Deň pre naše mesto

V dňoch 17.– 18. júna 2011 prebiehalo v 6 slovenských mestách najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe: Naše mesto 2011. Podujatie organizuje nadácia Pontis a skupina firiem Engage. Naša škola sa zapojila do tohto projektu tiež. Dôvodom, prečo sme sa zapojili, bolo to, že sa v átriu uskutočňuje veľa aktivít - sv. omše, chvíle relaxácie žiakov, hier, vystúpení a pod. a chceli sme oživiť a zveľadiť tento priestor inak.

Po  vyplnení a odoslaní projektových formulárov bola na internete  zverejnená výzva o tom, že potrebujeme pomoc v oblasti životného prostredia:  Pomôžte škole pri úprave átria.

Cez webové stránky sa prihlásilo 5 dobrovoľníkov ( jeden muž a štyri ženy).  Všetci dobrovoľníci mali modré tričká s názvom - Postavme naše mesto na nohy! Nadácia Pontis poskytla menší grant na nákup materiálu.

Na pomoc našej škole prišli dňa 17.júna 2011 piati  zamestnanci firiem – dobrovoľníci, ktorí nezištne  pomáhali. Z upravenej plochy sa odstránili divo rastúce kry, buriny, celá plocha sa vyčistila, vykopali sa korene krov a zasadili sa nové rastliny-skalničky, ihličnany a iné okrasné rastliny. Napriek  mimoriadne  teplému počasiu pomáhali aj deti.

Výsledkom bola veľmi pekne upravená plocha, ktorá potešila a v budúcnosti určite poteší každého návštevníka átria.

Všetkým zúčastneným patrí veľká a úprimná vďaka. p.uč.Zachariášová, školská koordinátorka projektu