Artworkshop v Bielefelde

V dňoch 2.-6. februára 2015 sme sa zúčastnili Týždňa výtvarného umenia a výtvarných techník v nemeckom meste Bielefeld, ktorý sa konal v rámci európskeho projektu Erasmus plus. Bol to týždeň plný tvorivosti, nápaditosti, vzájomnej tolerancie a zoznámenia sa s kultúrami zúčastnených európskych krajín.

Učitelia zo siedmich krajín Európy  – Nemecko, Slovensko, Švédsko, Írsko, Grécko, Španielsko, Portugalsko – spoločne vytvárali jednotlivé diela, spoznávali rôzne výtvarné techniky, navštevovali galérie a vzájomne sa obohacovali a vymieňali skúsenosti z pedagogickej praxe.

Navštívili sme dve Základné školy Ernst-Hansen Schule a Hamfeldschule, v ktorých sa konali workshopy. V nich sme videli zaujímavé interaktívne spôsoby práce pedagógov s deťmi rôznych národností a kultúr. Skĺbiť ich dokopy je majstrovstvom týchto nemeckých pedagógov.

Hostitelia sa o nás príkladne starali tak, aby sme čo najviac času boli spolu, pracovali v skupinách a vzájomne konverzovali. Spoločne sme si napríklad pripravovali obed či večeru.

Týchto milých ľudí, priateľov, budeme mať možnosť privítať na našej škole v septembri. Už teraz sa na nich tešíme!

p. zástupkyňa Zentková

p. uč. Drangová