Vitajte v našej škole

Október s Pannou Máriou

Pozývame Vás na modlitbu sv. ruženca - každú októbrovú stredu so začiatkom o 7.30 hod.v školskej kaplnke. Modlitbovú reťaz začínajú v stredu-1. októbra piataci. Panna Mária, oroduj za nás...

Srdiečko pre Haiti

Už 8. rok sa aj my aktívne pripájame k vincentskej rodine na Slovensku a spoločne podporujeme celoslovenskú verejnú kampaň Boj proti hladu - Pomoc Haiti. Pomocou práce a úsilia dobrovoľníkov z radov p. vychovávateliek, učiteľov a starších žiakov na všetkých čakajú voňavé vyzdobené perníky. Celoslovenský výťažok bude slúžiť chudobným na Haiti, Hondurase, Ukrajine, v Albánsku a Rusku. Podporme spoločne toto dielo...misie začínajú v našich srdciach.

Čítajte viac

Do nového školského roka s požehnanými aktovkami

Po prvýkrát v histórii školy sa 25. septembra 2014 požehnávali aktovky. Školský kaplán ich požehnal po sv. omši veľkým aj malým.

Slávnostná repríza slávneho Verdiho Nabucca

Svetoznámu operu Nabucco od Giuseppe Verdiho si nenechali ujsť vyučujúci 23. septembra 2014. V tento deň uplynulo dvadsať rokov od otvorenia zrekonštruovanej budovy divadla. Zaujímavosťou je aj fakt, že presne v tento deň, v roku 1994, bola obnovená premiéra Verdiho opery Nabucco. Diváci odchádzali s hlbokým umeleckým zážitkom.

V Meste povolaní

Prvé detské mesto povolaní na Slovensku privítalo 22. septembra 2014 žiakov 5.B v rámci hodín poznaj a ži. Spolu s pani učiteľkami - Pustaiovou a Ferkovou si poprezerali nielen interaktívnu výstavu, ale si aj sami vyskúšali reálne povolania zo sveta dospelých vlastnými silami. Zážitkov majú neúrekom.

Jesenné účelové cvičenie

Žiaci II. stupňa si prvý mesiac v novom šk. roku osviežili pobytom v prírode, pohybovými aktivitami a skúškou odvahy a sily počas obľúbeného účelového cvičenia. To všetko a niečo navyše na nich čakalo v piatok-19. septembra 2014. Prekvapením pre všetkých boli ukážky práce polície pri výcviku psov a sebaobrany priamo v areáli školy. Športu zdar!

Geológovia na Spiši

Spoznávanie krás a jedinečností Dreveníka a Spišského hradu čaká v septembri na žiakov 8. ročníka. Hodinu biológie tak strávia v teréne a v skúmaní geografie a geológie travertínového lomu a návštevy unikátnej pamiatky, ktorá je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Exkurziu už stihli absolvovať žiaci z VIII. C triedy a ďalší ôsmaci už balia ruksaky! Pekné zážitky!