Vitajte v našej škole

Výberové konanie

Riaditeľka Základnej školy sv. Cyrila a Metoda, Bernolákova 18, Košice vyhlasuje výberové konanie na pracovné miesta: učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie s aprobáciou telesná a športová výchova, vychovávateľ v ŠKD, školník.

Májové stretnutia s Nebeskou Matkou

Pozývame Vás na májové pobožnosti - každú stredu v školskej kaplnke so začiatkom o 7.40 hod. Príďte a pozvanie pošlite ďalším žiakom, kamarátom, rodičom, známym... V stredu - 27. mája 2015 Vás osobitne pozývajú šiestaci a piataci. Kráľovná rodín, oroduj za nás!

Projekt 9P - Štvorylka 2015

Jedinečný projekt European Quadrille Dance Festival už niekoľko rokov patrí k nášmu mestu a každoročne sa tancom ŠTVORYLKY zapájajú aj tanečníci z 9. ročníka. Presne napoludnie-v piatok 22. mája 2015 sa Hlavná ulica zmenila na paletu žltých a modrých tanečných párov. Nechýbali ani zvedaví diváci, turisti a pozorovatelia, ktorí zistili, že v Košiciach padol európsky rekord.

Pieseň pre Svätého Otca

Jubilejný 20. ročník speváckej súťaže cirkevných škôl Košickej arcidiecézy sa konal 20. mája 2015. Hlavným organizátorom bola CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove. Našu školu reprezentovali štyri speváčky, ktoré na súťaž pripravovala p. uč. Bodyová. A boli pripravené veľmi dobre. Čítajte viac.

Projekt 9P - Remix hudobných období

Hudobno-tanečný program rôznych štýlov hudby a období - Remix hudobných období - sa deviatakom a ich triednym p.učiteľkám v CVČ Domino páčil a možno doteraz im znejú známe melódie a skladby, ktoré im v pondelok-18. mája 2015 predstavili, zahrali a svetom hudby viedli talentovaní žiaci Súkromnej ZUŠ na Miškoveckej ul. v Košiciach. Potlesk patril školskej pop-rockovej kapele, spevákom, tanečníkom a celému umeleckému súboru.

Čítajte viac

Deň rodiny - „Aby deti otca mali, aby mali mamu!“

Inštitút rodiny v Košiciach aj tento rok pripravil košický Deň rodiny, ktorý nadväzuje na celoslovenskú kampaň pod zastrešením Fóra kresťanských inštitúcií. Rodina založená trvalým manželstvom jedného muža a jednej ženy, ktorú tvoria spolu s ich deťmi, je prirodzenou a základnou bunkou spoločnosti. Toto svoje presvedčenie sme vyjadrili verejne na oslave Dňa rodiny - v nedeľu 17. mája 2015 v Košiciach.

Na Slávikovi sa pekne spievalo

V piatok - 15. mája 2015 si víťazky školského kola známej speváckej súťaže Slávik veselo zaspievali v CVČ Domino v Košiciach na súťažnom okresnom kole. Sprevádzala, povzbudzovala a odborne pripravovala p.uč.Smutelovičová. Dievčatám sa darilo, presnejšie spievali víťazne a úspešne. Blahoželáme a čítajte viac!