Vitajte v našej škole

Aktuálne

V stredu-29. októbra 2014 je riaditeľské voľno. Vyučovanie v tento deň nebude. Dôvodom je účasť pedagógov a vychovávateľov na Arcidiecéznom metodickom dni pedagógov Košickej arcidiecézy. Ďakujeme za porozumenie!

Čítajte viac

 

Jesenné prázdniny

Prázdninové dni čakajú na žiakov v dňoch 30.-31. októbra 2014. V škole sa opäť stretneme v pondelok-3. novembra. Príjemné jesenné dni!

Čítajte viac

 

Október s Pannou Máriou

Modlitbová reťaz svätého ruženca spájala mladších i starších každé stredajšie októbrové ráno. Triedne spoločenstvá v jednotlivých ročníkoch sprevádzali všetkých úvahou i desiatkami Zdravas, Mária... Kráľovná pokoja, oroduj za nás...

Čítajte viac

 

Svetový deň zdravej výživy v ŠKD

Každý rok si v ŠKD pripomíname Svetový deň zdravej výživy.

Čítajte viac

 

Piataci v divadle

Dobrodružnú tanečnú rozprávku Doktor Jajbolí si 22. októbra 2014 pozreli všetky piatacké triedy so svojimi pani učiteľkami triednymi. Bol to príbeh o nekonečnom priateľstve človeka - chýrneho lekára Jajbolí k zvieratkám, jeho nebezpečná cesta do Afriky za záchranou chorých opíc, pri ktorej musel prekonať nástrahy zlých pirátov a ľudožrútov. Farebné kostýmy a tanečné vystúpenie sa všetkým veľmi páčilo.

Čítajte viac

 

Správna voľba povolania

Vzdelávacia prezentácia odborov stredných škôl určená pre žiakov 9. ročníka sa v stredu-22.októbra 2014 konala v priestoroch SOŠ-Ostrovského v Košiciach. Nechýbali tam ani naši deviataci, ktorí v sprievode tr. učiteliek využili možnosť priamo od odborníkov, stredoškolských pedagógov a študentov škôl získať informácie o školách aj študijných odboroch. Bolo to zaujímavé a dôležité pracovné predpoludnie.

Čítajte viac

 

Milión detí sa modlí ruženec

V sobotu-18. októbra 2014 sa k známej svetovej iniciatíve sv. Pátra Pia - "Keď sa milión detí pomodlí ruženec, svet sa zmení...." pripojilo aj spoločenstvo detí a rodičov z našej školy a spolu s farskou komunitou presne o 9.OO hod. začali modlitbu sv. ruženca v Kostole sv. Gorazda v Košiciach. Nebeská Matka, zverujeme sa pod Tvoju ochranu...

Čítajte viac

 

V ríši rozprávok

Na ríšu rozprávok sa 17. októbra 2014 zmenila 5.B trieda. Počas hodiny literatúry svojim mladším kamarátom z 1.B zahrali známe rozprávky, porozprávali im o Hansovi Christianovi Andersenovi aj o Pavlovi Dobšinskom. Malí spolužiaci si mohli aj zasúťažiť a nechýbala ani pekná pesnička a sladká odmena pre divákov. Piataci si takto netradične zopakovali, čo sa naučili o rozprávkach. Už teraz sa tešia na ďalšiu projektovú hodinu zo slovenského jazyka a literatúry.

Čítajte viac