Školské akcie

Najnovšie 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011


Rebríček INEKO za šk. rok 2019/2020

V celoslovenskom hodnotení škôl INEKO https://www.skoly.ineko.sk/rebricky/ sa umiestnila naša škola na 5. mieste zo všetkých cirkevných škôl Slovenska. V rebríčku základných škôl Košického kraja sme získali 11. miesto a medzi základnými školami v meste Košice nám patrí 6. miesto. Ďakujeme za spoluprácu, modlitby a prejavenú dôveru!

Čítajte viac

 

Projektový deň finančnej gramotnosti

Byť finančne zručný je v dnešnom svete veľmi dôležité. Žiaci druhého stupňa mali 30. apríla projektové vyučovanie, ktoré súviselo s finančnou gramotnosťou. V jednotlivých ročníkoch sa podkuli v rôznych oblastiach financií. Jedni sporili, druhí reklamovali, v ďalšom ročníku to bolo o poistení. Mohli si vyskúšať navrhnúť aj rodinný rozpočet. Zistili, že vedieť narábať s financiami vôbec nie je jednoduché, ale je dôležité naučiť sa to.

Čítajte viac

 

Poznaj a ži pokračuje v teréne

Šiestaci od 25. apríla 2021 konečne naživo v škole! Hneď v tomto týždni vyrazili na predmete Poznaj a ži spolu s pani učiteľkou Demjanovičovou a pánom učiteľom Zachariášom do ulíc košického centra, aby poznávali pamätihodnosti mesta. V utorok, stredu a štvrtok bolo výborné počasie i nálada kolektívov.

Čítajte viac

 

Mladé botaničky nás potešili

Okresné kolo biologickej olympiády, kategória D, už pozná mená víťazov. Teoreticko-praktická časť sa v minulom školskom roku nekonala, ale Danielku Bujňákovú zo 6.D to neodradilo a vytrvalo sa pripravovala. Snaha sa oplatila, získala 3. miesto. Projektovú časť zastrešila Viki Guttová zo 6.A a jej projekt "Zo života malého klíčka" zaujal porotu a udelila jej 2. miesto. Predchádzalo tomu poctivé skúmanie, pozorovanie a pokusy. Výsledný poster vznikol z výtvarných zručností Viki. Dievčatám blahoželáme a aj ostatným olympionikom. Výsledky nájdete v záložke Úspechy školy ...

Čítajte viac

 

Náš tip pre vás

Na rádiu Lumen si môžete vypočuť reláciu Lupa, ktorá zaujímavým spôsobom približuje život našej základnej školy. https://lumen.sk/archiv-play/135661

Čítajte viac

 

K zápisu do 1. ročníka

Milí rodičia budúcich prváčikov, ďakujeme Vám za prejavenú dôveru pri výbere našej základnej školy a vzájomnú spoluprácu pri elektronickom zápise z karanténnych dôvodov. O prijatí dieťaťa do školy budete mailom informovaní do konca apríla. Milí budúci prváčikovia, tešíme sa na spoločné stretnutie v septembri. Dovtedy Vám prajeme hlavne veľa zdravia, lásky, radosti v kruhu rodiny a blízkych. A nezabudnite si, milé deti, doma kresliť, spievať, skladať stavebnice a všeličo tvoriť, vymýšľať a hrať sa do sýtosti!!!

Čítajte viac

 

Tvorivo na hodinách geografie

Na hodinách GEO v 5. ročníku bolo veľmi tvorivo. Žiaci robili zaujímavé modely, prezentácie, dokonca aj videá na tému sopky, zemetrasenie, činnosť vody.

Čítajte viac

 

Bábkové divadlo v 5.A

Zájsť si do bábkového divadla na pekné predstavenie by bolo výborné. Keďže momentálne sa učíme z domu, musíme sa vynájsť aj v takejto situácii. Hodiny literatúry v piatom ročníku sú na to ako stvorené. Žiaci z 5.A si vyrobili maňušky, javajky aj marionety. Sami sa stali dramaturgmi, režisérmi aj bábkohercami. Pripravili si päť krátkych, ale naozaj veľmi pekných, divadielok. Cez online priestor potešili sa navzájom, ale aj svojich blízkych a pani učiteľky. A aké divadielka zahrali? História francúzskeho futbalu, Dobré kamarátstvo, Traja kamaráti a noc v lese, O vtipnom Covide-19, Moderná Červená čiapočka. Veríme, že to neboli posledné predstavenia, ktoré nacvičili.

