Hurá, školské výlety!

Prvé dva júnové týždne patrili školským výletom. Triedne kolektívy so svojimi triednymi učiteľmi počas nich navštívili krásne historické, kultúrne, turistické miesta, známe jaskyne, skanzeny, hrady... Kde všade boli a čo videli? Čítajte ďalej...

Žiaci 6. B si výlet rozdelili do dvoch dní. V utorok - 7. júna 2011 zavítali do Jasova, kde si pozreli podzemné krásy Jasovskej jaskyne, nechýbal výstup na Jasovskú skalu a prehliadka Kláštora premonštrátov bola spojená aj so sv. omšou v Kostole sv. Jána Krstiteľa. Hneď na druhý deň – 8. júna 2011 sa vybrali do Poľova, aby si pozreli skoky koní v jazdeckom areáli, na multifunkčnom ihrisku si zašportovali a nakoniec zakotvili na opekačke, ktorú im nachystali rodičia jedného zo spolužiakov. Boli to dni naplnené radosťou a SUPER zážitkami.

Chlapci a dievčatá z 8.B triedy prežili v stredu 8. júna 2011 pekný deň v rekreačnej prímestskej časti Košíc známej pod názvom Anička. Zabavili sa v novootvorenom športovom areáli, prešli sa po blízkom okolí a stihli si aj precvičiť kondíciu a športové zručnosti. Najviac sa vraj tešili na chutnú desiatu!

Prváci z 1.A, 1.B a 1.C triedy  mali v stredu 8. júna 2011 nasmerované do Trebejova, kde ich už čakali koníky, ich ošetrovatelia a zdravý dedinský vzduch. Bolo tam super!

Piataci z 5.A, 5.B a 5.C  triedy  spoznávali krásy a tajomstvá Ľubovnianskeho hradu a jeho okolia vo štvrtok 9.júna 2011. V Historickom tábore sa preniesli do stredoveku, vyskúšali umenie sokoliarov a dávnych remesiel. Všetci sa zhodli v tom, že by tam ešte raz chceli ísť. Super deň!

Partia z 8.C prežila krásny trojdňový výlet v Demanovskej doline od štvrtka 9. júna do soboty 11. júna 2011. Všetko sa začalo grilovačkou pri chate hneď prvý deň. Výlet do Tatralandie počas druhého dňa si užívali plnými dúškami vody a veselých zážitkov. Tretí deň boli nadšení krásou a nádhernou ľadovou výzdobou Demanovskej jaskyne slobody. Ani sa im nečudujeme, že na školu počas týchto dní vobec  nepomysleli. Zostali im pekné spomienky a album plný fotiek!

Dve šiestacke triedy 6.A a 6.C sa vo štvrtok 16. júna 2011 vydali spoznávať krásy našich veľhor - Vysoké Tatry. Zo Starého Smokovca si to nasmerovali na Hrebienok. Bola to príjemná turistická prechádzka. Popoludní ich už čakal bazén v Aquarelax v Tatranskej Lomnici. Poriadne sa vyšantili, zaplávali si a utužili zdravie a sily. Domov sa vrátili hladní a spokojní, že sa výlet vydaril!

Od 17. júna do 19. júna 2011 sa naši siedmaci zo 7.A a 7.B  zastavili v príjemnom prostredí v okolí Lipoviec. Počas troch dní návštívili jaskyňu Zlá diera, prešli Lačňonský kaňón, Kopytovskú dolinu. Sily čerpali aj v bazéne, v ktorom sa príjemne osviežili aj zabavili. Výlet sa im vydaril a už teraz sa tešia na ďalší!