Máme študentskú richtárku

V pondelok 2.mája 2011 sa v centre Košíc konala voľba študentského richtára. Ide o každoročné podujatie v rámci Dni Košíc a v tomto roku sme tam mali aj našu horúcu kandidátku - Alexandru Adamovú - známu aj po menom Sendy z 9.C triedy.Ako obstála? Výborne! Voľby vyhrala práve ona a stala sa študentskou richtárkou na celý nasledujúci rok.

Všetko sa to začalo v semifinále, kde kandidáti mali predstaviť plány a aktivity, ktorými chcú osloviť žiakov a študentov.

Spomenutý pondelok 2.mája bolo už finále, v ktorom kandidátov hodnotila odborná porota - hodnotila ich plán aktivít, splnenie konkrétnych úloh priamo na pódiu a komunikačné zručnosti v  rozhovoroch. Hodnotili sa aj aplauzy a tých bolo dosť. Nedali sme sa zahanbiť ani my, jej spolužiaci a kamaráti zo školy. Kričali a pískali sme do puknutia!

V závere prišlo slávnostné vyhlásenie študentského richtára. Naša Sendy zvládla všetky kritéria výborne a richtárkou pre celý nasledujúci rok sa stala práve ona. Pristane jej aj richtárske oblečenie!

Sme radi, že sme pri nej v tento deň mohli byť. Prajeme jej veľa šťastia a dobrých nápadov pri plnení tejto zaujímavej funkcie. Za všetkých povzbudzovačov napísala Grétka z 9.C.