Čítajte viac

 

Pošta pre Teba ...

Napísať list, a takto potešiť či povzbudiť chorých aj zdravotníkov na COVID oddelení, bola jedna z pôstnych výziev, ktorú pre nás pripravili vyučujúci náboženstva. Mnohí žiaci sa s radosťou zapojili. Svoje listy, pozdravy aj veľmi pekné obrázky poslali tým, ktorí sú teraz v prvej línii, ale aj všetkým chorým. Viac vo Fotogalérii ...

Čítajte viac

 

Prváci a on-line vzdelávanie

Už aj naši prváci okúsili čaro dištančného vzdelávania. V on-line priestore sa správajú slušne a bez väčších problémov zvládli aj technickú stránku dištančného vyučovania. Rodičia sú im stále nápomocní. Aj napriek odlúčeniu od ozajstnej školy, udržujú pekné kamarátske vzťahy, sú aktívni a cieľavedomí na hodinách. Dobrota ich srdiečok sa prejavuje vo vzájomnej pomoci po vyučovaní.

Čítajte viac

 

KRÁĽOVSTVO ABECEDY

Prváci už zvládli skoro celú abecedu. Počas prezenčného vyučovania sa v 1. A zmenili na princov a princezné z kráľovstva Abecedy. Tešili sa a zabávali. Ale nie všetci. Písmenká e a i boli smutné. A tak kráľ Abecedár zakročil. Písmenká sa mu posťažovali, že ď, ť, ň, ľ sa s nimi nechcú hrať. Kráľ rozhodol, že odteraz stále, keď sa stretnú, musia zložiť svoje kráľovské korunky na znak úcty k týmto písmenkám. Nikto by sa nemal vyvyšovať nad nikým. Ani písmenká s korunkou nad písmenkami e a i. Všetci sa tešili, že sú opäť kamaráti. A naši prváci vedia, že e a i mali také dobré mäkké srdiečka, že to tým pyšným spoluhláskam ď, ť, ň, ľ odpustili. Stále, ak sa stretnú v slovách, čítame ich mäkko. A čo vy, deti, skúsite i vy odpustiť?

Čítajte viac

 

Online skloňovanie

Piataci sa zoznamujú so skloňovacími vzormi podstatných mien. Áčkarom sa to veľmi zapáčilo a dali si záležať na výrobe kartičiek so vzormi, ktoré im slúžia na precvičovanie a pani učiteľke na zistenie, ako im to ide. Nevedia sa dočkať online hodín, kedy ich môžu prevetrať a najradšej sú, oni aj pani učiteľka, keď na monitore je v každom okienku len jeden vzor. Vo fotogalérii sa o tom môžete presvedčiť.

Čítajte viac

 

Súťaž Expert geniality show sa bude konať!

Milí žiaci, ubehol už dlhý čas, čo vás vyučujúce matematiky informovali o ponuke súťaže EXPERT Geniality Show (celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a žiakov stredných škôl). Žiaľ, pandémia zatvorila školy skôr, ako sa súťaž mohla uskutočniť. Organizátori verili, že žiaci sa vrátia do škôl najneskôr po Vianociach, preto ju nechceli organizovať online z domu. Je však koniec februára, stále sme doma a ďalší vývoj situácie sa nedá spoľahlivo predvídať. Bol preto stanovený nový termín súťaže.

Čítajte viac

 

Matematický KLOKAN prichádza aj počas pandémie

Milí žiaci, ktorí máte radi matematiku, či radi riešite rôzne úlohy, máme pre vás ponuku zapojiť sa do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan, ktorá je určená pre žiakov základných (1. – 9. ročník) a stredných škôl. Táto súťaž má na našej škole už mnohoročnú tradíciu a doteraz prebiehalo prihlasovanie do nej a aj uhrádzanie účastníckeho poplatku prostredníctvom učiteľov matematiky, respektíve prostredníctvom koordinátora súťaže na škole. Nakoľko z dôvodu pandémie spôsobenej vírusom COVID 19, prebieha vyučovanie dištančnou formou, nie je možné vyzbierať peniaze od žiakov a uhradiť účastnícky poplatok spoločne za celú školu. Záujemcovia o účasť v súťaži sa budú musieť tento rok prihlásiť do súťaže i uhradiť poplatok INDIVIDUÁLNE!!!

