Pán kaplán Paľko a jeho aktuálne slovko

Do našej veľkej školy patrí aj školský p. kaplán Paľko Kožuško, ktorého má každý z nás veľmi rád a ktorého každý pozná. Ale aj on nás má veľmi rád a predstavte si, že aj on pozná každého v škole, mladšieho žiačika aj staršieho žiaka, ktorý je pomaly vysoký ako on. V tomto období sa nám už niekoľko pondelkových rán prihovára napísaným slovkom, ktoré je povzbudením do celého týždňa a pripája aj aktivitky. Počas slávenia Veľkej noci nás prekvapil aj videom. Tak sme p.kaplána aj počuli, aj videli. Ďakujeme, milý p. kaplán Paľko, fandíme a lajkujeme, ale najmä čerpáme zo slov, príbehov, malých milých zamyslení. V časti - ČÍTAJTE VIAC ich ponúkame pre všetkých. Spoločne v modlitbe zostávame naďalej...

Pán kaplán Paľko a jeho špeciálne pondelkové slovko

Pán kaplán Paľko a jeho aktuálne pondelkové slovko na tento týždeň:

Moji milí!

Aké je dobré počuť od rodičov slová: „Neboj sa... Zvládneš to... Myslíme na teba.“
Aj rodičia sa veľmi tešia, ak im dieťa povie: „Mám Vás rád a modlím sa za vás.“ Včera
v evanjeliu sme počuli Ježišovu modlitbu. Je krásna v tom, že sa modlí za každého z nás.
Okrem iného hovorí: „Za nich prosím.“ (Jn17,9)

Istá mamka rozprávala, že keď manžel išiel pracovať do nočnej zmeny, malý syn
spával s ňou v otcovej posteli. Po spoločnej večernej modlitbe chlapec poznamenal: „Teraz sa
ešte musím pomodliť sám, lebo mám na srdci toľko vecí, ktoré chcem povedať Pánu Bohu.“
Matka odišla do kuchyne a cez pootvorené dvere počúvala, ako sa syn modlí za otca, za ňu,
ale aj za seba, aby dokázal poslúchať rodičov, keď je to niekedy také ťažké…

Snažme sa, deti, aj v tomto týždni, modliť sa za svojich rodičov. Rodičia za svoje deti.
Majme povzbudivé slovo jeden pre druhého.