Vitajte v našej škole

Aktuálne

V tomto šk. roku sú utorkové a štvrtkové sv. omše so začiatkom o 7.30 hod. v školskej kaplnke. Príďte na stretnutie s Pánom Ježišom!

Čítajte viac

 

Privítanie prvákov v ŠKD

V tomto školskom roku sa brány školy otvorili aj pre našich najmladších žiakov, prvákov. V ŠKD sme im pripravili malé uvítanie, pri ktorom sa predstavili svojim starším spolužiakom. Tí ich lepšie spoznali a môžu sa s nimi zahrať. V programe pre prvákov vystúpili naši tretiaci, ktorí si pripravili niekoľko ukazovačiek aj krátku scénku o tom, ako Ježiš prijímal najmenších.

Čítajte viac

 

Geografická exkurzia už čoskoro, ôsmaci!

Iba pár dní a ôsmaci sa spolu s ruksakmi, dobrou turistickou výbavou a náladou vyberú spoznávať krásy Horného Zemplína. Tradičný jarný termín nahradia jesenné dni 28.-29. septembra pod odborným vedením p.uč. Bačinskej a p. kaplána Františka, rodáka z tohto kraja. Obidve triedy budú sprevádzať pani tr. učiteľky Ferková a Soľárová a p. uč. Bučáková. Prajeme veľa síl a elánu v teréne, pekné zážitky pod ochranou Nebeského Otca!

Čítajte viac

 

Počuli sme svadobné zvony

Dni tajnej akcie BANÁN sa v 6.C rýchlo míňali a prišla výnimočná sobota - 23. september 2017. V tento deň si totiž sviatosť manželstva vyslúžili Zuzana a Igor, ich triedny učiteľ a dobre známy telocvikár, v Kostole sv. Imricha v Benkovciach. Aké tajnosti? Také, že sa mladomanželov Vaškovcov podarilo prekvapiť a medzi gratulantmi boli aj jeho deti z triedy, deviatak Tomáš aj bývalá žiačka Terka, spolu s niektorými p. učiteľkami, kolegyňami ženícha. Srdiečkové balóny, srdiečkové petardy, kvety a gratulácie...tajná akcia sa vydarila. Prajeme im veľa Božej milosti, lásky, radosti na spoločnej ceste životom...

Čítajte viac

 

Športu zdar!

V prvom školskom týždni si žiaci II. stupňa dosýta zašportovali na ihriskách v blízkom Saleziánskom stredisku a vo veľkej telocvični. Chlapci v ročníkových zápasoch hrali futbal a počítali presné góly, dievčatá v 5.- 7. ročníku si v telocvični vychutnali dobrú vybíjanú a dievčatá vo vyšších ročníkoch vyskúšali profesionálny basketbal. V tento deň 7. septembra okrem fair play hier na ihriskách nechýbal ani aplauz, dobrá nálada a potlesk všetkým športovcom. Bol to super deň v pohybe!

Čítajte viac

 

Začali sme nový školský rok

Slávnostnou sv. omšou Veni Sancte v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach sme 4. septembra otvorili nový šk. rok 2017/2018. V homílii nás Mons. Juraj Kamas povzbudil k modlitbe a práci v každom školskom dni. Po jej skončení patrili slová privítania a slávnostného príhovoru p. riaditeľke. Osobitne sme v našom školskom spoločenstve v tento veľký deň privítali najmladších žiakov, prvákov a ich rodičov. Po príchode do školy ožili triedy milými stretnutiami a spomienkami na prázdniny. Pane, Tebe patrí dielo nášho úsilia, poznania, sprevádzania, výchovy a vzdelávania... Zverujeme Ti tento školský rok...

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie