Bodka za 1. ročníkom ŠKOLSKEJ BURZY

Milí burzári, ešte se nezabudli na burzu hračiek, kníh a spoločenských hier v čase Adventu v malej telocvični? Veru, za 5 dní ste toho doniesli až-až! A za jeden burzový deň nakúpili štedro a pre každého, koho máte v srdiečku. Bez pomoci starších žiakov, dobrovoľníkov, by sa táto školská akcia určite nemohla konať a bez vás, kupujúcich, by sa nepodarilo získať finančnú sumu 466, 30 eur ako výťažok z burzy. Počas januárovej sv. omše dobrovoľníčky darovali výťažok s. Zuzane vo forme darovacej listiny. Ale ozajstný výťažok pomohol deťom vyrastajúcim v ťažkých podmienkach počas tohtoročných jarných prázdnin. Sestričky vincentky deťom pripravili PRÍMESTSKÝ TÁBOR s pestrým programom a s chutným občerstvením na každý deň. Ďakovný list, ktorý nám poslali, ponúkame v časti - Čítajte viac Reťazová pomoc od darovania cez kúpu vecí v burze sa dostala až tam, kde bola veľmi potrebná a vďačná! A to je super!

Milí naši priatelia zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach!

Chceme Vám zo srdca poďakovať za to, že vďaka Vašej štedrosti sme prežili nádherné jarné prázdniny. Od pondelka do stredy sme prichádzali k sestričkám vincentkám, ktoré nám pripravili každý deň niečo zaujímavé. V pondelok doobeda sme súťažili v skupinkách. Stavali sme loď, hrad a pripravili sme si jednohubky, aby sme ich na olovrant zjedli. Keď sme sa naobedovali, boli sme si zahrať minigolf. V utorok sme navštívili výstavu v Kulturparku, kde sme si na vlastnej koži vyskúšali rôzne zrakové klamy.

Bola to super zábava a niekedy aj skúška odvahy. Obedovali sme v meste, dali sme si pizzu, ktorá všetkým chutila. Po nej sme sa rozdelili na dve skupinky. Jedna obdivovala krásy prírody vo Východoslovenskom múzeu a tí menší boli v Bricklandii a hrali sa s legom. Posledný deň sme boli v kine. Videli sme pekný animovaný film Ľadová sezóna, ktorý sa nám veľmi páčil. Po ňom sme mali na obed suprové parené buchty. Po obede sme sa od sestričiek dozvedeli, že veľa zábavy a radosti sme mohli zažiť vďaka Vašej vynaliezavej láske. Na záver sme sa za Vás pomodlili. Ešte raz Vám posielame jedno obrovské ĎAKUJEME!!! JJJ

Vaši kamaráti z Prímestského jarného tábora