Vitajte v našej škole

ADVENT 2017

Adventný veniec, horiace sviece...vstúpme a prežime tento čas spoločne a školskými adventnými aktivitami pripravme cestu Pánovi, otvorme srdcia dokorán. Školské sv. omše spájajú úvahy o TICHU v spojení s myšlienkou:"Hovor, Pane, počúvam". V triedach i ročníkoch sa modlime za rodinu v núdzi, pomáhame almužnou a rodiny potešíme vyrobenou vianočnou pohľadnicou. Pri tejto aktivite spolupracujeme s OZ Maják nádeje v Košiciach. Ďalšou aktivitou je čítanie Svätého Písma a zapisovanie denných citátov do adventného denníka. Pridajte sa k nám...

Oznam školskej jedálne

Zo školskej jedálne ponúkame aktuálny oznam p. vedúcej: Z dôvodu koncoročnej uzávierky žiadame všetkých stravníkov ŠJ, aby dodržali termín splatnosti a to do 5.12.2017. Odhlásiť stravu z posledných 2 dní pred vianočnými sviatkami je možné do 20.12.2017 do 14. hod., iba v prípade choroby si môžete zobrať obed do obedára/ 21.12.-22.12.2017./. Ďakujeme za porozumenie!

Čo sme našli v škole?

Stratené i nájdené vetrovky, bundy, športové oblečenie, čiapky, topánky, botasky aj všeličo iné možno hľadáte v škole už niekoľko dní, týždňov. Zastavte sa na vrátnici školy a možno ich nájdete zavesené, uložené na vešiakoch ako v butiku. Nezabudnite sa ešte dnes zastaviť v školskom obchodíku stratených a nájdených vecí!

Sme na facebooku

Školský rok okrem vyučovacieho procesu prináša množstvo podujatí, exkurzií, súťaží a zmien. Chceme byť bližšie k Vám, preto prinášame školské oznamy, novinky a výstižné fotografie aj na facebooku. Odteraz sa o aktuálnom dianí v škole i mimo nej dozviete na našej facebookovej stránke: facebook.com/zsbernolakova18

Čítajte viac

Potešte sa prvým cédečkom školského zboru Ratolesť

Hurá, na svete je krásna hudobná zbierka piesní, tónov hudobných nástrojov a veselých hlasov spevákov zo školského speváckeho zboru Ratolesť pod názvom Kráčaš...Pri vstupe do školy - na vrátnici - ich nájdete aj vy a za symbolický príspevok 3 eurá si ním môžete spríjemniť chvíle doma s rodinou alebo potešiť iných milým darčekom. Ratolesti prajeme veľa pekných chvíľ pri nácvikoch a modlitbe spevom!

Nájdete nás aj v archíve Rádia Regina Východ

Keď sa na chodbách školy v jeden pekný októbrový deň objavili p. redaktorky Danuša Reginová a Martina Bačová s mikrofónmi v rukách, deťom sa hneď rozviazali jazýčky a zvedavé otázky aj odpovede sa len tak sypali. Nebojte, neskúšali sa vedomosti! Čo všetko zo života v škole prezradili nielen žiaci, ale aj p. riaditeľka, p. školník i učitelia, si môžete vypočuť v archíve RTVS - Rádio Regina Východ, keď si k dátumu 28.10.2017 a času 8.00 hod. nájdete reláciu Rozhlasové leporelo - Školský zvonček. Príjemné počúvanie!

Sklenený Centruško

Školské časopisy opäť boli oceňované. Tentokrát v rámci celoročnej súťaže Škola plná talentov. O skleneného Centruška bojovalo 19 školských časopisov, ktorých redaktori sa zišli 15. decembra v CVČ Domino. Odborná porota, z radov novinárov, hodnotila obsahovú a štylistickú stránku, výtvarníci grafiku. Ratolesť získala 3. miesto. Blahoželáme celej redakcii.

Predvianočné aranžovane

Siedmaci a siedmačky si 15. decembra popoludní vyskúšali, aké je to naaranžovať vianočnú ikebanu. Všetok potrebný materiál na zdobenie si doniesli z domu, v škole ich už čakala pripravená čečina a šálka horúceho čaju. Niektorí sa priznali, že aranžujú po prvýkrát, no na ich výsledných dielkach to vôbec nebolo vidieť. Pokojne by mohli pracovať aj v kvetinárstve. Okrem aranžovania sa robila aj výzdoba v triede, veď Vianoce sú už za dverami. Všetci si domov odnášali svoj výrobok a radosť v srdci, že strávili čas spolu ako jedna rodina.

Na vianočných trhoch

Dobré triedne zvyky neobišla 8. B ani v tomto predvianočnom období. Tak, ako po minulé roky, sa vybrali 14. decembra do mesta na Hlavnú ulicu. Prešli sa pomedzi stánky, kúpili nejaké drobnosti a nakoniec ešte stihli kúpiť aj darček pre rodinu v núdzi.

Tmavomodrý svet a Ratolesť

Ratolesť je súčasťou projektu pre slabozraké, nevidiace a hluchoslepé deti. 12. decembra tridsiatka spevákov, spolu s pani učiteľkami Buntovou a Bačinskou, prijala pozvanie spievať v Kulturparku. Okrem Ratolesti vystúpili aj spevácke zbory Dúha a The Eyes z Levoče, spevácky zbor Bella z Košíc a folklóry súbor Jahôdka. Bol to krásny umelecký podvečer.

Navštívili nás koledníci z Maďarska

Koledníci z Kecskemétu zavítali aj na našu školu. Milé prekvapenie od našich maďarských susedov prišlo 11. decembra vo forme betlehemskej scénky. Radostná zvesť o narodení Ježiša v maďarskom jazyku zaujala našich žiakov.

Ďalšie akcie