ubehlo veľmi rýchlo a všetci zúčastnení si odniesli príjemné spomienky na vzácnu návštevu. Ďakujeme!