Čítajte viac

 

Hýbme sa spolu

Ponúkame alternatívu TSV v online prostredí každý pondelok, stredu a piatok o 15.00 hod.

Čítajte viac

 

Súťažíme aj online

Olympiády a súťaže sú v plnom prúde. V tomto období prebiehajú školské, okresné, ale už aj krajské kolá. Našich šikovných žiakov individuálne pripravujú pani učiteľky aj páni učitelia a výsledky sú naozaj úžasné. Viac v časti Úspechy školy ... Blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

Čítajte viac

 

Fašiangové hodiny literatúry

Obdobie fašiangových zábav a radovánok sa pomaly končí. Piataci sa počas hodín literatúry vystrojili do masiek spolu s pani učiteľkami a veselá nálada vládla pri plnení úloh. Dozvedeli sa, ako to bolo v minulosti, keď sa takéto zábavy konali, aké masky boli najčastejšie, ktoré dobroty nesmeli chýbať na stole. Zaznela aj známa fašiangová pesnička a pobavila veselá rozprávka. Všetci boli spokojní a už teraz sa tešia na ďalšie zaujímavé hodiny slovenčiny.

Čítajte viac

 

Vianočné prianie učiteľov

Radosť, ktorú pocítili skromní pastieri, keď prišli pozdraviť Božie Dieťa, nech je i Vašou radosťou. Aby ste radosť z Ježišovho narodenia pociťovali počas celého nastávajúceho roka 2021. Požehnané sviatky Narodenia Pána želá spoločenstvo ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach.

Čítajte viac

 

Vianoce na literatúre

Literatúra prevoňaná vianočnou atmosférou bola 18. decembra v 5.A. Nechýbali koledy, ktoré žiaci zahrali na klavíri, gitare, akordeóne aj na ukulele, spolu s pani učiteľkou si aj zaspievali. Slávnostnú atmosféru dotvorila rozhlasová vianočná rozprávka. Aj online stretnutie má svoje čaro, keď jeden druhému chceme urobiť radosť.

Čítajte viac

 

Online stretnutie s Keňou

V posledný školský týždeň v tomto kalendárnom roku zavítala k našim šiestakom na online hodinu geografie návšteva - pani Mária Kucharčík, ktorá porozprávala žiakom o živote a práci dobrovoľníčky v najväčšom kenskom slume Kibera. Počas vyučovacej hodiny so 6.B sa nám podarilo priamo spojiť s africkou Keňou a pátrom Don Boscom Ochieng Onyalla, ktorý je riaditeľom Katolíckej spravodajskej agentúry, ktorá slúži Cirkvi v Afrike. Zo srdca ďakujeme pani Kucharčík za spoločne strávený čas.

Čítajte viac

 

Ďakujeme za vašu štedrosť

Ďakujeme zúčastneným za pomoc pri štvorhodinovej zbierke Výzva k štedrosti. Kompóty a oriešky už poputovali do Majáku nádeje k tým, ktorých potešia. Je skvelé, že nám pomáhate robiť dobro.

Čítajte viac

 

Taška sv. Vincenta

V adventnom období sú ľudia citlivejší a vnímavejší aj k iným ľuďom. To sa prejavilo aj pri organizovaní zbierky Taška sv. Vincenta. Tú už niekoľko rokov organizujú Dcéry kresťanskej lásky – sestry vincentky. Aj naša škola prispieva do tohto charitatívneho diela svojou troškou. Tento rok sa zapojili druháci so svojimi rodičmi a triednymi učiteľkami. Tašky napĺňajú trvanlivými potravinami, drogériou, školskými potrebami..., láskou k núdznym. Sestričky to rozdelia tým rodinám, o ktorých vedia, že to najviac potrebujú. Spolu s pridaným úsmevom a slovom pripravia Vianoce tým najchudobnejším.

Čítajte viac

 

Školské kolo Pytagoriády pozná víťazov

Počas druhého decembrového týždňa, tak ako po iné roky v tomto čase, na našej škole opäť prebehlo školské kolo Pytagoriády. Šikovní matematici si aj napriek dištančnej forme vyučovania zmerali svoje matematické sily. Úspešných riešiteľov sme mali vo všetkých kategóriách. Prví traja z každého ročníka postupujú do obvodného kola. Všetkým, ktorí sa zapojili, blahoželáme a želáme veľa matematických úspechov. Čítajte viac...

