Duchovné cvičenia pedagógov

Načerpať duchovné sily, bohatstvo pri meditáciách, zveriť svoje životy Panne Márii a Ježišovi, obnoviť krstné sľuby, uzdraviť telo i dušu... to všetko získali pedagógovia a zamestnanci školy počas duchovných cvičení v dňoch 21.-23. novembra 2013 v Exercičnom dome jezuitov v Prešove. Máriina úcta, kľúčová téma cvičení, sa krásne prelínala Evanjeliom a modlitbami v kruhu nášho spoločenstva, ktoré duchovne sprevádzal páter Leopold. Vďaka, Pane, za požehnané dni v Tvojej blízkosti...

Páter Leopold sa slovom i srdcom spojil s každým z nás...hlbokým prežívaním sv. omše, svedectvom života, dedičstvom viery po svojich rodičoch, priateľskými spomienkami na spolubratov i priateľov, silnými osobnými rozhovormi. Každá meditácia bola vďakou Ježišovi za všetky dary života. Každá myšlienka na Pannu Máiu bola jeho i našou prosbou, aby sme ju vedeli milovať tak ako Ježiš. Krásna galéria zo života svätých nám ukázala, že ich veľkosť je v tom, že vedeli otvárať svoje srdcia a milovať svojich blížnych.

V spoločných sv. omšiach a modlitbách, chvíľach Eucharistickej poklony, v úvahách i prosbách sme Ježišovi i Márii prinášali aj celé spoločenstvo školy... deti, mládež, rodičov i priateľov školy.