Vitajte v našej škole

Pozvanie pre rodičov

Srdečne Vás pozývame na duchovnú obnovu s ústrednou témou - Božia múdrosť a humor v rozdielnosti muža a ženy. Prednášateľom je ThLic. Marek Forgáč, PhD., správca UPC sv. Košických mučeníkov v Košiciach. Príďte sa spolu s nami zastaviť v čase pôstu, načerpať duchovné sily v piatok-13. marca 2015 so začiatkom o 16.00 hod. v školskej kaplnke. Vyvrcholením stretnutia je sv. omša o 18.00 hod...Pôst je čas na zmenu...

Čítajte viac

 

2% z dane... ďakujeme!

Milí rodičia, aj v tomto roku môžete 2% z dane podporiť naše spoločné diela. Potrebné informácie a dokumenty nájdete v časti RODIČIA - záložka v pravej časti titulnej stránky. Ďakujeme!

Čítajte viac

 

Krížové cesty v škole

Pozývame Vás na pobožnosť krížovej cesty každú pôstnu stredu so začiatkom o 7.30 hod. v školskej kaplnke. Príďte do zástupu detí, žiakov, pedagógov, ktorí spoločne v ročníkoch sprevádzajú Ježiša zastaveniami krížovej cesty. V stredu-11. marca 2015 Vás osobitne pozývajú ôsmaci. Kríž je znakom spásy, kríž drevený...

Čítajte viac

 

Pôstne obdobie

Poďme spolu prosiť o milosti počas pôstneho obdobia v spoločenstve školy, tried, rodín. Duchovné aktivity a naše úsilia, rozhodnutia, predsavzatia spája ústredná myšlienka tohtoročného pôstu v škole...Hľa, prichádzam, Pane, chcem plniť Tvoju vôľu /Ž 40/.

Čítajte viac

 

Vo finále SAFI 2014 v TV Lux

Milí diváci, ďakujeme za podporu a hlasovanie v súťaži amatérskych filmov SAFI 2014, ktorú vyhlásila TV Lux. Náš príspevok o s. Zuzane z dielne autorov Samuel Nagy, Matej Nižník, ktorý prešiel I.kolom hlasovania, získal po II. kole hlasovania 3. miesto. Naživo sa finále v TV Lux dňa 17. februára 2015 zúčastnili tvorcovia a s. Zuzana. Veríme, že o rok sa do súťaže SAFI zapoja ďalší školskí filmári.

Čítajte viac

 

Siedmaci na lyžiarskom

Zážitky na snehu a najmä na lyžiach prežili v dňoch 9.-13. februára 2015 naši siedmaci na lyžiarskom kurze v Litmanovej. Sprevádzali ich p. riaditeľka, p.uč. Snopková a duchovne p. kaplán Paľko. Hlavným trénerom a inštruktorom bol p. uč Švec. Pane, ďakujeme za sprevádzanie, ochranu lyžiarov. Domov si doniesli dobrú náladu a športové naladenie!

Čítajte viac

 

Milý sv.Valentín

Deň pred sviatkom sv. Valentína-13. februára 2015 čakalo na pedagógov a zamestnancov školy milé valentínske prekvapenie. Deviatačky Zuzana a Michaela pre nich pripravili sladké srdiečkové lízanky a ručne maľované papierové srdiečka, ktoré im v mene žiakov darovali. Láska nám dáva krídla...

Čítajte viac

 

Technická olympiáda

Šikovní technici-Juraj Šarišský/8.C/ a Leo Labanič/9.A/ teoreticky i prakticky bojovali vo štvrtok-12. februára 2015 v krajskom kole technickej olympiády. Individuálne vedomostné testy nahradila spoločná praktická časť a výborný výsledok - 1. miesto. Technikov odborne pripravuje p. zástupkyňa Hrebeňárová. Blahoželáme!

Čítajte viac