Beseda s tatranským ochranárom o živote medveďa hnedého

Dňa 26.11.2010 dostali deti z ŠKD pozvanie na besedu o medveďoch, ktorá sa konala v malej telocvični. Deti pozvanie prijali od tety Slávky Zlaczkej z knižnice. Šikovné deti nakreslili obrázky medveďa a teta Slávka z nich urobila peknú výstavku.

BESEDA O MEDVEĎOCH

Dňa 26.11.2010 dostali deti zo školského klubu pozvanie na besedu o medveďoch, ktorá sa konala v malej telocvični.

Deti pozvanie prijali od tety Slávky Zlaczkej z knižnice.

Šikovné deti nakreslili obrázky medveďa a teta Slávka

z nich urobila peknú výstavku.

Ochranár p. Seman v piatok popoludní zavítal k nám do školského lubu. Nebol nám úplne neznámy. Prišiel nám porozprávať o ochrane medveďov nielen v Tatrách, ale aj na celom Slovensku. Deti zaujal hlavne svojimi vlastnými zaujímavými príhodami s medveďmi.

Na spestrenie sme si pozreli film zo ZOO v Košiciach, kde sa pred časom narodili medvedie pätorčatá. Všetci sme mali možnosť vidieť ako sa o medvieďatá starali ich náhradný rodičia a aká bola táto práca náročná.

S p. Semanom sme sa rozlúčili veľkým potleskom a malou pozornosťou.

deti z ŠKD