Čítajte viac

 

Vianočná pošta pre seniorov

Vianoce pre seniorov začínajú, keď dostanú prvý vianočný pozdrav. Žiaci 5.A sa zapojili do výzvy a vyrobili krásne vianočné pozdravy, vypísali ich a odniesli na poštu, aby boli včas doručené k adresátom. Veríme, že sa starkí potešili a milé slovo od piatakov im urobilo radosť.

Čítajte viac

 

Potulky mestom Košice online

Na hodinách dejepisu sa učíme históriu rôznych krajín, ale hlavne našej vlasti - Slovenska. My sme však aj Košičania, alebo bývame v okolí Košíc, a v tomto meste máme tiež svoju školu. Počas života nadobúdame zdravé vlastenectvo a láskou k menšiemu regiónu i zdravý lokálpatriotizmus. Horlivým košickým lokálpatriotom, ktorý o meste vie naozaj veľmi veľa, je jeho sprievodca - „potulkár“, autor turistických príručiek, nedávny Košičan roka - Milan Kolcun. A pretože sa s pánom učiteľom Zachariášom poznajú od vysokoškolských čias, zrodila sa myšlienka, že si za domácim počítačom kamaráti vymenia miesto, nebude klasická vyučovacia hodina, ale netradične „Online Potulky mestom Košice“. 10. decembra sa triedy VIII.A, IX.C a VII.A ocitli virtuálne uprostred mesta s odborníkom na slovo vzatým. Prebehol zaujímavý výklad, padali zvedavé otázky i pohotové odpovede. Žiaci i pán „potulkár“ mali z daného výukového dopoludnia príjemné pocity. V čase pandémie, keď sa naše reálne možnosti pohybu musia obmedzovať, nápad potulovať sa po našom krásnom meste, aspoň prostredníctvom myšlienok a fantázie za pomoci modernej počítačovej techniky, iste mal zmysel.

Čítajte viac

 

Rozlúčka s ceruzkou

Po rannej modlitbe, niekto klope na dvere. K prvákom zavítal sv. Mikuláš. Oni mu zaspievali a on ich odmenil sladkosťou s prekvapením. Prezradili mu, že v tento deň majú rozlúčku s ceruzkou.

Čítajte viac

 

Vybrané slová na návšteve u štvrtákov

My, štvrtáci sa s nimi trápime už druhý rok. Naučili sme sa ich už všetky, ale používať ich správne, je skutočná drina. Je s nimi však aj zábava. To sme ukázali na našom projektovom dni živými hádankami, pantomímou, výrobou tajomných plagátov, príbehov. Najviac sa nám zapáčila hra Dobble s vybranými slovami a práve v adventom čase si s ňou môžete spríjemniť večer aj doma s rodinou. Vaši štvrtáci

Čítajte viac

 

Tu stojím ja!

Východoslovenská galéria vyhlásila kreatívnu súťaž pre žiakov základných škôl k výstave Telo, forma a gesto. Úlohou mladých výtvarníkov bolo nakresliť, namaľovať, vymodelovať, čo im napadne. Svoju sochu mohli umiestniť aj do nejakého priestoru, mohol to byť napríklad park alebo námestie, alebo si vymyslieť aj vlastnú krajinu. Lucka Kaduková z 9.B vymyslela časostroj a umiestnila ho na Železničnú stanicu v Košiciach. Za svoj nápad získala 1. miesto a smart hodinky k tomu. Srdečne blahoželáme!

Čítajte viac

 

Môj kamarát Edison

V mesiacoch september a október sme vo vybraných triedach na hodinách informatiky realizovali projekt MÔJ KAMARÁT EDISON. Cieľom projektu bolo zatraktívniť hodiny informatiky, ponúknuť žiakom nový rozmer programovania a dať im príležitosť na konkrétnu praktickú činnosť v oblasti IKT. Programovanie a robotika sú v súčasnosti čoraz viac populárnejšie, preto chceme našich žiakov čo najlepšie pripraviť pre ich možné budúce povolania. V rámci grantového programu Škola budúcnosti vyhláseného Karpatskou nadáciou sme získali finančnú podporu, vďaka ktorej boli tieto pomôcky zakúpené. Žiaci sa robotom tešili a tešiť sa môžu aj na ich využívanie po skončení dištančného vyučovania pri opätovnom návrate do škôl. Celý projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou. Ďakujeme!

