Vitajte v našej škole

Pozvánka pre rodičov

Vážení rodičia, ste nespokojní s tým, že Vaše dieťa trávi veľa času pri počítači a komunikuje často prostredníctvom sociálnych sietí? Na tieto a podobné otázky týkajúce sa vplyvu internetu a sociálnych sietí Vám odpovie renomovaný odborník, psychológ a saleziánsky kňaz don Cyril Slíž. Pozývame Vás dňa 25.októbra 2016 (utorok) o 16.30 hod. do kaplnky ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach. Čas je vzácny. Hľadajme preto pravdu a dobro pre naše rodiny.

Čítajte viac

 

Vyhlásenie výberového konania

Riaditeľka Základnej školy sv. Cyrila a Metoda, Bernolákova 18, Košice vyhlasuje výberové konanie na pracovné miesto: - učiteľ pre primárne vzdelávanie.

Čítajte viac

 

Október s Pannou Máriou

Srdečne Vás pozývame na spoločné stretnutie pri modlitbe sv. ruženca...každú októbrovú stredu o 7.25 hod. v školskej kaplnke nás sprevádzajú triedne spoločenstvá. V stredu - 26. októbra osobitne pozývajú triedy štvrtákov, ôsmakov a deviatakov. Zdravas, Mária...

Čítajte viac

 

Jesenné prázdniny

V dňoch 28.-31. októbra sú jesenné prázdniny. Pozor! Vo štvrtok - 27.októbra je vyhlásené riaditeľské voľno. Dôvodom je účasť pedagógov na Celodiecéznom metodickom dni pedagógov škôl Košickej arcidiecézy. V škole sa stretneme 2. novembra - Deň triedneho učiteľa, ktorý bude spojený so sv. omšou a návštevou cintorína. Príjemné jesenné dni!

Čítajte viac

 

Čítame spolu

Na podporu vzťahu detí a žiakov k čítaniu a získaniu si väčšieho počtu priaznivcov literatúry zorganizovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky spoločné čítanie 24. októbra o 9:00 hod. Tento deň je Medzinárodným dňom školských knižníc. Do aktivity sa zapojila aj naša škola. V pondelok počas druhej vyučovacej hodiny čítali žiaci aj pedagógovia. Rok čitateľskej gramotnosti sa nesie pod heslom: "Myslenie je pohyb!"

Čítajte viac

 

Číta celá rodina

V Košiciach sa 21. októbra začal VI. ročník dvojdňového literárneho festivalu Číta celá rodina. Podujatie organizovala Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorá v spolupráci s košickými základnými školami pripravila pre deti a ich rodičov program bohatý na netradičné čítania, stretnutia a rozhovory so spisovateľmi a množstvo ďalšej zábavy s knihou. Našu školu navštívila česká spisovateľka Ivona Březinová s manželom.

Čítajte viac

 

Súťaž "Strašiak v poli" - ŠKD

Jeseň je už v plnom prúde, a tak Centrum voľného času pripravilo pre školy súťaž Strašiak v poli. Aj naša školy bola jej súčasťou. Päťčlenné družstvo dievčat z druhého, tretieho a štvrtého ročníka sa výborne popasovalo so zábavným testom na tému Jeseň, pani bohatá..., ale aj s vytvorením strašiaka, ktorého nazvali Straško. Náš Straško sa porote veľmi páčil, a tak udelila dievčatám krásne tretie miesto.

Čítajte viac

 

ZBIERAM BATERKY – školský program selektívneho zberu

Naša škola sa v tomto období aktívne zapája do programu „Zbieram baterky“, ktorý je zameraný na ochranu životného prostredia. Registrujte sa na stránke www.zbierambaterky.sk, riešte kvízy, zbierajte body, ktoré môžete zúročiť v e-shope a kúpiť športové potreby pre školu. Spýtajte sa doma rodičov, starých rodičov, známych, či nemajú doma staré, opotrebované baterky (z hodiniek, rádií, telefónov). Buďme ekologickí!

Čítajte viac

 

Projektový deň - Poznaj svoje peniaze

Všetko, čo patrí k financiám a najmä k ich praktickému využitiu v rodine i živote, sme 20. októbra spoznávali, objavovali na projektových hodinách spoločne s vyučujúcimi. Triedy 1.- 5. ročníka mali projektové aktivity počas celého vyučovania. Triedy 6.- 9. ročníka čakali zaujímavé témy a aktivity na prvých 3. vyučovacích hodinách. Už teraz sa môžu mladší aj starší tešiť na ďalšie praktické témy projektových dní. Spoznávajme svet peňazí zmysluplne a užitočne!

Čítajte viac