Vitajte v našej škole

Aktuálne - Posledné dni v škole

Pozývame Vás na stredajšiu slávnostnú a ďakovnú sv. omšu pri príležitosti sviatku sv. Petra a Pavla a záveru šk. roka, ktorá sa v školskom átriu začne o 9.00 hod. Po nej bude nasledovať program, ktorý sa spája s tradičným i netradičným hodnotením celého šk. roka. Súčasne oznamujeme, že vo štvrtok - 30. júna 2016 sa žiakom iba odovzdajú vysvedčenia a spoločne sa rozlúčime na letné prázdniny. Pekné sviatočné dni!

Cena starostu MČ Košice - Západ

Počas slávnostného zasadania Miestneho zastupiteľstva MČ Košice – Západ bolo 24. mája 2016 odovzdaných viacero pamätných cien osobnostiam a organizáciám, ktoré sa významne pričinili o zviditeľnenie a rozvoj mestskej časti a celého regiónu. Cenu starostu MČ Košice – Západ za rok 2015 získala aj naša škola. Ďakujeme za ocenenie a prejavenú dôveru!

Jarné účelové cvičenie

Utorkový deň v poslednom školskom týždni si žiaci II.stupňa poriadne zašportovali, utužili zdravie a posilnili fair play taktiku. Osviežené letné počasie všetkým prialo a chutný obed bol sýtou bodkou za jarným účelovým cvičením v tomto školskom roku. Športu zdar!

Pomáhame druhým

Zaujímavý projekt sa zrodil počas hodín náboženstva v 6. B triede. Žiaci veľmi ochotne dva mesiace nosili do školy suché potraviny, aby ich nakoniec 17. júna 2016 odniesli tam, kde to potrebujú. Ich kroky, v sprievode pani učiteľky triednej, smerovali na sídlisko KVP ku karmelitánkam. Pridali sa k nim aj pani riaditeľka a pán kaplán Bober. Žiaci z 5. B triedy tiež poslali voľačo sladké pod zub. Návšteva sa skončila spoločnou modlitbou v Kaplnke Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Ďakujeme!

Horný Zemplín hostil ôsmakov

Spoznávať jednotlivé regióny Slovenska mohli ôsmaci počas celého školského roka na hodinách poznaj a ži - regionálne zvláštnosti s dôrazom na geografiu. Všetko vyvrcholilo Geografickou exkurziou po Hornom Zemplíne od 13. do 15. júna 2016. Vybrali sa tam spolu s pani učiteľkou Bačinskou, ktorá bola hlavnou sprievodkyňou. Pomocnými sprievodcami boli pani riaditeľka, pán kaplán František a pani učiteľka Snopková. Dnes už Sninské rybníky, Morské oko, Sninský kameň, Tri tably, Čičvu, Starinu, Zemplínske Hámre, Kolonicu, Topoľu, Ruský Potok či Uličské Krivé nepoznajú len z rozprávania. Odniesli si odtiaľ pekné zážitky a fotografie na pamiatku.

Týždeň plný výletov

Školské dni v polovici júna patrili školským výletom, exkurziám, vychádzkam, spoznávaniu krás prírody, historických miest i pamiatok. Deviataci v rámci 9P navštívili zaujímavé miesta doma aj v zahraničí. Geografická exkurzia na Horný Zemplín čakala ôsmakov. Ďalšie ročníky na výletoch spoznávali krásy východného Slovenska. Pane, ďakujeme za ochranu a sprevádzanie na cestách...

Čítajte viac

Ako sa na I. stupni výletovalo

Krásne júnové dni v pohybe naplánovali a do bodky organizovali triedne p. učiteľky pre všetkých mladších žiakov. Stačilo sa už len dobre pripraviť, zabaliť všetko potrebné a s dobrou náladou ísť na výlet. Kde všade boli, čo všetko videli? Pýtali sme sa za všetkých zvedavcov a možno vám ich trasy poslúžia ako plány na prázdninové dni - čítajte viac.