Na besede s Gabrielou Futovou a Romanom Bratom

Predvianočná beseda v ATRIUM KLUBE nám padla veľmi vhod. 10. decembra sme sa na ňu vybrali my, žiaci 7. B, spolu s pani učiteľkou Ferkovou.

Spisovateľka Gabriela Futová s spisovateľ Roman Brat nám zaujímavým spôsobom porozprávali nielen o svojich knihách, ale aj o tom, čo ich k písaniu viedlo, akí boli žiaci, či ich niečo spája a ako sa dostali k tomu, že napísali niektoré knihy aj spoločne. Predstavili nám poslednú spoločnú knihu „Chlapci padli z višne, dievčatá z jahody“ a, samozrejme, pripomenuli aj svoju druhú knihu, ktorej sú spoluautormi – Zmätené dvojičky zo slepej uličky“. Táto kniha bola najlepšou knihou jesene 2008. My, žiaci, sme mali priestor klásť otázky, čím sa toto stretnutie zmenilo na zaujímavú besedu. Stretnutie bolo spestrené aj kultúrnym programom a na záver nás čakala autogramiáda.