Dni energií

Zaujímavé podujatie so zaujímavými aktivitami a zážitkami pripravila pre všetkých ôsmakov a triedne p. učiteľky, šetričov energií, SPŠ elektrotechnická v Košiciach. Deň energií nastal v utorok - 8. apríla 2014 aj s dôležitou podmienkou účasti - pripraviť vlastné žiacke práce v hlavnej - tvorivej a vedľajšej - umeleckej kategórii. Práce sa vydarili a rovnako aj predpoludnie plné energie a dobrých nápadov.

Podujatie mali v rukách študenti v sprievode troch pani profesoriek a v úvode s milým privítaním p.riaditeľom - Ing. Štefanom Krištínom.

Pokračovalo sa pestrým programom:

- videli sme ukážky víťazných prezentácií zapojených škôl,

- študentská porota hodnotila práce vo vedľajšej kategórii,

- študenti prezentovali praktické ukážky vlastných prác SOČ,

- chýbať nemohlo súťaženie v skupinách,

- prezentácia modelu v hlavnej kategórii,

- záverečné poďakovanie spojené s vyhlásením výsledkov súťaže a peknými cenami.

Náš model v hlavnej kategórii - Zelená elektráreň fungoval aj pri prezentácii a družstvo jeho tvorcov získalo diplom a hodnotné ceny. Hlavní technici - Juraj Šarišský (7.C) a Leonard Labanič (8.A). Pri výrobe asistovali aj Tomáš Benko a Peter Galoci.

Vo vedľajšej kategórii porotu najviac zaujala práca Návrat k prírode, ktorú namaľovala Magdaléna Kupcová. Ďalšia práca - Zdroje energie, ktorú vytvoril Leonard Labanič, uspela na 3. mieste. Diplomy a pekné ceny patrili umelcom.

Pri vyhodnotení súťaže sa podelili  všetky triedy. V každom rade uspelo družtvo inej triedy, a tak zastúpenie mali všetci žiaci.

Záverečné slová patrili nielen organizátorom, ale aj nám, ktorým sa podujatie páčilo, zaujalo, prekvapili pekné ceny, ochota a snaha študentov i profesorov. Ďakujeme a prajeme veľa enegie pri nových objavoch  šetrenia  energie a prírody!

Žiacka anketa:

"Nápady študentov sa mi páčili. Dokázali niečo neuveriteľné. Môžeme si to zopakovať ešte?"     Adrián

"Som rada, že som sa niečo nové naučila."     Martina

"Ich projekty sa mi páčili - solárna elektráreň, zosilňovač hudby, inteligentný dom... Dúfam, že to bude aj o rok."    Daniel

"Bolo toho veľa, čo sme videli a spoznali a určite začnem šetriť energiami."    Magdaléna

"Prezentácia vynálezov študentov bola super. Bolo to veľmi poučné. Išla by som aj o rok."     Miša

"Boli tam dobré projekty, pokusy a krásne kresby."     Kristián

"Myslim, že aj nám, dievčatám, to niečo dalo. Aj my sme spríjemnili nástenku včerajšieho podujatia."    Barbora

"Bola tam dobrá atmosféra, zážitky, nové vedomosti. Ďakujeme za ich čas a za všetko, čo pre nás pripravili."    Monika