Nemôžeme nekomunikovať

Tak sa volala jedna z netradičných vyučovacích hodín slohu v 7.A triede, ktorú žiaci zažili v utorok 14. decembra 2010. Všetky aktivity boli zamerané na rozvoj komunikačných zručností.

Po úvodnom pripomenutí hlavných zásad efektívnej komunikácie nasledovali praktické ukážky konkrétnych komunikačných situácií - výklad nového učiva v škole, hokejoví fanúšikovia v hľadisku - v bufete - po zápase, narodeninová oslava a pozvaní spolužiaci, práca sekretárky v kancelárii. Nechýbali kostýmy, rekvizity a všetko, čo patrí ku komunikácii v týchto zaujímavých  situáciách.

V ďalšej aktivite žiaci prezentovali skupinové práce, na ktorých pracovali niekoľko týždňov. Fotky a obrázky z novín a časopisov dopĺňali tak, že k nim pripojili vlastný názov komunikačnej  situácie a určili formy konkrétnej komunikačnej situácie.

Počas hodiny vládla v triede dobrá pracovná atmosféra, nechýbala super nálada a najma počas scénok smiech a potlesk ostatných i pozvaných hostí. Potvrdilo sa, že nemôžeme nekomunikovať, ale aj to, že je dôležité komunikovať efektívne, vhodne a slušne.