Vitajte v našej škole

Pokračovanie v dištančnom vzdelávaní

Od 18.1.2021 do 24.1.2021 budú všetci naši žiaci pokračovať v dištančnom vzdelávaní. ŠKD bude aj naďalej umožnený deťom rodičov pracujúcich v kritickej štruktúre. Ďalšie relevantné informácie vám budeme priebežne poskytovať. Myslíme na vás a tešíme sa na váš návrat do školy.

Čítajte viac

Pondelkové slovko nášho školského kaplána Ferka

Ďakujeme nášmu školskému kaplánovi Ferkovi, že na nás myslí a každý pondelok sa nám prihovára a povzbudzuje nás ku konaniu dobra. Jeho aktuálne pondelkové slovko si môžete prečítať v časti ČÍTAJTE VIAC.

Obmedzenie činnosti

V rámci preventívnych opatrení, ktoré sú v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 realizované na celom území Slovenskej republiky, vedenie ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Bernolákova 18, Košice nariadilo zákaz vstupu verejnosti do priestorov ZŠ s účinnosťou od 15. októbra 2020 do odvolania. Vzhľadom k pretrvávajúcim hygienickým opatreniam prosíme, aby ste na riešenie akejkoľvek agendy využívali prednostne telefonický a elektronický kontakt. Ďakujeme za porozumenie.

Dištančné vzdelávanie na 2. stupni

Od pondelka, 26. októbra, prechádzajú žiaci 2. stupňa na dištančné vzdelávanie podľa rozvrhu dištančného vzdelávania. Vyučovanie je povinné, bude prebiehať prostredníctvom MS Teams a Edupage. Prítomnosť na vyučovaní sa bude evidovať podľa prihlásenia. Prvý stupeň pokračuje vo vyučovaní prezenčnou formou. O akýchkoľvek zmenách vás budeme priebežne informovať.

Vianočné prianie učiteľov

Radosť, ktorú pocítili skromní pastieri, keď prišli pozdraviť Božie Dieťa, nech je i Vašou radosťou. Aby ste radosť z Ježišovho narodenia pociťovali počas celého nastávajúceho roka 2021. Požehnané sviatky Narodenia Pána želá spoločenstvo ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach.

Daruj svetlo

V takýto prázdninový, skoro vianočný deň, máme pre vás, milí rodičia a deti, oznam a poďakovanie. V dňoch 15.-16. decembra sa uskutočnila vianočná burza z výrobkov, ktoré vyrobili pani vychovávateľky z našej školy. Zo strany detí bol neuveriteľný záujem o kúpu a taktiež aj štedrosť. Z vyzbieraných peňazí plánujeme kúpiť celú sériu animovaných biblických príbehov zo Štúdia Nádej a spoločenské hry do ŠKD. Tak vaším, ale aj naším deťom vrátime ich prejavenú štedrosť. Ďakujeme!

Vianoce na literatúre

Literatúra prevoňaná vianočnou atmosférou bola 18. decembra v 5.A. Nechýbali koledy, ktoré žiaci zahrali na klavíri, gitare, akordeóne aj na ukulele, spolu s pani učiteľkou si aj zaspievali. Slávnostnú atmosféru dotvorila rozhlasová vianočná rozprávka. Aj online stretnutie má svoje čaro, keď jeden druhému chceme urobiť radosť.

Online stretnutie s Keňou

V posledný školský týždeň v tomto kalendárnom roku zavítala k našim šiestakom na online hodinu geografie návšteva - pani Mária Kucharčík, ktorá porozprávala žiakom o živote a práci dobrovoľníčky v najväčšom kenskom slume Kibera. Počas vyučovacej hodiny so 6.B sa nám podarilo priamo spojiť s africkou Keňou a pátrom Don Boscom Ochieng Onyalla, ktorý je riaditeľom Katolíckej spravodajskej agentúry, ktorá slúži Cirkvi v Afrike. Zo srdca ďakujeme pani Kucharčík za spoločne strávený čas.

Ďalšie akcie