Milión detí sa modlí ruženec

V sobotu - 18. októbra 2014 sa k známej svetovej iniciatíve sv. Pátra Pia - "Keď sa milión detí pomodlí ruženec, svet sa zmení...." pripojilo aj spoločenstvo detí a rodičov z našej školy a spolu s farskou komunitou presne o 9.OO hod. začali modlitbu sv. ruženca v Kostole sv. Gorazda v Košiciach. Nebeská Matka, zverujeme sa pod Tvoju ochranu...

Táto iniciatíva vznikla vo Venezuele a rozšírila sa do celého sveta. Od r. 2005 ju organizuje Národná rada venezuelských katolíkov a zúčastňujú sa jej deti v školách a vo farnostiach celého sveta. Svoj názov a cieľ dostala od sv.Pátra Pia.

V súčasnosti sa o rozšírenie tejto aktivity usiluje nemecká katolícka nadácia "Kirche in Not", ktorá každý rok vyzýva deti z rôznych krajín sveta k účasti.