Vitajte v našej škole

Májové stretnutia s Nebeskou Matkou v stredu ráno

Srdečne Vás na ne pozývame každú stredu so začiatkom o 7.30 hod. v školskej kaplnke. Spoločnú službu majú postupne jednotlivé ročníky I. a II. stupňa. V stredu - 29. mája osobitne pozývajú žiaci 2., 8. a 9. ročníka. Veríme, že slnečné lúče nás niektoré ráno pozvú aj do školského átria k Mariánskemu kútiku, oáze pokoja. Kráľovná rodín, oroduj za nás...

Čítajte viac

 

Macejko ŠKATUĽA a tipy od vás končia v piatok!!!

Hokejová nálada aj u nás v škole sa pomaly dostáva do FINÁLE a túto stredu sme sa vyparádili do HOKEJOVÉHO STYLINGU. Tričká vo farbe trikolóry, fanúšikovský šál, dres...vyobliekali sa žiaci aj učitelia. A už len "malý BONUS" - do piatku ešte môžete tipovať medailové tímy /1.-3. miesto/ - zapísať ich na MACEJKO originálne tipovacie lístky /u členov Žiackej školskej rady v príslušných ročníkoch/ - vložiť do MACEJKO ŠKATULE pri malej telocvični - čakať a čakať na góly a dobrý tip. Héééj, Macejkó!

Čítajte viac

 

Štvorylka roztancovala Košice

Dvanásty ročník jedinečného medzinárodného projektu - European Quadrille Dance Festival sa konal 17. mája. Štvorylku tento rok tancovalo päťdesiat európskych miest z deviatich krajín. Naši deviataci boli súčasťou tohto projektu a patrili medzi 2952 tanečníkov, ktorí si zatancovali na pravé poludnie na košickej Hlavnej ulici. Zo všetkých zúčastnených miest bolo v Košiciach najviac účastníkov. Krásne slnečné počasie umocnilo tanečnú atmosféru.

Čítajte viac

 

Už sme sa fotili

Áno, áno, počas dvoch májových dní nás navštívili veselí fotografi z firmy Portrét, s.r.o., aby nás pekne nastavili podľa výšky, farieb oblečenia a najmä naladili a nafotili na spoločné TRIEDNE FOTO. Kolektívy z I. stupňa sa fotili v jednej z tried s pekným interiérom a triedy z II. stupňa na spoločnej chodbe na 1. poschodí školy. Chýbať nemohlo ani kamarátske fotenie či fotenie portrétov podľa záujmu žiakov. V školskom albume tak pribudne ďalšia nová fotografia a k nej spomienky na ďalší školský rok...

Čítajte viac

 

IQ olympiáda - regionálne kolo Východ

V utorok 7. mája 2019 sa stretli najlepší riešitelia školského kola IQ olympiády z Košického a Prešovského kraja v priestoroch rektorátu Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. 80 najlepších detí z tohto regiónu si potrápilo svoje hlavičky pri riešení rôznych typov logických úloh.

Čítajte viac

 

Vyhodnotenie zberu SABI viečok v šk. roku 2018/2019

Od decembra 2018 do apríla 2019 prebiehala na našej škole súťaž RECYKLUJ A VYHRAJ v zbere hliníkových viečok z mliečnych výrobkov slovenskej firmy MILK-AGRO. Do 16. ročníka súťaže sa zapojilo 130 žiakov z našej školy. Bolo vyzbieraných 114 476 kusov hliníkových viečok. V konečnom hodnotení sme sa v kategórii A4 umiestnili na 4. mieste. Žiakov čakajú veľmi zaujímavé odmeny: tablet, ruksaky a tričká s logom firmy MILK-AGRO, školské pomôcky a zápisníky. Žiakom a ich rodičom prajeme radosť z výhry, dobrý pocit z ochrany životného prostredia a motiváciu pokračovať v súťaži aj v nasledujúcom školskom roku. A veľké ĎAKUJEME pre našu p. Lydku Tóthovú, koordinátorku zberu a súťaže v škole.

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie