Boli sme v P15OPRADE

Možno si myslíte, že škola a jej žiaci majú cez prázdniny zaslúžený oddych. Dovoľujem si Vás však opraviť. Prečo? Lebo máte iba 50% pravdu. Múry školy si síce ticho užívajú, no o jej žiakoch sa to rozhodne povedať nedá. Čítajte viac...

Možno si myslíte, že škola a jej žiaci majú cez prázdniny zaslúžený oddych. Dovoľujem si Vás však opraviť. Prečo? Lebo máte iba 50% pravdu. Múry školy si síce ticho užívajú, no o jej žiakoch sa to rozhodne povedať nedá. „Chceš vidieť Boha?“ pýtal sa nás plagát s pozvánkou na národné stretnutie mládeže P15. Štrnásť kusov z (budúcej) 9.C výzvu spolu so sestričkou Zuzanou a p. uč. Jurašekovou nadšene prijalo.

Spolu s ostatnými mladými (bolo nás tam vyše tritisíc!!!) sme sa pod Tatrami zišli  na prelome letných mesiacov. A neuveríte, Boha sme naozaj videli! Kde? V spoločenstve, situáciách, no najmä každodennej Eucharistii. Bol to čas naplnený Božími milosťami a darmi Ducha. Boh sa dotkol každého z nás, pomaličky vošiel do našich sŕdc. Na adorácii i modlitbách, väčšinou spojených so spevom, napr. projektu Godzone (kapela eSPé), speváčky Simy Martausovej, či klaviristu Richarda Rikkona. Tiež sme sa zúčastnili na EXPO -  prehliadke povolaní a dozvedeli sa mnoho zaujímavého o zasvätenom živote, prešli adrenalínovým parkom, zahrali si rôzne spoločenské hry a zložili pesničku ako poďakovanie pre naše úžasné a obetavé pani učiteľky.

Boli to tri dni plné najrôznejších aktivít, hier a zážitkov, no najmä Božej prítomnosti. „Hľadá sa poklad.“ Hlásal titulok P15. My sme ten pravý našli. A čo Vy?

Zdislava Lukášová 9.C