Vitajte v našej škole

Pred Adventom

Pozývame Vás na sv. omšu vo štvrtok-27. novembra 2014 o 7.20 hod., pri ktorej p. kaplán Paľko posvätí adventné vence a sviece do našich tried i príbytkov. Nezabudnite ich doniesť v tento deň do školskej kaplnky. Prosíme, podajte tento oznam ďalej!

Čítajte viac

 

Pozvanie pre rodičov

Milí rodičia žiakov 9. ročníka, srdečne Vás pozývame na ročníkové rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa - 27.11.2014 / štvrtok - 16.30 hod. v IX. A triede /. Kľúčovými témami sú stredné školy a voľba budúceho povolania. Tešíme sa na spoločné stretnutia!

Čítajte viac

 

PRO EDUCO & PRO JOB

Veľtrh vzdelávania a pracovných príležitostí so zaujímavým názvom sa v poslednom novembrovom týždni konal v priestoroch Spoločenského pavilónu v Košiciach. V utorok-25. novembra 2014 ho v sprievode tr. učiteliek navštívili aj deviataci. Prezentované stredné školy, univerzity a pracovné agentúry zaujali svojím programom, prezentáciami a možnosťou konzultácie so študentmi škôl a odborníkmi z praxe.

Čítajte viac

 

Duchovné cvičenia pedagógov

Múdrosť života, hodnotu slova, silu na tele i na duši...našli pedagógovia, vychovávatelia a zamestnanci školy na duchovných cvičeniach, ktoré prežili v dňoch 13.-15. novembra 2014 v Exercičnom dome sv. Ignáca v Prešove. Don Anton Červeň viedol duchovnú formáciu, trpezlivo počúval osobné vyznania a darom vlastnej osobnosti sprevádzal všetkých.

Čítajte viac

 

Speváci na Festivale sakrálneho umenia

Jubilejného 25. ročníka známeho košického festivalu kultúry, hudby, umenia, slova sa v stredu-12. novembra 2014 zúčastnili, presnejšie vyspievali deti zo školského speváckeho zboru Ratolesť, ktorý už niekoľko rokov vedú s. Zuzana a p. uč. Bačinská. Koncert detských a mládežníckych speváckych zborov, ktoré interpretujú sakrálnu hudbu, sa v tomto roku konal v Evanjelickom kostole na Mlynskej ul. v Košiciach. Čo myslite, budú súhlasiť, že...kto spieva, dvakrát sa modlí?

Čítajte viac

 

Zvyšovanie očakávaní cez Erasmus+

Už dlhšie sme sa na škole zamýšľali, ako rozvinúť aktivity našej školy aj za hranice Slovenska. Príležitosťou pre nás bola výzva agentúry pre zahraničnú spoluprácu - Saaic.Vstúpili sme do projektu Erasmus+ KA2 – Strategické partnerstvá škôl, výmena dobrej praxe. Projekt bude trvať 2 roky a našimi partnermi sú školy v Portugalsku, Írsku, Grécku, Švédsku, Nemecku a Španielsku.

Čítajte viac

 

Súťaž - Ukáž, čo vieš

V pondelok-10.novembra 2014 sme sa zúčastnili 1. kola prírodovednej súťaže Ukáž, čo vieš ! Ide o celomestskú súťaž, ktorú organizuje Centrum voľného času Domino v Košiciach. Boli sme úspešní, medzi 17 školami sme sa umiestnili na 5. mieste. Držte nám palce do ďalších kôl!

Čítajte viac