Vitajte v našej škole

Zápis do 1. ročníka

Milí rodičia budúcich prvákov, zápis žiakov do 1. ročníka sa uskutoční v dňoch 1. - 2. apríla 2016. Bližšie informácie budú uverejnené v mesiaci marec. Tešíme sa na Vás!

Jarné prázdniny

Pozor! Jarné prázdniny pre žiakov a študentov ZŠ a SŠ v Košickom a Prešovskom kraji sú naplánované v termíne 15.-19. februára 2016. V škole sa stretneme 22. februára. Príjemné prázdninové dni!

STANOVISKO K ŠTRAJKU UČITEĽOV

Učitelia na tejto škole podporujú štrajk učiteľov, nakoľko sa ukazuje ako nevyhnutný alebo aspoň potrebný prostriedok na dosiahnutie spoločného dobra. Požiadavky štrajkujúcich učiteľov považujeme za relevantné. Sme za:

INEKO hodnotí slovenské školy

INEKO, mimovládna nezisková organizácia, uviedla v decembri 2015 rebríček slovenských základných, stredných škôl a gymnázií. V rámci celoslovenského rebríčka sa naša škola umiestnila na 13. mieste. V rámci škôl Košického kraja sme získali 3. miesto. Kritéria pri hodnotení ZŠ - výsledky Testovania 9, závery ŠŠI (Štátnej školskej inšpekcie), dosiahnuté mimoriadne výsledky a účasť žiakov na súťažiach a olympiádach, kvalifikovaný pedagogický zbor, získavanie finančných prostriedkov a zapojenie sa do projektov. Viac na www.ineko.skoly.sk. Ďakujeme za prejavenú dôveru a spoluprácu.

Angličtina netradične

Prvý februárový týždeň sa na II. stupni učí anglický jazyk netradične - naživo. Mladí dobrovoľníci z Indonézie, Taiwanu a Ukrajiny v rámci projektu Educate Slovakia - v spolupráci s AIESECom - prezentujú krásy a zaujímavosti svojich krajín.

Biologická olympiáda

Centrum voľného času Domino privítalo 3. februára 2016 nadšencov biológie na obvodnom kole biologickej olympiády. Výprava našich reprezentantov bola úspešná – čítajte viac. Súťažiace prakticky a teoreticky pripravovala p. uč. Zachariášová. Blahoželáme!

Výsledky Testovania 5 2015

V národnom testovaní žiakov 5. ročníka dosiahli piataci našej školy 78,02% úspešnosť z matematiky, čo predstavuje o 16,03% vyššiu úspešnosť ako je priemerná v SR. Zo slovenského jazyka a literatúry národný priemer bol 66,62% a výsledok našej školy bol 80,90%, t.j. o 14,28% vyšší.

Čítajte viac

Karneval a pyžamová párty na I. stupni

Býva dobrým zvykom, že vo fašiangovom čase sa všetci chceme zabaviť. Žiaci na I. stupni v deň odovzdávania polročnej klasifikácie si urobili SUPER predpoludnie. Prváci prišli v karnevalových maskách a druháci až štvrtáci sa inšpirovali staršími spolužiakmi. Oni mali vo svojich triedach pyžamovú párty. Pani učiteľky tiež nezostali stáť bokom. Naozaj bolo veselo.

Čajové popoludnie v 6. oddelení

V zdravom tele zdravý čaj! Prečo takýto slogan? Pretože 29. januára 2016 sme v 2.B varili bylinkové a ovocné čaje. Porozprávali sme sa o význame bylinkových čajov, aké sú zdravé a potrebné, aby sme ich pili. Vynikajúce sú aj rôzne ovocné, ktoré majú fantastické vône. To všetko sme si aj riadne vychutnali. Deti si doniesli hrnčeky, čajíky, citróny, medík či cukor. Čaje sme zaliali vriacou vodou a poriadne ich vylúhovali, osladili a dochutili. Bol to zdravý zážitok z pitia bylinkových a ovocných čajov.