Vitajte v našej škole

Aktuálne

Hodnotenie polročnej práce s odovzdávaním odpisov vysvedčenia je naplánované na utorok - 31. januára. V strede týždňa na žiakov I. stupňa čaká Európsky karneval a pre žiakov II. stupňa chystajú deviataci fašiangovú diskotéku od 15.30 hod. do 18.30 hod. vo veľkej telocvični. Dňa 2. februára je riaditeľské voľno. Dôvodom je účasť pedagógov na odbornom vzdelávaní. V piatok - 3. februára sú polročné prázdniny. V škole sa opäť stretneme 6. februára. Pekné dni!

Fašiangy, karneval,diskotéka...

Milí žiaci, fašiangový čas je už tu a pre nás v škole je to čas príprav na 1. februárový deň, kedy sa chystajú pravé fašiangové prekvapenia. Ešte sú pred vami školské povinnosti, úlohy a najmä hodnotenie polročnej práce, ale niečo už môžeme prezradiť! Európsky karneval sa roztancuje v triedach I. stupňa hneď odrána a vyvrcholí spoločnou tancovačkou vo veľkej telocvični. Mládežníci z II. stupňa sa tam stretnú o 15.30 hod. na obľúbenej diskotéke v réžii deviatakov. Prajeme príjemnú fašiangovú zábavu, dobrú hudbu a príjemný deň!

Korčuliarsky kurz v 5. ročníku

...sa naozaj vydaril. Potvrdiť to môžu všetci tí piataci, ktorí sa počas štyroch dní na prelome januárových týždňov - 19.-20.1. a 23.-24. 1. zúčastnili kurzu na korčuliach. Hlavným trénerom bol p.uč. Vaško a spolu s pani tr. učiteľkami a viacerými pani učiteľkami z II. stupňa spoznávali piataci krásy a najmä techniky tohto športu. Na ľadovej ploche v blízkom Saleziánskom stredisku sa z prvých nesmelých krokov vytrénovali na dobrých korčuliarov a spoločne prežili nezabudnuteľné športové zážitky.

Na návšteve v Rádiu LUMEN

Mediálnu výchovu priamo v rádiu si vyskúšali žiaci 9.B 18. januára. S pani učiteľkou Ferkovou boli na exkurzii v Štúdiu sv. Alžbety v Košiciach. Sprevádzala ich pani redaktorka Mária Čigášová. Okrem informácií, ktoré sa od nej dozvedeli, mohli odpovedať aj na anketové otázky. Už teraz sa tešia na to, keď si vypočujú sami seba v rozhlase.

EDUCATE SLOVAKIA

V týždni 16. - 20. januára škola hostila štyroch mladých študentov, ktorí nás navštívili v rámci projektu Educate Slovakia. Priamo na hodinách anglického jazyka sa s nimi stretávali žiaci 4.-9. ročníka a v spolupráci s pani učiteľkami anglického jazyka spoločne debatovali a rozvíjali slovnú zásobu v rôznych zaujímavých témach zo života. Konverzácia "naživo" spojila žiakov aj s miestami, odkiaľ zahraniční študenti pochádzajú - Brazília, Indonézia,Taliansko a Ukrajina. Have a nice day!

Prváci sa lyžovali na Jahodnej

Týždeň na snehu spojený s lyžiarskym výcvikom absolvovali v termíne 16. - 20. januára najmladší prváci spolu s p. triednymi učiteľkami, ktoré ich sprevádzali. V lyžiarskom stredisku na Jahodnej získali základy lyžovania a k tomu ešte pribalili veľa zábavy, radosti, zimného naladenia!

Šaliansky Maťko

Súťaž v prednese slovenskej povesti - Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského - má už svoju tradíciu. V tomto roku je to už 24. ročník. Každý rok sa do prednesu zapoja aj naši žiaci od druhého po siedmy ročník. Keďže ich nebolo málo, školské kolo 13. januára rozhodlo o tých, ktorí nás budú reprezentovať v okresnom kole. Víťazom srdečne blahoželáme!

Ďalšie akcie