Navštívila nás Oľga Feldeková

Školská knižnica je na našej škole neustále navštevovaná deťmi školy a to hlavne popoludní po vyučovaní a, samozrejme, počas ich pobytu v školskom klube. Veľmi dobre poznajú tetu Slávku, ktorá v knižnici pracuje, a ktorá im neustále plní ich požiadavky, napríklad, keď potrebujú poradiť pri hľadaní nejakej knihy.

Aj preto nás všetkých potešilo, keď sme dostali pozvanie na zaujímavý program pod vedením tety Slávky. Veľmi nás potešila aj správa, že na tento program nás príde navštíviť pani Oľga Feldeková, známa spisovateľka.
Po príchode do miestnosti, kde sa táto udalosť konala, nás najskôr privítala teta Slávka. Potom však odišla a namiesto nej sa k nám prihovárali dvaja trpaslíci. Nasledoval zaujímavý program pretkávaný čítaním príbehov a súťažením v ozaj zaujímavých, netradičných a zábavných súťažiach. Všetci sme sa naozaj bavili a povzbudzovali všetkých vybraných súťažiacich účastníkov.
Už keď sme boli v tom najlepšom, zavítala k nám už spomínaná spisovateľka Oľga Feldeková. Na úvod nám prečítala krátky úryvok z knihy Modrá kniha rozprávok, ktorú napísal jej manžel Ľubomír Feldek a nasledovalo jej povzbudzovanie pri poslednej súťaži. Mnohé deti sa na príchod spisovateľky pripravili a požiadali ju o jej podpis.
Oľge Feldekovej sme sa spoločne poďakovali za to, že si našla čas a navštívila nás. Bolo to pre nás všetkých príjemné krátke stretnutie s takou známou osobnosťou.
Došlo taktiež k odhaleniu trpaslíkov, kedy sme sa dozvedeli, že to neboli ozajstní trpaslíci, ale prezlečená teta Slávka a teta Renáta, ktorá pracuje taktiež  v knižnici.
Na záver sme dostali malých pamiatkových trpaslíkov, ktorí nám budú pripomínať toto zaujímavo strávené popoludnie.
Ďakujeme!