Vitajte v našej škole

Prázdninový pozdrav

Príjemné letné prázdninové a dovolenkové dni v kruhu rodiny, príbuzných, priateľov...na výletoch, v prírode, doma i na cestách pod ochranou Nebeského Otca praje žiakom, rodičom a priateľom školy spoločenstvo školy.

Čítajte viac

 

Na školských výletoch

Júnové dni posledných týždňov patrili u nás školským výletom. Rozbehli a rozcestovali sme sa všelijakými smermi, spoznávali krásne miesta východného Slovenska, navštívili hrady, kaštiele, skanzeny aj jaskyne. Nezabudli sme ani športovať a pribaliť si chutnú desiatu, pitný režim a dobrú náladu prežiť príjemný čas s triedou. Pane, ďakujeme za ochranu a sprevádzanie...

Čítajte viac

 

Stretnutie s otcom biskupom

Pomocný košický biskup, Mons. Marek Forgáč, 25. júna morálne ocenil 54 žiakov Košickej arcidiecézy. Medzi nimi boli aj naši deviataci. Z 9.A Natália Kováčová a Marek Černák, z 9.B Anna Kupková a Michal Grešš a 9.C zastupovali Annamária Hyková a Lukáš Kubík. Svätá omša a slávnostné ocenenie sa konali v Kostole sv. Michala Archanjela v Košiciach. Srdečne blahoželáme!

Čítajte viac

 

Projekt 9P vo finále

Deviataci 1. júna začali aktivity, ktoré im naplánovali pani učiteľky triedne v rámci PROJEKTU 9P a rozvíjali ich postoje, zručnosti a záujmy v duchovnej, odbornej i zábavnej oblasti. V júni bol pre nich školský život naozaj zaujímavý. Ponúkame vám informácie o tom, kde boli, s kým sa stretli, akú prednášku so zaujímavým hosťom zažili. Boli to krásne spoločné dni naplnené Bohom, radosťou, zážitkami a spomienkami, ktoré im zostanú navždy - Čítajte viac ...

Čítajte viac

 

Jarné účelové cvičenie na II. stupni

Hurá, ozývalo sa areálom školy 21. júna pri jednotlivých stanovištiach, kde sa žiakom postupne predstavili hasiči, príslušníci mestskej a štátnej polície, záchranári spoločnosti Falck, príslušníci civilnej ochrany a hneď v úvode aj členovia kynologickej jednotky so svojimi štvornohými členmi. Zvuk sirén, studené osvieženie od hasičov a praktické aktivity, do ktorých sa zapojili aj žiaci, nemohli chýbať. Bol to zaujímavý a najmä užitočný deň!

Čítajte viac

 

Slávnostné stretnutia víťazov školských súťaží

V polovici júna sa v CVČ Domino zišli víťazi obvodných kôl predmetových olympiád a postupových súťaží žiakov ZŠ. Medzi pozvanými žiakmi, ktorí sa v obvode Košice II umiestnili na 1., 2. a 3. mieste boli aj naši úspešní reprezentanti. O deň skôr - 12.júna sprevádzala s. Zuzana olympionikov Terezku Máriu Turčekovú a Michala Grešša na stretnutí víťazov krajských kôl predmetových súťaží, ktoré sa konalo v Južane v Košiciach. Diplomy a knižné poukážky určite potešili a rovnako aj naše poďakovanie za statočnú, vytrvalú prípravu a úspešné súťaženie. Gratulujeme! Galériu úspešných reprezentantov nájdete v záložke O škole - Úspechy školy.

Čítajte viac

 

Módne utorky sa nám páčili

Ale pekne po poriadku...deň vopred, teda v pondelok, sa v školskom rozhlase oznámil módny štýl alebo farba oblečenia, ktoré nás naladilo na utorok. Už na rannej sv. omši v školskej kaplnke sa to hemžilo farebne a najmä vkusne! Stihli sme PRÚŽKOVANÉ a BODKOVANÉ ladenie a naposledy MODRÝ a RUŽOVÝ utorok. Aj takto sa pripájame k módnej myšlienke príjemného, moderného a najmä vhodného a slušného oblečenia, ktoré patrí nielen do školy!

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie