Vitajte v našej škole

Sme najlepšia cirkevná škola Slovenska

Netvrdíme to však sami. Každoročne zverejňuje rebríček škôl Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy. V tom najnovšom sme sa v celoslovenskom hodnotení umiestnili na skvelom 11. mieste, čo z nás robí jednotku spomedzi všetkých cirkevných základných škôl na Slovensku. Hodnotenie odráža dosiahnuté výsledky žiakov vo viacročnom časovom horizonte. Celkovo bolo v rebríčku hodnotených takmer 700 základných škôl. V rámci Košického kraja sme obsadili výsledné štvrté miesto. Zaujímavosťou je, že v košickom porovnaní sa pred nás dostali „až“ dve školy, ktoré v rebríčku obsadili prvé respektíve tretie miesto. Celý rebríček nájdete na www.ineko.sk. Chceli by sme sa Vám poďakovať za spoluprácu, modlitby a prejavenú dôveru. Spolu tvoríme najlepšiu cirkevnú základnú školu Slovenska.

Pódiové umiestnenie Ratolesti

Celoslovenská súťaž PRO SLAVIS 2021 ocenila školské a triedne časopisy nielen zo Slovenska, ale aj zo škôl v zahraničí, ktoré majú vyučovací jazyk slovenčinu. Porota vyberala zo 190 časopisov a naša Ratolesť získala 2. miesto v kategórii základných škôl. Redakčná rada sa veľmi teší a ďakuje všetkým svojim čitateľom za priazeň.

Čítajte viac

V novom roku opäť v škole

V mene Božom a s Božím požehnaním sme začali nový kalendárny rok. Pán kaplán František požehnal všetky triedy a priestory školy. Hudobný a spevácky doprovod mu robili Emka a Ondrej Kandráčovci, asistencie sa zhostili Gregor a Martin zo 6.A. Pane, ochraňuj nás počas celého roka.

Taštička prekvapení

Veríme, že sme urobili radosť starkým v Domove dôchodcov pri Kostole Ducha Svätého v Košiciach taštičkou prekvapení. Pripravili sme im darček, do ktorého šikovné ruky naukladali rôzne potrebné vecičky. Pomohli všetci, veď pomáhať sa má a my pomáhame radi. A v čom spočívala naša konkrétna pomoc? Jedna sladkosť a 1€ každý za seba a dva vianočné pozdravy za triedu. Je to veľa? Tak akurát, aby sa niekto potešil.

Okuliare pre Afriku

Staré nepoužívané dioptrické okuliare ste mnohí doniesli do školy. Takto sme spoločne pomohli ľuďom, ktorí ich naozaj potrebujú, ale si ich nemôžu dovoliť. Vaše staré okuliare, ktorých sa nám podarilo nazbierať až 156 kusov, majú v Keni hodnotu ročného platu. Ďakujeme, že ste sa rozhodli pomôcť.

Aké meno mu dáš?

Vydali sme sa na adventnú cestu, počas ktorej sme sa snažili nájsť meno pre očakávané Dieťa. Každý z nás má s Ježišom osobný vzťah. Preto mu mohol dať aj meno, ktoré ten vzťah vyjadruje. V utorky a štvrtky sme sa cez školský rozhlas a prostredníctvom správ v EduPage pokúšali dať dlho čakanému Dieťaťu rôzne mená, ktoré označujú jeho špeciálne miesto v našich životoch.

Ďalšie akcie