Vitajte v našej škole

Oznam školskej jedálne

Zo školskej jedálne ponúkame aktuálny oznam p. vedúcej: Z dôvodu koncoročnej uzávierky žiadame všetkých stravníkov ŠJ, aby dodržali termín splatnosti a to do 5.12.2017. Odhlásiť stravu z posledných 2 dní pred vianočnými sviatkami je možné do 20.12.2017 do 14. hod., iba v prípade choroby si môžete zobrať obed do obedára/ 21.12.-22.12.2017./. Ďakujeme za porozumenie!

Sme na facebooku

Školský rok okrem vyučovacieho procesu prináša množstvo podujatí, exkurzií, súťaží a zmien. Chceme byť bližšie k Vám, preto prinášame školské oznamy, novinky a výstižné fotografie aj na facebooku. Odteraz sa o aktuálnom dianí v škole i mimo nej dozviete na našej facebookovej stránke: facebook.com/zsbernolakova18

Čítajte viac

Potešte sa prvým cédečkom školského zboru Ratolesť

Hurá, na svete je krásna hudobná zbierka piesní, tónov hudobných nástrojov a veselých hlasov spevákov zo školského speváckeho zboru Ratolesť pod názvom Kráčaš...Pri vstupe do školy - na vrátnici - ich nájdete aj vy a za symbolický príspevok 3 eurá si ním môžete spríjemniť chvíle doma s rodinou alebo potešiť iných milým darčekom. Ratolesti prajeme veľa pekných chvíľ pri nácvikoch a modlitbe spevom!

Nájdete nás aj v archíve Rádia Regina Východ

Keď sa na chodbách školy v jeden pekný októbrový deň objavili p. redaktorky Danuša Reginová a Martina Bačová s mikrofónmi v rukách, deťom sa hneď rozviazali jazýčky a zvedavé otázky aj odpovede sa len tak sypali. Nebojte, neskúšali sa vedomosti! Čo všetko zo života v škole prezradili nielen žiaci, ale aj p. riaditeľka, p. školník i učitelia, si môžete vypočuť v archíve RTVS - Rádio Regina Východ, keď si k dátumu 28.10.2017 a času 8.00 hod. nájdete reláciu Rozhlasové leporelo - Školský zvonček. Príjemné počúvanie!

Čítajte viac

Deň sukní a košieľ sa vydaril

Chlapci a dievčatá si jeden novembrový piatok košele a sukne doma nachystali a do školy sa vyparádili. Žiacka školská rada vyhlásila Deň sukní a košieľ, aby sme spoločne nezabudli na kultúru slušného a vhodného oblečenia. Jej zvolení členovia počas prestávok pozorným okom nakukli do tried, spočítali sukne, košele a skoro 100% darovali aj balíček sladkých cukríkov. A pridali sa aj pani učiteľky a páni učitelia!

TESTOVANIE 5 už máme za sebou

Možno aj tak si 22. novembra povedali naši piataci, ktorí spoločne s piatakmi z celého Slovenska zvládli otázky a úlohy z testovaných predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra. Všetci sme na nich mysleli aj v modlitbách. Piataci, veľa radosti a elánu v škole aj mimo nej!

Pomáhame ponožkami

Nie, nepomýlili sme sa, že ponožkami. Žiacka školská rada v dňoch 13.- 15.novembra vyhlásila zbierku dámskych a pánskych ponožiek, ktoré najmä v zime pomôžu ľuďom v ťažkých životných situáciách, o ktorých sa už niekoľko rokov starajú d.o. Gombita a d.o.Kuffa. Každú prestávku ich v školskej kaplnke zbierali členovia rady a pri poslednom sčítaní im vyšlo úžasné číslo - 347 párov nových teplých ponožiek. Triedy si aj v zbere zasúťažili a naj ponožkári získajú aj odmenu. Najväčšou odmenou je však modlitba a pomoc ľuďom v núdzi!

Denník Anny Frankovej

Experimentálne tanečné divadlo v podaní košického baletného súboru s Táňou Pauhofovou v hlavnej úlohe a v netradičnom priestore Malej scény malo svoje ďalšie uvedenie aj v jeden nedeľný novembrový večer. Čo však nemožno dať do viet je silný umelecký zážitok našich pedagógov a ich rodinných príslušníkov, ktorí v hľadisku hlboko ľudsky prežívali udalosti jednej židovskej rodiny. Jej život v ťažkých dobách 2. svetovej vojny do listov denníka vpísala Anna Franková. Silné emócie, profesionalita tvorcov a umelcov a najmä odkaz histórie v nás budú ešte dlho znieť...

Pedagógovia na metodickom dni

Celodiecézny metodický deň pedagogických a výchovných zamestnancov katolíckych ZŠ a SŠ Košickej arcidiecézy sa 16. novembra začal slávostnou sv. omšou v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach. Slúžil ju Marek Forgáč, pomocný košický biskup, spolu s duchovným správcom farnosti - Mons. Jurajom Kamasom a prítomnými školskými kaplánmi. Slová vďaky i povzbudenia pre nás, pedagógov, našli symboliku v povolaní misionára, ktorým je aj každý z nás. Prednášky pod vedením Mgr. Radovana Ivanka a dona Antona Červeňa sa konali v Spoločenskom pavilóne a boli inšpiráciou i povzbudením pedagóga 21.storočia. Bol to príjemný a veľmi podnetný deň!

Ďalšie akcie