Vitajte v našej škole

Pondelkové slovko nášho školského pána kaplána Ferka

Ďakujeme nášmu školskému pánu kaplánovi Ferkovi, že na nás myslí a každý pondelok sa nám prihovára a povzbudzuje nás ku konaniu dobra. Jeho aktuálne pondelkové slovko si môžete prečítať v časti ČÍTAJTE VIAC.

Dištančné vzdelávanie na 2. stupni

Od pondelka, 26. októbra do piatka 27. novembra, prechádzajú žiaci 2. stupňa na dištančné vzdelávanie podľa rozvrhu dištančného vzdelávania. Vyučovanie je povinné, bude prebiehať prostredníctvom MS Teams a Edupage. Prítomnosť na vyučovaní sa bude evidovať podľa prihlásenia. Prvý stupeň pokračuje vo vyučovaní prezenčnou formou. O akýchkoľvek zmenách vás budeme priebežne informovať.

Obmedzenie činnosti

V rámci preventívnych opatrení, ktoré sú v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 realizované na celom území Slovenskej republiky, vedenie ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Bernolákova 18, Košice nariadilo zákaz vstupu verejnosti do priestorov ZŠ s účinnosťou od 15. októbra 2020 do odvolania. Vzhľadom k pretrvávajúcim hygienickým opatreniam prosíme, aby ste na riešenie akejkoľvek agendy využívali prednostne telefonický a elektronický kontakt. Ďakujeme za porozumenie.

Čítajte viac

Obliekli sme sa do farieb jesene

Minulý týždeň našu školu navštívila pani Jeseň a my sme sa stali jej súčasťou. Dievčatá, chlapci, vychovávatelia, učitelia, dokonca aj „dištanční“, prijali pozvanie obliecť sa do jej farieb. A tak sa streda zaodela do hnedej farby, štvrtok do červenej a piatok zdobila oranžová alebo žltá farba. Bolo veľmi milé a hrejivé vidieť radosťou a nadšením žiariace tváričky detí plné očakávania, čo prinesie ďalší deň. Ďakujeme všetkým, že sa pani Jeseň mohla ukázať vo svojej plnej kráse aj v našej škole ...

Nebeskí svätí

Naši svätí v nebi sa určite tešia.... Tešia sa z našich detí, ktoré prijali výzvu od pani vychovávateliek a pripravili sa na aktivitu s týmto názvom ozaj zodpovedne. Úlohou bolo priniesť si atribút - predmet, ktorý charakterizuje vybraného svätca a porozprávať o ňom. Samozrejme, až potom, ako ostatné deti spoznali svätca podľa tohto atribútu. V siedmom oddelení to zasa vyzeralo úplne inak... Tam si deti vybrali spomedzi mnohých svätých svätého Martina, s ktorým strávili tri dni. Počas nich sa rozprávali o jeho živote, kreslili a vyrábali svätomartinský lampión podľa predlohy v časopise Rebrík. Na záver ich prišiel pozrieť aj školský pán kaplán Ferko, ktorý im porozprával o tom, ako sa v živote priblížiť alebo približovať svätým v nebi.

Matematika, ktorá nás baví

V mesiacoch september a október sme vo vybraných triedach na hodinách matematiky realizovali projekt MATEMATIKA, KTORÁ NÁS BAVÍ. Cieľom projektu bolo využiť rôzne pomôcky, postupy a aktivity inovatívnej a konštruktivistickej metódy vyučovania matematiky – Hejného metódy. Tá je okrem iného zameraná aj na to, aby žiaci objavovali matematiku sami a s radosťou. V rámci grantového programu Učiteľ budúcnosti vyhláseného Karpatskou nadáciou získala p. uč. Jurašeková finančnú podporu, vďaka ktorej boli tieto pomôcky zakúpené. Žiaci sa novým pomôckam tešili a tešiť sa môžu aj na ich využívanie po skončení dištančného vyučovania pri opätovnom návrate do škôl. Celý projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou. Ďakujeme!

Šarkaniáda ŠKD

Papierová hlava, mašličkový chvost, pod oblahou pláva deťom pre radosť. Uhádli ste, kto to je? ŠARKAN Prišla jeseň. Vetrík nezbedník šantí v korunách stromov. Nastal ten správny čas na jesennú zábavu - púšťanie šarkanov, ktorú deti obľubujú. Ako sme sa zabávali v škd na šarkaniáde, uvidíte na fotkách vo fotogalérii:)

Napíš list - poteš srdce

Školský klub detí sa zapojil do aktivity s názvom "Napíš list - poteš srdce" . Organizátorom je Knižnica pre mládež Košice v rámci mesiaca októbra, ktorý je venovaný úcte starším. Deti venovali pri písali starkým milé slová, hádanky, či dokonca vtipy. Nechýbal obrázok pre potešenie.

Ďalšie akcie