Deň rodiny - „Aby deti otca mali, aby mali mamu!“

Inštitút rodiny v Košiciach aj tento rok pripravil košický Deň rodiny, ktorý nadväzuje na celoslovenskú kampaň pod zastrešením Fóra kresťanských inštitúcií. Rodina založená trvalým manželstvom jedného muža a jednej ženy, ktorú tvoria spolu s ich deťmi, je prirodzenou a základnou bunkou spoločnosti. Toto svoje presvedčenie sme vyjadrili verejne na oslave Dňa rodiny - v nedeľu 17. mája 2015 v Košiciach.

Naša Základná škola sv. Cyrila a Metoda bola pozvaná k službe pri svätej omši za rodiny, ktorá bola v Dóme svätej Alžbety a celebrovali ju  otec arcibiskup Bernard Bober spolu s vladykom Milanom Chauturom. Sme veľmi radi, že sme sa mohli zapojiť spevom do tejto modlitby za rodiny spolu s otcami biskupmi. Pod vedením pani učiteľky Zuzany Bodyovej pri tejto svätej omši spievali prevažne žiaci zo 4.A triedy, ale aj žiaci iných tried.

Ďalší program, po svätej omši, pokračoval pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. V programe vystúpili  aj deti, ktoré navštevujú Školu tanca a baletu v našej škole pod vedením Ľudmily Jergovej.