Vitajte v našej škole

2% dane

Vážení rodičia a sympatizanti našej školy, blíži sa čas, kedy sa budete rozhodovať, komu poukážete 2 % zo zaplatenej dane z Vašich príjmov. Budeme veľmi vďační, keď ich darujete práve našej základnej škole na podporu výchovy a vzdelávania žiakov. Vopred ďakujeme za ochotu a ústretovosť.

Zápis do 1. ročníka

Milí rodičia budúcich prvákov, zápis do 1. ročníka na školský rok 2017/2018 sa uskutoční na našej škole v dňoch 7. apríla 2017 v čase od 14:30 hod. - 18:00 hod. a 8. apríla 2017 od 9:00 hod. - 12:00 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Čítajte viac

Pozor, zmeny v školskej knižnici!

Školská knižnica, pobočka Knižnice pre mládež mesta Košice, oznamuje zmeny výpožičného času. Od 1. februára bude v stredu knižnica zatvorená a v piatok bude pre všetkých čitateľov otvorená celý deň. Viac v časti - Čítajte viac.

Odpustová slávnosť v škole

V cirkevnom kalendári patrí 14. február sviatku sv. Cyrila a Metoda, patrónom Európy. K spomienke a oslave slovanských bratov, ktorí sú aj duchovnými patrónmi školy, sme sa v tomto šk. roku pripojili školskou odpustovou slávnosťou. Výnimočný deň sa začal slávnostnou sv. omšou v školskej kaplnke. Ako býva zvykom na odpustovej sv. omši, aj my sme privítali hosťa, duchovného otca Marcela Puškáša, bývalého školského kaplána.

Mladí historici súťažili

14. február bol naozaj v znamení významných udalostí. Škola odštartovala tradíciu odpustového sviatku Cyrila a Metoda, v médiách bola na pretrase téma Valentín, ale i v CVČ Domino bola udalosť - Okresné kolo Dejepisnej olympiády. Naša škola vyslala ôsmich súťažiacich. Cieľom bolo dosiahnuť métu úspešného riešiteľa a čo bude nad to, len poteší. Veru, pekné výsledky nás určite potešili - čítajte viac. Blahoželáme!

Čítajte viac

Úspešné olympiády v cudzích jazykoch

Februárové Krajské kolá Olympiády v anglickom a nemeckom jazyku boli pre naše reprezentantky, ôsmačky, úspešné. Pekné 3. miesto si jazykovými zručnosťami v angličtine vyrozprávala Majka Lukčová /8.B/ a zo susednej triedy si Viktória Šimková /8. C/ v nemčine vybojovala úspešné 2. miesto. Dievčatá nám dokázali, že jazyky hýbu svetom! Gratulujeme!

Siedmaci zlyžovali Levočskú Dolinu

Siedmaci strávili príjemný týždeň od 6. do 10. februára na svahoch v Levočskej Doline. Pod vedením skúsených inštruktorov Dominika, Matúša, Roba, Daniela, pani učiteľky Bačinskej a pána učiteľa Vaška sa niektorí zdokonalili v lyžovaní, iní sa naučili lyžovať. Štvrtkové preteky boli odmenené nielen potleskom, ale aj diplomom a každý lyžiar bol dekorovaný medailou. Spoločnosť im počas celého týždňa robili aj školský pán kaplán Paľko, pán doktor Benko a triedne pani učiteľky. Okrem lyžovania bola každý deň sv. omša a večerný program, v ktorom všetci ukázali svoje zručnosti. Pane, vďaka ti za sprevádzanie a ochranu počas celého týždňa!

Geografi na súťaži

Olympijské súťaženie vo februári čakalo aj na mladých geografov, ktorí sa na okresné kolo pilne pripravovali s knihami aj atlasmi sveta. Blahoželáme Tadeášovi Kadukovi /5. B/, ktorý získal úspešné 3. miesto. Veríme, že zemepisné zaujímavosti budú spoznávať a skúmať aj ďalší nadšenci!

Ďalšie akcie