Vitajte v našej škole

Vianočná Ratolesť v predaji

Všetkým svojim čitateľom ponúkame vianočné vydanie Ratolesti za nezmenenú cenu 1,20€. Už od zajtra (štvrtok) si ju môžete kúpiť a prostredníctvom jej stránok sa dozvedieť, čo je v našej škole nové, aké úspechy sme zožali od septembra, kde všade sme boli, kto prišiel na návštevu k nám a všeličo iné. Redaktori na stope mapujú okolie, aby priniesli zaujímavé informácie. Ďakujeme, že čítate!

Čítajte viac

 

ŠKOLSKÁ BURZA kníh, hračiek a spoločenských hier - pridajte sa k nám!

Na známosť sa dáva, že 1.ročník ŠKOLSKEJ BURZY sa v našej škole od stredy otvára. Ale pekne po poriadku! Zber vecí do burzy bude už od tejto stredy - 12.decembra a potrvá do utorka budúceho týždňa - 18. decembra na 4 miestach školy, počas prestávok po 1. a 2. vyučovacej hodine, kde vás budú čakať dobrovoľníci spomedzi ôsmakov a deviatakov.Prosíme, aby knihy, hračky a spoločenské hry boli zachovalé a funkčné. Nenoste, prosíme, plyšové hračky. Ešte predtým si v triede, milí žiaci, prevezmite kartičku, ktorú vyplnenú a rodičom podpísanú odovzdáte pri zbere vecí. Čo bude s BURZOU ďalej? Čítajte viac...

Čítajte viac

 

Netradičné rodičovské stretnutie a naše poďakovanie

V rámci realizácie projektu DOBRÉ NÁVYKY, DOBRÝ ŽIVOT sa 3. decembra uskutočnilo netradičné rodičovské združenie v priestoroch Spoločenského pavilónu pod názvom RODIČIA, NA SLOVÍČKO. Program stretnutia začal prednáškami v podaní odborných lektorov na aktuálne témy - Deti, my a médiá, Človek a peniaze a pokračoval neformálnymi rozhovormi. Milí rodičia, ďakujeme, že ste prijali naše pozvanie a najmä prežili príjemný a užitočný podvečerný čas. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie!

Čítajte viac

 

Advent 2018

Milí žiaci, pozývame Vás naplniť dni očakávania Pána spoločnými duchovnými aktivitami...sv. omše s adventnými zamysleniami vždy v utorok a vo štvrtok o 7.30 hod. v školskej kaplnke, spolupráca s OZ Maják nádeje - modlitba, pohľadnica, stretnutie a pomoc rodinám v ťažkých situáciách. Advent v tomto roku spája slovo RADOSŤ a slová Žalmu 126 - Veľké veci s nami urobil Pán a máme z toho radosť. Pridajte sa...

Čítajte viac

 

Slovenské školy hodnotí INEKO

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy uviedol aktuálny celoslovenský rebríček základných škôl, stredných odborných škôl a gymnázií. Podľa jednotlivých kritérií sa v celoslovenskom hodnotení umiestnila naša škola na 20. mieste. V rebríčku základných škôl Košického kraja sme získali 4. miesto a medzi základnými školami v meste Košice nám patrí 2. miesto. Detailnejšie informácie nájdete na www.ineko.sk. Ďakujeme za spoluprácu, modlitby a prejavenú dôveru!

Čítajte viac

 

Sviatok slova v Humennom

Sobotňajšie predpoludnie na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie patrilo v Humennom všetkým recitátorom. Cirkevná spojená škola aj v tomto školskom roku pripravila recitačnú súťaž "... a Slovo bolo Boha ... ". Naše recitátorky, Kika, Laura a Veronika, cestovali s pani učiteľkou Cubjakovou, aby zarecitovali zaujímavé texty a odovzdali posolstvo prostredníctvom slova. A zaujali aj porotu. Ako dopadli? Stačí si kliknúť na Úspechy školy.

Čítajte viac

 

Psst, bol tu sv. Mikuláš!

Vraj nám neveríte? Opýtajte sa všetkých veselých žiakov, učiteľov aj zamestnancov školy, ako sa to všetko 6. decembra udialo! Už na rannej školskej sv. omši spomínal p. kaplán Paľko tohto obľúbeného svätca detí. Začalo sa školské vyučovanie a potoooom to prišlo! Po škole sa rozozvučali krásne anjelské tóny z hudobných nástrojov, ktoré sprevádzali sv. Mikuláša s družinou. K tej patrili aj dievčatá, ktoré otvorili naše srdcia scénkou o darčeku, v ktorom bola láska. Nechýbala sladká odmena a radosť detí. Zastavili sa v každej triede, naozaj! Sv. Mikuláš s družinou ôsmačiek navštívil aj školskú zborovňu, p. upratovačky aj p.školníka. Ďakujeme za krásny sviatočný deň!

Čítajte viac

 

Zimné popoludnie v 3. oddelení ŠKD

Keď vonku prší a je zima, vtedy sa deti veľmi rady hrajú v ŠKD. Stavajú si rôzne stavebnice,lego a hráme sa pexeso a iné zaujímavé spoločenské hry. Je nám spolu proste fajn!

Čítajte viac

 

Posvätili sme adventné vence a sviečky

Na sklonku novembra nám na štvrtkovej školskej sv. omši posvätil vence a sviečky školský p. kaplán Paľko. Bolo sa na čo pozerať vpredu pred oltárom. Väčšie i menšie vence, sviečky budú nielen zdobiť naše triedy počas Adventu, ale najmä spájať triedne spoločenstvá pri spoločnej modlitbe a dňoch čakania Pána...

Čítajte viac

 

Detská porota pracovala naplno!

A vôbec to nebola spevácka či tanečná súťaž, ale už 18. ročník obľúbeného projektu DETSKÝ ČIN ROKA 2018. Mnohé triedy sa dobrovoľne rozhodli svojimi hlasmi podporiť dobrý skutok svojich rovesníkov a urobiť tiež veľký čin. Každý žiak dal svoj hlas jednému skutku, ktorý považoval za najcennejší, v každej zo 6 kategórií a v Cene Sašky Fischerovej - Malý Veľký čin. Detské porotcovanie, ktoré prebiehalo najmä na hodinách občianskej náuky a slovenského jazyka, skončilo 30. novembra. Teraz nám už ostáva čakať na slávnostné vyhodnotenie projektu, ktoré bude v decembri u pána prezidenta SR. Viac na www.detskycin.sk

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie