Vitajte v našej škole

2% z dane

Vážení rodičia, milí priatelia! I v tomto roku sa na Vás obraciame s prosbou o poukázanie 2% z Vašich daní na podporu vzdelávania športu pre žiakov našej školy. Za Vašu ochotu a finančný príspevok vopred ďakujeme. Všetky potrebné informácie a tlačivá na poukázanie 2 % z dane

ATak v Košiciach a novinka D4V1D

A pozvané školy sa 20. apríla stretli v Historickej radnici, v centre mesta, na košickej premiére hudobno-tanečného predstavenia D4V1D s podtitulom JEHO KÓD JE V KAŽDOM Z NÁS. Ako píšu autori Zdenka Pašuthová a Pavol Danko:" Slovo sa strieda s odpoveďou - hudobno- tanečnou modlitbou. Každý máme zakódovaný svoj pôvod a nezmazateľnú informáciu, že sme Bohom milovaní, aj keď spravíme chybu. Každý nosíme v sebe časť Dávidovho kódu - hriešnika aj svätca." Prítomným siedmakom, ôsmakom i deviatakom spolu s tr. učiteľkami ešte dlho budú znieť slová žalmov a v srdci krásny umelecký a najmä duchovný zážitok!

Aktivity ku Dňu Zeme v ŠKD

Minulý týždeň nás dvakrát navštívili zamestnanci Mestských lesov, ktorí si pre nás pripravili rôzne aktivity pri príležitosti Dňa Zeme. Ten sa každoročne slávi 22. apríla. Počas týchto dvoch dní, kedy nás počasie prekvapovalo dažďom aj teplým slniečkom, sme mali možnosť vyskúšať si pílenie dreva, hľadať "zamaskované zvieratká" v podobe štipcov umiestnených v kríkoch, skákať do diaľky ako žabky, hádzať šišky veveričke, nasadiť si parohy, naučili sme sa rôzne zaujímavé veci o zvieratkách a tiež sme si overili svoje vedomosti z prírodovedy. Nakoniec sme sa tešili milým darčekom a sladkým cukríkom, ktoré sme si museli doslova vylietať :) Veľmi pekne ďakujeme zamestnancom Mestských lesov za to, že si na nás našli čas a spríjemnili nám popoludnia v ŠKD.

Lego deň v 3. oddelení - ŠKD

Vo štvrtok 12. apríla sme mali v 1.C "lego deň". Za pomoci vedúceho krúžku Lego, Františka Glovu, ktorý nám láskavo zapožičal stavebnice lega, si mohli deti poskladať rôzne mechanické hračky, ktoré aj fungovali. Napríklad krokomer, váha a podobne. Posúďte sami, ako sa im darilo.

ENGLISH WEEK

"Každý deň mať v rozvrhu hodín iba angličtinu?" pýtali sa školskí zvedavci. Áno, v dňoch 9.-13. apríla presne taký rozvrh mala skupina 20 žiakov z II. stupňa, ktorú lektoroval Wesley Calloway. Určite tam bola výborná študijná atmosféra, lebo z ich triedy bolo počuť aj spev, aj smiech, aj potlesk. Veríme, že tieto jazykové zručnosti využijú už čoskoro na potulkách svetom. Have a nice day!

Redaktori sa stretli pod Tatrami

Stretnutie mladých redaktorov zo 16 škôl Košického a Prešovského kraja sa uskutočnilo 12. apríla v Podtatranskej knižnici v Poprade. Tamarka a Simonka z 8. B sa dozvedeli, ako robiť školský časopis, čomu sa treba vyvarovať a, naopak, čím zaujať čitateľa. Bolo to veľmi podnetné a príjemné predpoludnie.

Ďalšie akcie