Deviataci nechýbali na INTEGRÁCII 2013

Piaty ročník charitatívnej akcie INTEGRÁCIA 2013 sa uskutočnil 15. októbra 2013 v Steel Aréne v Košiciach. Naši deviataci tam zavítali so svojimi pani učiteľkami triednymi - Bednárovou a Ferkovou a s p. uč. Kručanicovou. Na tomto podujatí sa zúčastnilo 9000 žiakov zo základných aj zo špeciálnych základných škôl, stredných škôl, odborných učilíšť a detských domovov. Záznam odvysiela RTVS 24.11.2013 (nedeľa) o 15.00 hod. Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

Koncert moderovala Katarína Brychtová. Pozvanie účinkovať na tejto akcii prijali IMT Smile, Peter Bič Project, Majk Spirit, Sisa Sklovská, EGO, Ewa Farna, Dominika Mirgová, Monika Bagárová, Rakby, Bacil, Helenine oči a najlepšie tanečné skupiny. So svojím programom vystúpili aj žiaci z niekoľkých škôl. Počas koncertu boli ocenené rodiny v núdzi aj jednotlivci.

A čo hovoria na INTEGRÁCIU 2013 naši deviataci?

„Myslela som si, že to bude dobré, ale nie až také, ako to bolo. Myslela som, že tam bude pár pesničiek, poodovzdávajú sa ceny a to bude všetko. No páčilo sa mi to. Rozprávala som sa aj s jedným postihnutým chalanom a musím povedať, že sú to úžasní ľudia a vyžaruje z nich radosť, aj keď ich osud je ťažký.“ (Maja, 9.A)

„Zazneli tam piesne, ktoré doma bežne počúvame. No dnes to bolo úplne o inom. Spevák to spieval naživo pred nami. A tá atmosféra bola neopísateľná. Hlavne pri poslednej pesničke, ako sme všetci spolu spievali: „Žijeme len raz ...“ Myslím, že táto akcia je skvelá, pretože spája pomáhanie s úžasným koncertom.“  (Lucka, 9.B)

„Som veľmi rada, že som sa zúčastnila koncertu a odovzdávania cien pre ľudí, ktorí potrebujú sociálnu a peňažnú pomoc.“ (Julka, 9.A)

„Integrácia 2013 bola nezabudnuteľná akcia. Na svoje si prišli milovníci rapu, modernej muziky aj tanca. Všetkých nás spájala „jedna myšlienka a jeden cieľ", ako znel víťazný slogan na popísanie Integrácie. Mnoho zábavy a zážitkov popretkávaných dojímavými príbehmi vytvorilo nezameniteľný pocit, na ktorý budeme všetci ešte dlho spomínať. Ďakujeme organizátorom, ako aj pani učiteľke Ferkovej, že sme sa na tomto podujatí mohli zúčastniť!“ (Ali, 9.B)