Slávik Slovenska

Slávnostné predpoludnie, plné spevu, bolo vo 4.A triede, kde sa 16. apríla 2015 uskutočnilo školské kolo najväčšej a najmilšej celoslovenskej súťaže v speve slovenských ľudových piesní - SLÁVIK SLOVENSKA 2015. Malí aj starší žiaci prijali pozvanie na jeho jubilejný 25. ročník. Mená tých najlepších si môžete prečítať v časti Čítajte viac.

Poďakovanie patrí všetkým spevákom a speváčkam, ale aj pani učiteľkám, ktoré pripravili žiakov aj celú súťaž. Medzi hosťami nechýbala pani riaditeľka a pani zátupkyňa I. stupňa.

I. kategória

1. miesto: Ela Štecová, 3.C

2. miesto: Vilko Ferko, 2.C a Terezka Vašková, 3.A

3. miesto: Sonička Šomšáková, 1.A a Zuzka Dlhá, 3.C

Čestné uznanie za pekné prevedenie piesne

Julka Varhoľáková, 1.B; Aninka Sudzinová, 2.C; Esterka Rimarčíková, 3.A; Julka Nagyová 3.C

II. kategória

1. miesto: Mimka Labaničová, 4.A

2. miesto: Sárka Beľanová, 4.C a Bianka Bakšiová, 5.A

3. miesto: Anička Čurajová, 4.A a Saška Voláková, 6.A

III. kategória

1. miesto: Monika Smoleňová, 7.B s návrhom na postup a Kika Remáčová, 7.B

Víťaz z každej kategórie postupuje do obvodného kola, ktoré sa bude konať 15. mája 2015 v  CVČ Domino.