Vitajte v našej škole

Prezenčné vyučovanie na 1. stupni

Milí rodičia, učitelia a žiaci, situácia sa zmenila. Na základe nových informácií z MŠVVaŠ vydaných dnes o 14.00 hod. vám oznamujeme, že do konca týždňa (do 5.3.2021 piatok) pokračuje prezenčné vyučovanie a činnosť ŠKD pre všetkých žiakov 1.-4. ročníka našej školy. V týchto dňoch je školská jedáleň v 14 dňovej karanténe, preto obedy pre žiakov nebudú. https://www.sjberke.sk/ Zmena je život. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vás.

Podporte nás 2% z dane z príjmu

Aj tento rok sa uchádzame o Vaše dve percentá z dane z príjmu, vďaka ktorým môžeme pre žiakov našej školy urobiť veľa dobra.

Pôstna výzva sv. Jozefa

Ďakujeme nášmu školskému kaplánovi Ferkovi, že na nás myslí a každý pondelok sa nám prihovára a povzbudzuje nás ku konaniu dobra. Počas pôstneho obdobia si prizval na pomoc aj sv. Jozefa. Ich spoločné pondelkové slovko si môžete prečítať v časti ČÍTAJTE VIAC.

Obmedzenie činnosti

V rámci preventívnych opatrení, ktoré sú v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 realizované na celom území Slovenskej republiky, vedenie ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Bernolákova 18, Košice nariadilo zákaz vstupu verejnosti do priestorov ZŠ s účinnosťou od 15. októbra 2020 do odvolania. Vzhľadom k pretrvávajúcim hygienickým opatreniam prosíme, aby ste na riešenie akejkoľvek agendy využívali prednostne telefonický a elektronický kontakt. Ďakujeme za porozumenie.

Online skloňovanie

Piataci sa zoznamujú so skloňovacími vzormi podstatných mien. Áčkarom sa to veľmi zapáčilo a dali si záležať na výrobe kartičiek so vzormi, ktoré im slúžia na precvičovanie a pani učiteľke na zistenie, ako im to ide. Nevedia sa dočkať online hodín, kedy ich môžu prevetrať a najradšej sú, oni aj pani učiteľka, keď na monitore je v každom okienku len jeden vzor. Vo fotogalérii sa o tom môžete presvedčiť.

Čítajte viac

Súťaž Expert geniality show sa bude konať!

Milí žiaci, ubehol už dlhý čas, čo vás vyučujúce matematiky informovali o ponuke súťaže EXPERT Geniality Show (celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a žiakov stredných škôl). Žiaľ, pandémia zatvorila školy skôr, ako sa súťaž mohla uskutočniť. Organizátori verili, že žiaci sa vrátia do škôl najneskôr po Vianociach, preto ju nechceli organizovať online z domu. Je však koniec februára, stále sme doma a ďalší vývoj situácie sa nedá spoľahlivo predvídať. Bol preto stanovený nový termín súťaže.

Čítajte viac

Matematický KLOKAN prichádza aj počas pandémie

Milí žiaci, ktorí máte radi matematiku, či radi riešite rôzne úlohy, máme pre vás ponuku zapojiť sa do medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan, ktorá je určená pre žiakov základných (1. – 9. ročník) a stredných škôl. Táto súťaž má na našej škole už mnohoročnú tradíciu a doteraz prebiehalo prihlasovanie do nej a aj uhrádzanie účastníckeho poplatku prostredníctvom učiteľov matematiky, respektíve prostredníctvom koordinátora súťaže na škole. Nakoľko z dôvodu pandémie spôsobenej vírusom COVID 19, prebieha vyučovanie dištančnou formou, nie je možné vyzbierať peniaze od žiakov a uhradiť účastnícky poplatok spoločne za celú školu. Záujemcovia o účasť v súťaži sa budú musieť tento rok prihlásiť do súťaže i uhradiť poplatok INDIVIDUÁLNE!!!

Hýbme sa spolu

Ponúkame alternatívu TSV v online prostredí každý pondelok, stredu a piatok o 15.00 hod.

Súťažíme aj online

Olympiády a súťaže sú v plnom prúde. V tomto období prebiehajú školské, okresné, ale už aj krajské kolá. Našich šikovných žiakov individuálne pripravujú pani učiteľky aj páni učitelia a výsledky sú naozaj úžasné. Viac v časti Úspechy školy ... Blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

Ďalšie akcie