Vitajte v našej škole

Už na vás čaká vianočná RATOLESŤ!

Obľúbený školský časopis vás víta na svojich stránkach, ktoré sú krásne farebné, bohaté na novinky a správy zo života v škole. Tvorivé nápady na dekorácie a pestré všeličo už patria prázdninovým dňom. Za nezmenenú cenu si nové číslo Ratolesti zakúpite aj na školskej BURZE. Ratolesť - a ste v škole!

Čítajte viac

Už iba v pondelok veci do ŠKOLSKEJ BURZY!

...spoločenské hry, puzzle, vianočné dekorácie z triednych dielní. To je náplň 2. ročníka ŠKOLSKEJ BURZY, na ktorú ste už mnohí zvedaví. Veci do burzy - zachovalé spoločenské hry a vo výbornom stave puzzle - prineste ešte v pondelok - 16. decembra. Redaktorky vás aj v tento deň navštívia v triedach po 1. a 2. vyučovacej hodine. ŠKOLSKÁ BURZA je naplánovaná v priestoroch malej telocvične už v stredu. Tešia sa na vás členky redakčnej rady Ratolesti!

ADVENT 2019

Tohtoročný adventný čas v škole spájajú kľúčové slová BLAHOSLAVENÍ a BLAHOSLAVENSTVÁ. K nim patria aj zaujímavé aktivity pre žiakov, učiteľov i rodiny. Adventný kalendár s úlohami, poslaním i prekonaním seba samého nás vedie k cieľu, že BLAHOSLAVENÍ sú ŠŤASTNÍ. Pán kaplán Paľko sa v kázňach počas školských sv. omší zameriava na tému BLAHOSLAVENSTVÁ sú RECEPTOM DO NEBA. K Adventu v škole patrí aj DARČEK PRE RODINU v ťažkých životných situáciách. Sú v ňom zabalené naše modlitby, pôsty, almužny pre konkrétne rodiny, ktorým darčeky chystajú triedne spoločenstvá. Táto aktivita je v spolupráci s OZ Maják nádeje. Pridajte sa k nám...Boh je tak blízko nás...

Redaktorky na stope VIANOC

Tak si nazvali dievčatá jedno utorkové popoludnie v decembri, kedy navštívili známe VIANOČNÉ TRHY. Chýbať nemohol teplý čaj a chutný langoš. Malé darčeky našli v stánkoch hand made a prechádzku Hlavnou ulicou zakončili až pri nástupe na električku či autobus, ktorý ich odviezol domov. Námety na písanie načerpali a v novom kalendárnom roku sa redakčná rada Ratolesti opäť pustí do práce!

O zúbkoch v ŠKD

Deti z 1. ročníka mali na začiatku decembra zaujímavú besedu. Rozprávali sa o zúbkoch a starostlivosti o ne. Dozvedeli sa, koľko zúbkov je mliečnych, koľko je trvalých, kedy a ako si čistiť zúbky, či môžu jesť večer sladkosti a iné zúbkové zaujímavosti. Prišla im o tom všetkom porozprávať pani doktorka Mirka Nagyová, ktorá to vie najlepšie. Správne čistenie zubov si aj v závere besedy vyskúšali veľkou maxi kefkou.

Prišiel k nám Mikuláš

Mikuláš zavítal, presne v deň svojho sviatku, aj k nám do školy. Prišiel aj so sprievodom a krásnym spevom. Navštívil každú triedu, odovzdal posolstvo a, samozrejme, obdaroval malých aj veľkých. Ďakujeme, sv. Mikuláš, za tvoju štedrosť!

Pomáhať sa oplatí

Radosť z toho, že môžeme pomôcť, je úžasná. Opäť pomohli mnohí rodinám v núdzi z Majáka nádeje. Odovzdali sme im suché potraviny, ktoré sa vyzbierali počas sv. omší ako obetné dary. Ďakujeme!

Prvý adventný večer

Školský zbor Ratolesť, pod vedením pani učiteľky Bačinskej a pani učiteľky Buntovej, prijal pozvanie zaspievať na Benefičnom koncerte pre rodiny v núdzi. Na Prvú adventnú nedeľu v Kostole sv. Antona Paduánskeho zneli krásne spevy a tóny melódií, ktoré spríjemnili adventný večer všetkým, ktorí prijali pozvanie.

Ďalšie akcie