Čítajte viac

 

iBobor prezenčne i dištančne

Od roku 2004, kedy vznikla táto informatická súťaž v Litve, sa postupne rozšírila do mnohých krajín. Vlani sa do súťaže zapojilo 2 977 217 žiakov v 54 krajinách. V tomto školskom roku sa na Slovensku do súťaže zapojilo 55 064 žiakov z 804 škôl.

Čítajte viac

 

Matematika, ktorá nás baví

V mesiacoch september a október sme vo vybraných triedach na hodinách matematiky realizovali projekt MATEMATIKA, KTORÁ NÁS BAVÍ. Cieľom projektu bolo využiť rôzne pomôcky, postupy a aktivity inovatívnej a konštruktivistickej metódy vyučovania matematiky – Hejného metódy. Tá je okrem iného zameraná aj na to, aby žiaci objavovali matematiku sami a s radosťou. V rámci grantového programu Učiteľ budúcnosti vyhláseného Karpatskou nadáciou získala p. uč. Jurašeková finančnú podporu, vďaka ktorej boli tieto pomôcky zakúpené. Žiaci sa novým pomôckam tešili a tešiť sa môžu aj na ich využívanie po skončení dištančného vyučovania pri opätovnom návrate do škôl. Celý projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou. Ďakujeme!

Čítajte viac

 

SABI viečka vo finále

Obľúbená detská aktivita v zbere SABI viečok za školský rok 2019/2020 pozná najúspešnejších zberateľov z našej školy. V kategórii A4 sme ako škola škončili na krásnom 6. mieste. Víťazka, Sofia Čonková z 9.B, ktorá nazbierala 16775 kusov viečok, si odniesla tablet. Aj ostatní zberatelia neobišli naprázdno. Dostali tričká, perá, školské pomôcky. V Čítajte viac ... sa dozviete, ako zbierali jednotlivé triedy aj jednotlivci. Gratulujeme!

Čítajte viac

 

Milión detí sa modlí ruženec

Svätý Otec František podporil iniciatívu Nadácie ACN „Milión detí sa modlí ruženec za jednotu a pokoj“, naplánovanú na nedeľu 18. októbra. Kampaň je v súčasnosti rozšírená do 80 krajín. Ako uvádzajú organizátori, vznikla v roku 2005 vo venezuelskom Caracase a odvoláva sa na slová sv. Pia z Pietrelčiny o sile modlitby: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení“. Do tejto modlitbovej reťaze sme sa zapojili aj my v našich rodinách. Kráľovná posvätného ruženca, oroduj za nás!

Čítajte viac

 

Odpočinutie večné daj jej, Pane...

Majster slova prichádza bez veľkých slov. Majster slova bez veľkých slov odchádza. Majster slova stojí pred Slovom, čo sa stalo telom, a preto je géniom umenia žiť. Majsterka slova, naša Henika, nenápadne plávala týmto životom a rovnako nenápadne vplávala do vôd života vo večnosti. Nepotrpela si na prejavy pozornosti iných, zato tú svoju pozornosť druhým dávala úplne. Potichu, chodníkom modlitby, služby, bolesti a nadovšetko lásky kráčala k tomu, ktorý dáva životu tvár i tvar. Sme na tej istej ceste. Každý s vlastným batôžtekom radostí i bôľov. A prosíme, Bože, nech raz sme Tvoji, jak ona je už teraz Tvojou. S kresťanskou nádejou Vám oznamujeme, že do domu nášho Nebeského Otca vo štvrtok 15.10.2020 odišla naša drahá kolegyňa a pani učiteľka Henrieta Pustaiová. Odpočinutie večné daj jej, Pane...

Čítajte viac

 

Literatúra s Andersenom

Rozprávková atmosféra zavládla v 5.A počas hodiny literatúry 9. októbra, ktorý bol náhradným termínom pre podujatie Noc s Andersenom. Piataci sa dozvedeli zaujímavosti o samotnom rozprávkarovi, pripomenuli si jeho rozprávky prostredníctvom piesne Pán Andersen. Sami sa zahrali na ilustrátorov a svoju najobľúbenejšiu rozprávku si zvečnili do zošitov. Čítajme a takto si otvárajme dvere aj do sveta fantázie.

