Vitajte v našej škole

Aké meno mu dáš?

Vydali sme sa na adventnú cestu, počas ktorej sa budeme snažiť nájsť meno pre očakávané Dieťa. Každý z nás má s Ježišom osobný vzťah. Preto mu môže dať aj meno, ktoré ten vzťah vyjadruje. V utorky a štvrtky sa cez školský rozhlas a prostredníctvom správ v EduPage pokúsime dať dlho čakanému Dieťaťu rôzne mená, ktoré označujú jeho špeciálne miesto v našich životoch.

Čítajte viac

 

Okuliare pre Afriku

Keď máte doma staré nepoužívané dioptrické okuliare, môžete ich doniesť do školy a vložiť do škatule pred školskú kaplnku. Takto pomôžete ľuďom, ktorí ich naozaj potrebujú, ale si ich nemôžu dovoliť. Vaše staré okuliare majú v Keni hodnotu ročného platu. Zbierka potrvá do vianočných prázdnin. Ďakujeme, že sa rozhodnete pomôcť.

Čítajte viac

 

Zbieram, zbieraš, zbierame

Milí žiaci aj učitelia, okrem zberu SABI viečok pokračuje na našej škole aj zber papiera. Môžete sa zapojiť všetci žiaci v triednych kolektívoch. Niektorí ste už priniesli pekné kilogramy, patrí vám za to poďakovanie a povzbudenie, aby ste zbierali aj naďalej. Tento zber je súčasťou projektu Škola plná talentov, ktorý organizuje CVČ Domino. Stačí, keď papier donesiete do školy a na vrátnici nahlásite svoje meno, triedu a koľko kilogramov je vo vašom balíku. Nech sa nám/vám dobre zbiera počas celého školského roka.

Čítajte viac

 

Začíname SABI zber

Milí zberatelia, aj v tomto školskom roku môžete zbierať SABI viečka a nosiť ich zrátané pani koordinátorke tohto projektu, pani asistentke Tothovej alebo triednym učiteľom. Nezabudnite napísať svoje meno a počet kusov. Zbierať budeme až do apríla. Na všetkých, ktorí sa zapoja, čakajú pekné ceny. Nech vám chutia SABI výrobky.

Čítajte viac

 

Výtvarné a recitačné úspechy

Prvý štvrťrok bol naozaj bohatý na prednesy, ale aj výtvarnú tvorbu. Niektoré úspechy sme už spomínali, no najčerstvejšie sú z minulého týždňa. V krajskom kole recitačného festivalu Beniakove Chynorany nás reprezentoval Viliam Ferko z 9.C a na 26. ročníku celomestskej výtvarnej súťaže pre MŠ a ZŠ Najkrajší sen sme tiež mali bohaté zastúpenie. Za prvý stupeň boli odmenení Filip Tverďák a Viktória Huková z 2.A, Adam Pavlulik z 2.C, na druhom stupni sa odmena dostala Karolovi Zentkovi z 9.C, Júlii Majláthovej zo 7.B a Kristíne Žoffčákovej zo 6.B. A ako sa umiestnili? Dozviete sa o tom v rubrike Úspechy školy. Ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa úspechov aj naďalej.

Čítajte viac

 

iBobor – vyhodnotenie „súťažného kola“

V týždni od 8. do 12. novembra sa väčší i menší „bobríci“ poriadne zahryzli do riešenia úloh „súťažného kola“ medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. V tomto školskom roku sa do súťaže zapojilo 102 813 súťažiacich z 1 378 škôl.

Čítajte viac

 

Ruský film v škole

Ruštinári sa počas prvého novembrového týždňa zapojili do akcie Ruský film v škole. Na hodinách ruského jazyka si pozreli rozprávku Strieborné kopýtko a zároveň nakreslili obrázky, ktoré zachytili počas pozerania. Vznikli veľmi milé dielka, s ktorými sa radi s vami podelíme vo fotogalérii a budú zdobiť aj nástenku na školskej chodbe.

Čítajte viac

 

Recitátorky na pódiu

Známa recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín pozná mená víťazov ešte z minulého školského roka, keďže postupové kolá boli až teraz. Na celoslovenské kolo sa dostala Peťka Koribská z 5.B a tam skončila v zlatom pásme. V krajskom kole boli úspešné aj Rebeka Beľanová z 5.B, Julka Verebová a Terezka Tverďáková zo 6.A. Terezka získala aj 1. miesto v celoslovenskej súťaži Zlatá podkova, zlaté pero a zlatý vlas. Veľmi sa tešíme a blahoželáme.

Čítajte viac

 

V tichu a modlitbe...

V prvé novembrové dni sa viaceré triedy vybrali na cintorín. Zapálili sviecu na hroboch svojich blízkych, ale aj na neznámych zosnulých, zotrvali v tichej modlitbe pri kríži a pri pamätníku za nenarodené deti. V modlitbách sme mysleli na všetkých, ktorí nás predišli do večnosti. Nech odpočívajú v pokoji...

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie