Modlitba – môj rozhovor s Bohom

Každoročne zamestnanci školy absolvujú duchovné cvičenia. Tie tohtoročné sa uskutočnili v dňoch od 27. 10. 2011 do 30.10. 2011 v Exercičnom dome sv. Ignáca v Prešove. Exercitátorom bol Pat M. Kovaľ, S. I. a téma znela: Modlitba – môj rozhovor s Bohom.

Boli to štyri dni prežité v atmosfére modlitby, ktorá je zakorenená v Božom slove a v mlčaní, bola to škola modlitby meditačnej a kontemplatívnej. Je veľmi potrebné aspoň raz v roku sa zastaviť, zhodnotiť seba a posilniť sa tým, že sa človek dostáva k úprimnému a srdečnému rozhovoru s Nebeským Otcom, Božím Synom a s Pannou Máriou.

Na začiatku bola otázka: „Čo očakávam?“ MÚDROSŤ rozoznať pravdu od nepravdy. VIERU v konečné víťazstvo pravdy. OCHOTU podľa poznanej pravdy žiť. ODVAHU stať sa novým človekom. CHUŤ do nového života. SVIEŽOSŤ vnímania všetkého, čo je krásne. SCHOPNOSŤ radovať sa zo života. NÁDEJ, že sa to všetko naplní v mojom živote. ROZHODNOSŤ znovu a znovu začínať a vytrvalo sa o to všetko snažiť. LÁSKU, lebo bez lásky by bolo všetko nezmyselné. Určite to po duchovných cvičeniach nezostalo len v očakávaní.