Matematická olympiáda

Matematickú olympiádu by sme mohli považovať za starenku medzi súťažami, veď 21. januára 2011 sa konal už jej 60. ročník. Záujemcov uspieť a získať popredné umiestnenia je však stále dosť. Tento rok súťažilo v obvodnom kole 44 piatakov a 17 deviatakov. Aj naša škola mala medzi súťažiacimi v kategórii Z5 svoje zastúpenie.

Nebolo ľahké poradiť si s 3 príkladmi, na riešenie ktorých mali žiaci 2 hodiny. Neboli to hocijaké úlohy a popísať každú myšlienku, ktorá viedla k výsledku, nie je „maličkosť“. Za každú úlohu sa mohlo získať 6 bodov, spolu teda 18. Ten, kto získal 9 a viac bodov, sa stal úspešným riešiteľom. A takých bolo v tejto kategórii 21 (t. j. 47,7 %). Medzi nimi boli aj naši žiaci:

5. miesto - Martin Mihálik (5.A), 14 bodov

6. miesto – Lukáš Guba (5.C), 13 bodov

10. miesto – Marián Galajda (5.C), 9 bodov

Úspešným riešiteľom gratulujeme a prajeme veľa radosti pri riešení matematických úloh.

P.S.: Obvodné kolo MO pre kategórie Z6, Z7 a Z8 sa uskutoční 6. apríla 2011.

p. uč. Paraličová