Slávili sme Nanebovstúpenie Pána

Pán vystupuje do neba za hlaholu poľnice...svätá omša otvorila sviatočný deň Nanebovstúpenia Pána vo štvrtok - 14. mája 2015. Žiakov I. a II. stupňa čakal v tento deň osobitný program, po ktorom sa však predsa len stretli, a to na chutnom obede. Vďaka, Pane, za krásny deň.

Program - I. stupeň - sa začal sv. omšou v školskej kaplnke. Po chutnej desiatovej prestávke mladších žiakov čakal hudobný program vo veľkej telocvični.

Program - II. stupeň - starší žiaci sa pripojili k farskému spoločenstvu a spoločne slávili sv. omšu v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov na Terase. Sv. omšu viedol Mons. Juraj Kamas.

Prechádzka sídliskom potom viedla do Kultúrno - spoločenského centra na Jedlíkovej ul. v Košiciach. Astronix, spoločnosť pre vedu a vzdelanie, žiakom uviedla popularizačnú prednášku Kronika Modrej planéty. Prednáška spojená s bohatou prezentáciou i hudobným doplnením sa žiakom páčila. Otázky z oblastí geografie, fyziky i biológie ich nezaskočili a stihli vyhrať aj pekné ceny. (www.astronyx.sk)