Putovali sme k sv. Ondrejovi

Sviatočný deň-Božie telo- sme v spoločenstve pedagógov a žiakov II. stupňa slávili netradične. Vo štvrtok ráno 23. júna 2011 sme sa stretli športovo vystrojení a tak ako dávni pútnici sme sa vydali na duchovnú púť.

V Roku sv. Ondreja sa nedalo neputovať práve k tomuto apoštolovi. V Košiciach je mu zasvätený kostol na Podhradovej, v ktorom sa zavŕšil pútnický deň slávnostnou sv. omšou. Slúžil ju náš školský kaplán Marcel. Príjemné agapé posilnilo naše sily a s radosťou a novou nádejou sme opúšťali toto miesto!

Peší presun sme zvládli v skupinách podľa ročníkov. Sprevádzalo nás príjemné slnečné počasie a po takmer hodine a pol trvajúcej ceste sme sa ocitli pred krásnym kostolom. Privítali nás manželia Železníkovci, rodičia našich detí a zároveň miestni kostolníci. Ďakujeme im za milé privítanie a službu pri príprave sv. omše.

V sv. omši pán kaplán Marcel veľmi užitočne prepojil posolstvo sviatku Božieho tela, života sv. Ondreja i zmyslu tejto duchovnej púte.

Potešilo nás aj agapé so všetkými dobrotami, ktoré putovali s nami.

Pane, prijmi naše úmysly, s ktorými sme putovali k Tebe!  Vďaka Ti  za tento deň!