Vitajte v našej škole

Pred Adventom

Už tradične pred vstupom do adventného obdobia svätíme v školskej kaplnke sviece a adventné vence z našich tried i školských priestorov. Preto, milí žiaci, nezabudnite ich pripraviť a priniesť na štvrtkovú rannú sv. omšu - 26. novembra do kaplnky, kde ich posvätí p. kaplán Paľko.

Čítajte viac

 

Pedagógovia na seminári v Piešťanoch

Vedomosti a zručnosti – predpoklad uplatnenia mladej generácie – názov seminára, ktorý zastrešovalo Združenie katolíckych pedagógov Slovenska, spojil v dňoch 20.-21. novembra 2015 v Piešťanoch pedagógov a odborníkov z celého Slovenska. Príspevok zo života našej školy – Odvaha pomáhať (v škole) života na ňom prezentovali p. riaditeľka Čačková a p. uč. Pustaiová. Príklady dobrej praxe a podnety z diskusií obohatili všetkých prítomných.

Čítajte viac

 

Relikvie sv. Gianny Berettovej Mollovej v našej kaplnke

V piatok - 20. novembra 2015 sme si v školskej kaplnke uctili relikvie "mladej matky z milánskej diecézy, ktorá obetovala svoj život, aby ho mohla dať svojej dcére". K triednym spoločenstvám počas celého predpoludnia sa pripojili aj rodiča našich žiakov. Sv. Gianna Berettová Mollová, oroduj za nás...

Čítajte viac

 

Naživo v TV Lux

Sestrička Zuzana navštívila 20. novembra 2015 štúdia TV Lux v Bratislave, presnejšie prijala pozvanie známeho moderátora Pavla Danka. V obľúbenej relácii Väzby spoločne chemickými pokusmi skúmali, overovali odborné poznatky a tie potom preskúmali ľudským pohľadom a posolstvom pre kresťana 21. storočia. Pozor, reláciu Väzby uvedie TV Lux počas silvestrovského dňa. P.S. Možno raz uvidíme aj film o našej s. Zuzane.

Čítajte viac

 

Ratolesť na Festivale sakrálneho umenia

Už 26. ročník známeho košického festivalu privítal 18. novembra 2015 spevákov a milovníkov hudby na Koncerte detských a mládežníckych sakrálnych zborov. V Evanjelickom kostole na Mlynskej ul. v Košiciach sa školský zbor Ratolesť predstavil tromi piesňami s hudobným sprievodom. Všetkým prítomným ponúkli príjemný umelecký i duchovný zážitok.

Čítajte viac