Vitajte v našej škole

Veľkonočné prázdniny

Sviatočné dni Veľkej noci sú spojené s prázdninovými dňami od 2. apríla /štvrtok/ do 7. apríla 2015 /utorok/. V stredu-8. apríla je vyhlásené riaditeľské voľno. Vyučovanie v tento deň nebude. Príjemné prázdninové a sviatočné dni!

Čítajte s nami Ratolesť

Veľkonočné vydanie obľúbeného školského časopisu Ratolesť je už v predaji. Sviatočné stránky i čítanie na každý deň... spoznávame cudzie jazyky, niečo z histórie, sveta PC a módy, chutné a zdravé recepty, zaujímavé tajničky a niečo navyše. Časopis Ratolesť...život v škole!

2% z dane... ďakujeme!

Milí rodičia, aj v tomto roku môžete 2% z dane podporiť naše spoločné diela. Potrebné informácie a dokumenty nájdete v časti RODIČIA - záložka v pravej časti titulnej stránky. Ďakujeme!

Krížové cesty v škole

Pozývame Vás na pobožnosť krížovej cesty každú pôstnu stredu so začiatkom o 7.30 hod. v školskej kaplnke. Príďte do zástupu detí, žiakov, pedagógov, ktorí spoločne v ročníkoch sprevádzajú Ježiša zastaveniami krížovej cesty. V stredu - 1. apríla 2015 Vás osobitne pozývajú piataci. Kríž je znakom spásy, kríž ten drevený...

Pôstne obdobie

Poďme spolu prosiť o milosti počas pôstneho obdobia v spoločenstve školy, tried, rodín. Duchovné aktivity a naše úsilia, rozhodnutia, predsavzatia spája ústredná myšlienka tohtoročného pôstu v škole...Hľa, prichádzam, Pane, chcem plniť Tvoju vôľu /Ž 40/.

Svedectvo naživo

Tomáš, 27-ročný mladý človek, vydal v pondelok-30.marca 2015 silné svedectvo radostí, pádov i skúšok vlastného života našim ôsmakom a deviatakom. V školskej kaplnke otvoril dvere spomienok na rodinu, prvé ťažkosti i nádeje, ktorá sa spája s komunitou Čenakolo. Nech sú jej piliére - modlitba, priateľstvo v pravde, práca - pomocou na ceste dospievania pre všetkých mladých ľudí.

Deň učiteľov

Pri príležitosti Dňa učiteľov prijali v piatok-27. marca 2015 pozvanie starostu Mestskej časti Košice-Západ ocenení pedagógovia škôl, ktoré v jej časti pôsobia. Našu školu reprezentovali p. riaditeľka, p.uč. Fabianová a p.uč. Kaduková. Príjemné spoločenské predpoludnie bolo uznaním životného poslania a práce pedagóga dnešnej školy. Blahoželáme!

Gymnastky bodovali

Družstvu mladých gymnastiek sa v stredu-25. marca 2015 v obvodnom kole gymnastického 4-boja žiačok ZŠ darilo a cvičilo veľmi dobre. Pod vedením p.uč. Brezovej trénovali a súťažili v disciplínach - preskok cez kozu, bradlá, lavička, akroba. Obidve družstvá si vybojovali pekné dve 2. miesta.

Recitátori na obvodnom kole

Víťazi školského kola recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín sa v stredu-25. marca 2015 stretli v CVČ Domino na obvodnej prehliadke slova. Sprevádzala a povzbudzovala ich p. uč. Jágerová. Okrem získavania cenných zručností pri recitácii stihli naši recitátori uspieť a zaujať porotu aj publikum,

Bdenie s Kristom

„Hľa, prichádzam, Pane, chcem plniť Tvoju vôľu.“ /Ž 40)/ V znení tohto Žalmu sa nieslo Bdenie s Kristom z 20. na 21. marca 2015. Žiaci II. stupňa spolu s pani učiteľkami triednymi, školským kaplánom Paľkom a s pani zástupkyňou Hrebeňárovou opäť mali možnosť stráviť noc v škole. Aj tá tohtoročná bola veľmi zaujímavá a jedinečná.