Beseda s dopravným policajtom

V stredu 27. 10. sa v našej škole konala beseda s pani policajtkou a študentkami zo zdravotnej školy. Popoludní o 14:00 hodine sa deti tretieho a štvrtého ročníka zhromaždili v malej telocvični. Po príchode pani policajtky a mladých zdravotníčok sa beseda mohla začať.

Beseda s dopravným policajtom

V stredu 27. 10. sa v našej škole konala beseda s pani policajtkou a študentkami zo zdravotnej školy. Popoludní o 14:00 hodine sa deti tretieho a štvrtého ročníka zhromaždili v malej telocvični. Po príchode pani policajtky a mladých zdravotníčok sa beseda mohla začať.

Pod vedením pani policajtky si deti spoločne zopakovali pravidlá pre chodcov  účastných cestnej premávky. Deti už vedia, že ak na semafóre svieti „zelený panáčik“, vtedy môžu spokojne prejsť cez cestu, čo však neplatí pri „panáčikovi“ červenej farby. Vedia, že so zmenou semafóra pre chodcov sa mení aj semafór pre dopravné prostriedky (svieti buď červená, oranžová alebo zelená). Deti si aj názorne vyskúšali, že po prechode pre chodcov je najlepšie i najbezpečnejšie prechádzať po pravej strane. A tiež si deti zopakovali ako sa najbezpečnejšie prechádza cez cestu na miestach, kde nie je prechod pre chodcov (kolmo na vozovku), samozrejme v prípade, že v danej chvíli tadiaľ neprechádza žiadne auto, alebo je v bezpečnej vzdialenosti od nás.

Čo v prípade, že dôjde k úrazu na ceste i mimo nej? O tom ako poskytnúť prvú pomoc nám porozprávali študentky zdravotnej školy. Žiaci mohli vidieť, ako sa postupuje pri resuscitácii a niektorí si to aj vyskúšali na umelej bábke – učebnej pomôcke. Deti sa dozvedeli ako znehybniť zlomeninu, ako postupovať pri popálenine, vyskúšali si obväzovanie končatín, a teda znova sú o niečo múdrejšie a bohatšie o nové schopnosti i zážitky.