Čítajte viac

 

Detský čin roka jubiluje

Krásnych dvadsať rokov funguje projekt Detský čin roka a naša škola je súčasťou detskej poroty. Už sa začalo triedne hlasovanie, ktorým žiaci podporia dobrý skutok rovesníkov. Aj počas náročného obdobia mnohí písali príbehy o tom, ako sa im podarilo zachrániť ľudský život, ako pomáhali v rodine, rovesníkom, ľuďom z blízkeho okolia, ale aj prírode. Niektorí dostali dobrý nápad alebo urobili dobrý čin na nete. Samozrejme, v brožúrke nechýba malý veľký čin - Cena Sašky Fischerovej. Pomáhať sa oplatí.

Čítajte viac

 

Naši žiaci v Regine

Súčasťou rozhlasového Leporela v Rádiu Regina boli v sobotu, 10. októbra, aj naši žiaci. S pani redaktorkou Martinou Vaškovou sa rozprávali o úcte k starším, ktorým je venovaný mesiac október.

Čítajte viac

 

Imatrikulácia prvákov

Najstarší žiaci si pre najmladších pripravili slávnostné privítanie. Školský poriadok im zveršovali, aby sa im ľahšie dal zapamätať, preverili si ich znalosti zo sveta zvieracej ríše, hudby, aj to, akí sú zruční. Naozaj sa ukázali vo výbornom svetle. Dostali sladkú odmenu aj osvedčenie. Školský maskot sprevádzal celé podujatie. Milí prváci, vitajte medzi nami!

Čítajte viac

 

Šiestaci na vode

Krásne septembrové babie leto si užili šiestaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi. Vyskúšali si jazdu na kanoe a rafte v Lodenici ANIČKA. Inštruktormi boli pán učiteľ Drimák a pani Janka z CVČ. Slnečné lúče sprevádzali všetky tri partie a užili si nielen jazdu, ale aj spoločný pobyt na čerstvom vzduchu. Poďakovanie patrí tým, ktorí zrealizovali taký výborný nápad.

Čítajte viac

 

Jesenný pobyt v prírode

Branné cvičenie, ktoré nazývame aj účelové cvičenie, sa v pondelok, 14. septembra naozaj vydarilo. Turistický pochod na Bankov, kam sa vybrali žiaci 2. stupňa spolu so svojimi triednymi učiteľmi, bol príjemnou prechádzkou v prírode spojenou s hrami a rozhovormi. Cestou si všímali nielen dopravné značky, ale aj jesennú prírodu, upravené záhradky. Zužitkovali i vedomosti, ktoré získali z teoretickej prípravy. Počas celého dňa nezabúdali ani na bezpečnostné a protiepidemiologické opatrenia. Vďaka Ti, Pane, za ochranu a sprevádzanie.

Čítajte viac

 

Každý sám, a predsa spolu

Z obyčajnej domácej úlohy počas dištančného vzdelávania vzniklo literárne dielo. Naši žiaci sú jeho súčasťou. Písali texty plné pocitov, povzbudivých myšlienok, nádeje, postrehov, ktoré sme my, dospelí, ani nevnímali. Z príspevkov vznikla zbierka, ktorá je výpoveďou detí, rodičov, učiteľov a známych osobností z oblasti školstva, vedy, športu, televízie i z radov spisovateľov. Tieto príbehy, úvahy, básne a modlitby nám budú pripomínať túto ťažkú skúšku v našich životoch, ale rovnako nám budú aj nádejou do budúcnosti, ak by sa niečo podobné zopakovalo. Čítajte viac ...

Čítajte viac

 

Nový školský rok začína

Skončili sa chvíle oddychu a my sme v mene Božom začali nový školský rok. Jeho začiatok bol iný, ako sme boli zvyknutí. Ale slávnostná atmosféra zavládla v školskej kaplnke počas sv. omše, ktorú celebroval školský pán kaplán František a duchovný otec Jožko Bago, a odtiaľ sa, vďaka technike, preniesla aj do všetkých tried. Pani riaditeľka sa po sv. omši prihovorila všetkým žiakom, rodičom, učiteľom aj ostatným pracovníkom školy. Povzbudila ich do nového školského roka. Triedni učitelia privítali svojich žiakov, veľkých aj tých najmenších. Prajeme si do ďalších dní najmä zdravie, aby sme s Božou pomocou zvládli každú situáciu, ktorá nás čaká.

Čítajte viac