Duchovná obnova s deviatakmi

Potrebná, zaujímavá, dôvtipná, vyspievaná, veselá i vážna, spoločná...ale vo všetkom s Božou láskou, vierou. Taká bola duchovná obnova žiakov 9. ročníka, ktorá ich v dňoch 7. - 8. novembra 2014 posilnila na duchu i na tele v krásnom jesenne ladenom prostredí ŠvP v Kysaku.

Obnovu pripravili členovia Komunity Blahoslavenstiev z Okoličného – Majka a Veronika spolu so svojimi mladými pomocníkmi – misionármi Sárou, Paľom a Ondrejom. Program rozdelili do zaujímavých častí – Korčule, Necredo, Akcia Božia tvár, Comeback k Bohu, Výprava zlatokopov. Žiakov sprevádzali p. uč. Paraličová a p. uč. Pustaiová.

Ak ste ešte stále zvedaví, ponúkali aj super aktivity, ktoré našich deviatakov postavili na nohy a overili aj dary múdrosti a trpezlivosti – lúštenie šifier a hľadanie citátov o Božej láske v lone prírody skoro v tme, pantomíma, scénky o Bohu, biblické tance i streľba z luku. Osobné svedectvá o rozhodovaní sa a voľbe povolania sú pre deviatakov práve aktuálne.

Podarila sa aj práca a zdieľanie v skupinách, ktoré viedli zástupcovia žiakov – Karin, Soňa, Marcel, Mário, Samuel.

Svätá omša, zhrnutie AKCIE, COMEBACK k Bohu a ranné chvály tvorili pevný základ oboch dní. Školský p. kaplán Paľko ponúkol počas týchto dní aj čas na sv. spoveď a osobný rozhovor.

Ďakujeme, Pane, za tieto dni, chvíle...