Daniel Pastirčák na hodine literatúry

Pekný umelecký zážitok čakal v piatok - 13. decembra 2013 na čitateľov z II. stupňa, ktorí hodinu literatúry prežili netradične a originálne - besedou s Danielom Pastirčákom, známym slovenským spisovateľom, scenaristom, výtvarníkom, kazateľom a milovníkom snívania a fantázie.

Podujatie pripravila Knižnica pre mládež mesta Košice, presnejšie pani knihovníčka Slávka, ktorá "vládne" jej pobočke so sídlom na našej škole.

Príjemné ranné stretnutie umelca s učiteľmi v školskej kaplnke pokračovalo besedou autora s mladými čitateľmi z V.A, V.B, VII.A a IX.A triedy. Nechýbali ukážky z tvorby v podaní detí, výstava výtvarných diel detí, ktoré inšpirovali umelcove knihy a zaujímavé otázky zvedavých čitateľov.

Školský zbor Ratolesť pripravil pre autora darček v podaní troch piesní, ktoré zazneli počas autogramiády. Rozrávanie bolo veľmi príjemné, vtipné, najmä so živými spomienkami na Košice, kde umelec počas strednej školy študoval.

Hodina literatúry sa všetkým páčila a už teraz sa tešíme na ďalšie netradičné stretnutia!