Tvorivé dielne v tradičných aj netradičných remeslách - Deň remesiel

Vďaka pozitívnemu záujmu detí, rodičov a vedenia školy sme aj tento rok mohli uskutočniť projektové popoludnie s názvom - TRADIČNÉ AJ NETRADIČNÉ REMESLÁ V TVORIVÝCH DIELŇACH. Celá akcia sa uskutočnila vo štvrtok 15.3.2012 v priestoroch školy, v časti nad školskou jedálňou. Už tradične v pôstnom období naše pozvanie prijali babky, staré mamy a tety, ktoré nás zasvätili do tajov výroby zaujímavých výšiviek, dečiek, košíkov, perníkov, kraslíc, krojov či bižutérie.

Triedy sa premenili na ľudové izby, v ktorých nechýbali ani tradičné ľudové dekorácie, pestré výšivky, pletené výrobky či iné hodnotné predmety. Triedy vyzdobili pani vychovávateľky  a pomohli aj deti, rodičia či staré mamy tým, že na našu žiadosť poslali do školy rôzne remeselné výrobky.
  Otvorenie projektového popoludnia bolo v priestoroch školskej kaplnky s príhovorom pani riaditeľky a modlitbou od Matky Terezy pod dohľadom sestry Zuzany. Nasledoval presun do tried, kde si deti mohli jednotlivé výrobky nielen pozrieť, ale aj vyskúšať niečo vlastnoručne vytvoriť.
  Pestrá škála ponuky zapríčinila aj to, že si deti nevedeli vybrať hneď. V jednotlivých triedach si  mohli vyskúšať maľovanie kraslíc, pradenie, vyskúšať  kroj, ručné pletenie, háčkovanie, prácu s drôtom, paličkovanie, maľovanie medovníkov či papierové pletenie.
   Na záver sa chceme poďakovať Pánu Bohu za nápad, ktorý sa ocitol  v hlavách pani vychovávateliek, tetám, babkám a starým mamám, ktoré zavítali k nám, vďaka patrí aj rodičom, vedeniu školy, pani učiteľkám a najmä  deťom, ktoré boli celou akciou najviac  potešené.