Krížová cesta 3.C a 8.C

Krížová cesta, ktorú sme my, žiaci 3.C pripravili s našimi kamarátmi z 8.C pre našich rodičov, sa mi veľmi páčila. Bola zaujímavo spracovaná. Všetko sa odohrávalo za plachtou, za ktorou moji spolužiaci hrali jednotlivé zastavenia. Za postavami stál rozsvietený reflektor, ktorý vytváral tiene. Ostatní spolu s ôsmakmi čítali zamyslenia.

Počas krížovej cesty nás do prevádzal zbor 8.C, ku ktorému sme sa pridali. Najviac ma zaujalo 6. zastavenie, kde Veronika podáva Ježišovi ručník. Oslovila ma jej odvaha a súcit. Páčilo sa mi aj 4. zastavenie, v ktorom sa Ježiš stretáva so svojou matkou Máriou. Navzájom sa dívali do očí a rozumeli si aj bez slov. Mária trpela, pretože trpel jej syn Ježiš, a trpel aj Ježiš, pretože videl  svoju  ubolenú  Matku. Krížovú cestu sme nacvičili za pomoci p. uč. Drangovej, p. vych. Brezovej a sestričky Zuzany, triednej 8. C, začo im patrí vďaka.

Markétka Herchlová, 3.C