Vitajte v našej škole

Podporte nás na safi.tvlux.sk ...ďakujeme!

Milí hlasujúci, ďakujeme za hlas, ktorý ste odovzdali alebo odovzdáte nášmu videu v súťaži amatérskych filmov SAFI 2014, ktorú vyhlásila TV Lux. Náš príspevok nájdete veľmi ľahko - s. Zuzana, autori - Samuel Nagy, Matej Nižník. Ďakujeme za hlas a šírenie odkazu ďalším podporovateľom! Pozor, aj súťažiaci hlasujú o zaujímavé ceny! Hlasuje sa do konca januára!

Pozvánky na fašiangové tancovačky

Milí žiaci, pozývame Vás na fašiangové podujatia, ktoré pripravujeme pre žiakov I. a II. stupňa. Vo štvrtok-29.1.2015 v čase od 15.30 hod. čakáme námorníkov z II. stupňa a p. učiteľky vo veľkej telocvični, ktorá sa premení na tanečnú loď so všetkým, čo patrí k námorníkom a diskotéke /tance, súťaže, tombola, bufet, silácke hry/. V piatok-30.1.2015 sa triedy I. stupňa premenia na karnevalové šapitá. Prajeme Vám pekné Fašiangy!

Rozlúčka s ceruzkou v 1. ročníku

Dnešný deň bol pre prvákov výnimočný. Rozlúčili sa s priateľkou ceruzkou a privítali nového kamaráta „PERO“.

Kúpou šišky podporte misie

Fašiangový čas na škole už tradične patrí šiškám. Vo štvrtok - 29. januára 2015 Vás pozývame na ich ochutnávku a podporu misií. Dobrovoľným príspevkom za šišku pomáhate deťom a núdznym na blízkej Ukrajine. Naše dobrovoľníčky so šiškami uvidíte v tento deň na chodbách školy po 2. vyučovacej hodine. Ďakujeme za pomoc a podporu!

Šaliansky Maťko

Obvodné kolo v prednese slovenských povestí sa uskutočnilo 23. januára 2015 v CVČ Domino v Košiciach. Naša škola mala zastúpenie v každej kategórii. 3. miesto si vyrecitovala Kristína Bagošová zo 6.C. Srdečne blahoželáme!

Piataci na medailovom stupienku

V stredu, 21. januára 2015, CVČ Domino privítalo na obvodnom kole Matematickej olympiády 49 piatakov a 17 deviatakov – najlepších riešiteľov domáceho kola. Všetci boli pripravení vydať zo seba maximum a popasovať sa s ozaj komplikovanými úlohami, s tromi piataci a štyrmi deviataci. Naši piataci to zvládli bravúrne!

Prváci na lyžiach

Základy pekného zimného športu sa v týždni od 19.-23. januára 2015 učili najmladší žiaci. Aj keď v meste bolo sychravo, na svahoch Jahodnej nechýbal sneh, profesionálni inštruktori a teplý čaj. Piatkový posledný deň patril súťažiam, diplomom a palacinkovému prekvapeniu. Ďakujeme triednym p. učiteľkám, rodičom a starým rodičom za organizáciu, pomoc pri presunoch i na svahoch. Bol to príjemný športovo-zdravotný týždeň!