V Meste povolaní

Prvé detské mesto povolaní na Slovensku privítalo 22. septembra 2014 žiakov 5.B v rámci hodín poznaj a ži. Spolu s pani učiteľkami - Pustaiovou a Ferkovou si poprezerali nielen interaktívnu výstavu, ale si aj sami vyskúšali reálne povolania zo sveta dospelých vlastnými silami. Zážitkov majú neúrekom.

„Najviac sa mi páčil obchod DM, vyskúšala som si, ako pracuje predavačka a bavilo ma to. Zaujímavé to bolo aj v domčeku s mliekom, na pošte som rozvážala balíky. V domčeku s vodou boli na stene nákresy, ako putuje čistá a ako špinavá voda. V nemocnici ma „operoval doktor Dávid“. Bolo to skvelé, že nám pani učiteľky naplánovali takú akciu.“ (Paťa)

„Mestečko povolaní bolo SUPER! Myslel som si, že je menšie. Veľmi sa mi tam páčilo. Najlepší bol obchod a stavba.“ (Juraj)

„Veľmi sa mi páčilo, že som mohla nahliadnuť do rôznych povolaní. Keď som bola v pokladni, išla tam aj „pípačka“ a z pokladne vyšiel bloček. Dúfam, že raz budem takou predavačkou, aj keď mám svoj životný sen – byť cukrárkou a zdobiť torty.“ (Kaja)

„Cítil som sa tam ako dospelý. Aspoň na malú chvíľu som sa mohol stať lekárom, poštárom, policajtom, vodárom, predavačom.“ (Šimon)

„Bolo to veľmi dobré. Sprevádzali nás milé animátorky, ktoré mali peknú prezentáciu. Niektoré veci boli skutočné veľkosťou aj váhou, Napr.: ASGuard, SBS štít alebo DHL vozík.“ (Daniel)

„Najviac sa mi páčila DM drogéria a DHL. Aj v Telecome bola sranda, keď sme sa fotili do bubliny. Aj kvíz na konci bol dobrý.“ (Kika)

„Najviac sa mi páčil blokovací pult. Ten pás bol fascinujúci. Blokovanie je sranda. A potom ten bloček.“ (Adam)

„Veľmi dobre to bolo vymyslené. Všetko bolo pekné. Aj puzzle vo vodárňach.“ (Benedikt)

„Myslela som si, že ma nebude zaujímať žiadna práca. Ale nakoniec ma tam zaujali viaceré. Najmä predavačka v DM alebo pracovníčka v DHL. Keby bola taká možnosť, chcem tam ísť znova.“ (Sára)

„Najviac sa mi páčilo, ako som so spolužiakmi staval strechu z dreva. Mohli sme sa aj prezliecť za poštárov a roznášať poštu. Teším sa na ďalšiu triednu akciu.“ (Matúš)

„Bolo tam 10 domčekov rôznych povolaní. Najviac sa mi páčilo v DM – hrala som sa na predavačku aj som nakupovala. Výborne bolo aj v mliekarni a SUPER bol aj vedomostný test. Keď po mňa prišla mamka, tak som jej o tom porozprávala.“ (Sophia)

„V Meste povolaní bolo SUPER! Všetko sa mi páčilo a aj všetci ostatní boli SUPER! (Roland)

„Mohli sme si vyskúšať desať povolaní. Odporúčala by som to aj iným.“ (Gabika)

„Veľmi sa mi tam páčilo a niekedy by sme si to mohli aj zopakovať, keď bude taká možnosť.“ (Dávid M., Oliver, Dávid N.)

„Vyskúšala som si, aké je to byť lekárkou, predavačkou v DM a poštárkou v DHL. Boli tam aj iné povolania, ale tieto sa mi najviac páčili. Bol to veľmi pekný zážitok.“ (Terezka)