Hronského Jasov

Slovenské povesti a ľudové rozprávky určite nájdeme v domácej knižnici každého žiaka. Sú však aj takí, ktorým čítanie nestačí a chcú si v ich prednese aj zasúťažiť. Tak tomu bolo aj 8. decembra na 8. ročníku súťaže v prednese Hronského rozprávok a povestí žiakov Prešovského a Košického kraja, ktorá sa konala v Jasove. Našu školu v 2. kategórii zastupovala Laura Kopsová zo 7.B triedy s povesťou od J. C. Hronského viažucou sa ku Kapušianskemu hradu. V tejto kategórii nás veľmi pekne reprezentoval aj Arian Tahzib zo 6.C, ktorého sprevádzala mamka. Laura získala 2. miesto a spolu s p.asistentkou Tothovou spoznali aj krásy Jasova a okolia počas cesty tam a späť. Gratulujeme!

Za zodpovednú prípravu na recitačnú súťaž ďakujeme aj Kristianovi Brossmannovi zo 4.A triedy a Lillian Gardoňovej zo 6.C triedy, ktorí sa zo zdravotných dôvodov nemohli podujatia zúčastniť. Deň pred súťažou ich zasiahla zimná nádcha, zaškrípali hlasivky.

Už teraz sa však môžu tešiť na školské kolo Šalianskeho Maťka!