Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane!

Arcidiecézna súťaž "Dedičstvo otcov, zachovaj nám, Pane!" začala 25.novembra 2010 sv. omšou, ktorú celebroval pomocný košický biskup Mons. Stanislav Stolárik.

Hosťujúcou školou bola Spojená škola sv. košických mučeníkov na sídlisku KVP v Košiciach. Našu školu reprezentovali Kika Šeligová a Zuzka Smolková zo 7. B a Ali Baldovská zo 6. C. Súťažilo sa v niekoľkých vedomostných kolách. Jedno kolo preverilo naše vedomosti o Spolku sv. Vojtecha, druhé o pustovníkovi Benediktovi, iné o Gaboltove - pútnickom mieste a škapuliari, ďalšie bolo venované Roku kresťanskej kultúry. Zo 14 družstiev sa naša škola umiestnila na 5.mieste. Odmenili nás peknými knihami. Ďakujeme p. uč. Snopkovej za prípravu a sprevádzanie na súťaži.