Svedectvo naživo

Tomáš, 27-ročný mladý človek, vydal v pondelok - 30. marca 2015 silné svedectvo radostí, pádov i skúšok vlastného života našim ôsmakom a deviatakom. V školskej kaplnke otvoril dvere spomienok na rodinu, prvé ťažkosti i nádeje, ktorá sa spája s komunitou Čenakolo. Nech sú jej piliére - modlitba, priateľstvo v pravde, práca - pomocou na ceste dospievania pre všetkých mladých ľudí.

Z názorov deviatakov:

"Bolo to zaujímavé stretnutie. Áno, obohatilo ma. Ten chlap mal odvahu zmeniť to."

"Dozvedel som sa, čo znamená obrátiť sa."

"Myslim si, že prednášky a svedectvá sú potrebné a každému sa to oplatí počuť aj viackrát."

"O Čenakole som ešte nepočul a myslim, že aj väčšina mojich spolužiakov nie. Preto si myslim, že beseda je dobrým nápadom."

"Je úžasné, ako vie prerozprávať svoj životný príbeh s toľkou láskou. Rada by som mala ďalšie stretnutia s ľuďmi."

"Komunita Čenakolo je svedectvom Božej lásky. Vidno na Tomášovi, že žije vierou, ktorú prijal a ľahšie znáša prekážky života."

"Pochopili sme spôsob života komunity. Takéto stretnutia by mali byť častejšie."

"Som veľmi rada, že ľudia ako sestra Elvíra ešte existujú. Je veľmi zaujímavé, ako Čenakolo dokáže fungovať bez modernej techniky a odrezaní od civilizácie. Je pekné, že ľudia prispievajú a pomáhajú komunite."