Vitajte v našej škole

Pozvanie - oslavy 25. výročia založenia školy

Vážení rodičia, priatelia školy, pri príležitosti 25. výročia založenia našej školy Vás srdečne pozývame na oslavy, ktoré budú 2. júna 2016. Slávnosť sa začne svätou omšou o 9.00 hod. v átriu školy, po ktorej bude pokračovať predpoludňajší program v átriu školy pod názvom Milosrdní ako... Popoludní – od 13.00 hod. oslavy pokračujú programom „KÁNA“, ktorý pre rodičov a hostí pripravili pani učiteľky a žiaci 1. stupňa. Pekný sviatočný deň a príjemné zážitky!

Vyhodnotenie súťaže RECYKLUJ A VYHRAJ – zber SABI viečok

Do 13. ročníka obľúbenej súťaže v zbere hliníkových SABI viečok, ktorú organizuje slovenská firma Milk-Agro, sa aj v tomto šk. roku zapojili naši žiaci, učitelia i celé rodiny. Zber prebiehal od 1. decembra 2015 do 15. apríla 2016. Školskou koordinátorkou je p. Lydka Tóthová. Do zberu viečok sa spolu zapojilo 175 žiakov I. a II. stupňa. Celkovo bolo vyzbieraných 114 306 viečok, čo predstavuje hmotnosť 50,3 kg ...Čítajte viac

Čítajte viac

Sviatočný deň spojený s púťou k Božiemu milosrdenstvu

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi spoločenstvo II. stupňa slávilo púťou do Farského kostola Božieho milosrdenstva na Sídlisku KVP v Košiciach. Žiaci I. stupňa slávili sv. omšu v školskej kaplnke a potom ich čakalo zaujímavé dopoludnie s triednymi učiteľkami pri hrách, aktivitách i prechádzkach. Pre všetkých to bol príjemný sviatočný deň!

Pieseň pre Svätého Otca

"Kto spieva, dvakrát sa modlí." Naši speváci spievali 25. mája 2016 na súťaži Pieseň pre Svätého Otca v Stropkove. Sólistka Kika Remáčová z 8.B získala Zlaté pásmo, Sárka Beľanová z 5.C a Tánička Bencová z 1.B Strieborné pásmo. Duo Sára Magdová a Františka Sorgerová z 9.C si vyspievali Strieborné pásmo. Speváčky na klavíri doprevádzala Maruška Jurová z 9.C. Na súťaž ich pripravovala p. uč. Bodyová a do Stropkova sprevádzala p. zástupkyňa Zentková a p. uč. Kaduková. Srdečne im blahoželáme!

Máj s Pannou Máriou

Stretnutia s Nebeskou Matkou v modlitbe a speve Loretánskych litánií boli každú májovú stredu v školskej kaplnke. V modlitbovej reťazi prichádzali všetky deti a prosili za seba a za svojich blízkych. Kráľovná pokoja, oroduj za nás...

Projekt 9P otvorený

Po období testovania a prijímacích skúšok sa v polovici mája odštartoval už známy deviatacky projekt 9P, v ktorom najstarší žiaci, v sprievode pani tr. učiteliek, posilňujú postoje, názory, zažijú veľa zaujímavých stretnutí s odborníkmi z rôznych oblastí života, upevnia triedne i medzitriedne vzťahy, navštívia vzácne miesta doma i v zahraničí...Veríme, že sa nám podarí nazbierať čo najviac nezabudnuteľných momentov do života, na ktoré budeme o pár rokov s úsmevom spomínať.../deviatačka Miška/