Vitajte v našej škole

Pokyny organizácie a podmienok výchovy a vzdelávania od 1. 6. 2020

Na základe Usmernení MŠVVaŠ SR a zriaďovateľa školy po mimoriadnom prerušení kvôli prevencii nákazy COVID-19 dochádza od 1. 6. 2020 k otvoreniu 1. - 5. ročníka ZŠ a ŠKD za dodržania potrebných hygienicko-epidemiologických nariadení RÚVZ. Pre žiakov 6. - 9. ročníka a pre žiakov prvých až piatych ročníkov, ktorí nenastúpia do školy, bude zabezpečené vzdelávanie dištančnou formou. Pokyny k nástupu do školy:

Čítajte viac

 

Skladáme svet z dobrých skutkov

Milí kamaráti, aj v tomto období, keď sa učíme z domu, určite pomáhate svojim blízkym. Mnohí poznáte projekt Detský čin roka, ktorý oslavuje už dvadsiate narodeniny. O rôznych malých-veľkých skutkoch vašich kamarátov sa dozvedáme prostredníctvom príbehov, častokrát smutných, no veľmi povzbudivých pre nás. Ešte do konca júna môžete aj vy napísať svoj príbeh, ako ste pomohli alebo ako niekto z vášho okolia pomohol niekomu a poslať tento príbeh porote. Všetky podrobné informácie nájdete na stránke https://www.detskycin.sk/. Veľa chuti do robenia skrytého dobra.

Čítajte viac

 

Pozvanie na školskú výstavku - Doma je tvorivo aj hravo, veselo aj milo

Milí školáci, mladší aj starší, počas týždňov domáceho učenia sa školské i pracovné zošity zapĺňajú, radi sa vidíme, počujeme, rozprávame a spoločne pracujeme na zaujímavých online hodinách i triednických stretávkach. Ale vaša tvorivosť, hravosť a fantázia je doma nekonečná. A najlepšie to vidno aj pri kreatívnych školských úlohách, aktivitách a projektoch, ktoré ste doma vymysleli, vytvorili, napísali, vystrihli aj nalepili... Niektoré ste vytvorili vo svojom voľnom čase. Mailovou poštou došli k vašim učiteľom, ktorých ste veľmi potešili. Spoločne tak mohla vzniknúť milá školská VÝSTAVKA, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní!!!

Čítajte viac

 

Pán kaplán Paľko a jeho aktuálne slovko

Do našej veľkej školy patrí aj školský p. kaplán Paľko Kožuško, ktorého má každý z nás veľmi rád a ktorého každý pozná. Ale aj on nás má veľmi rád a predstavte si, že aj on pozná každého v škole, mladšieho žiačika aj staršieho žiaka, ktorý je pomaly vysoký ako on. V tomto období sa nám už niekoľko pondelkových rán prihovára napísaným slovkom, ktoré je povzbudením do celého týždňa a pripája aj aktivitky. Počas slávenia Veľkej noci nás prekvapil aj videom. Tak sme p.kaplána aj počuli, aj videli. Ďakujeme, milý p. kaplán Paľko, fandíme a lajkujeme, ale najmä čerpáme zo slov, príbehov, malých milých zamyslení. V časti - ČÍTAJTE VIAC ich ponúkame pre všetkých. Spoločne v modlitbe zostávame naďalej...

Čítajte viac

 

Výborné výsledky našich chemičiek

Počas pandémie niektoré súťaže pokračujú a my opäť máme krásne výsledky v okresnom kole chemickej olympiády vďaka Kajke Kadukovej z 9.A - 1. miesto a Dominike Brillovej z 8.C - 2. miesto. Srdečne im blahoželáme! A ako sa na túto olympiádu pripravovali v tomto období? Čítajte viac ...

Čítajte viac

 

Deň materinského jazyka

Vo februári sa naša škola zapojila do projektu čitateľskej gramotnosti – Deň materinského jazyka. Žiaci I. stupňa s pani učiteľkami mali projektový deň a ich aktivity sa zapáčili aj na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. O tom, ako to vyzeralo počas tohto dňa v našej škole, si môžete prečítať na https://www.minedu.sk/medzinarodny-den-materinskeho-jazyka/. Ďakujeme všetkým, ktorí tento projekt podporili.

Čítajte viac

 

Radosť z literárnych úspechov

Našli sme mapu k pokladu a môžeme osláviť 250. narodeniny s Yetim pod papučou. Áno, čítate dobre. Takéto témy mali naši žiaci, ktorí sa zapojili do súťaže vo vlastnej tvorbe - Literárne Košice Jána Štiavnického. Tento rok to už bol XXV. ročník a porota hodnotila 386 prác. Určite to nemala ľahké a my sa tešíme z troch čestných uznaní a jedného druhého miesta. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšieho písania. Mená žiakov nájdete medzi úspechmi školy, ale aj v Čítajte viac ...

Čítajte viac

 

Statočné 2. miesto v ŠKOLE PLNEJ TALENTOV - SUPER ŠKOLE!

Hurááá, zaznelo by v škole, keby bola plná detí! Hoci je teraz prázdna, správa o peknom 2. mieste v celomestskej súťaži s názvom "Škola plná talentov - Super škola" poletí ku všetkým domov. A najviac k tým, ktorí nás počas školského roka reprezentovali a pilne sa pripravovali, statočne bojovali v jednotlivých disciplínach - súťaž školských časopisov, tvorba prezentácie na PC, celoročný zber papiera a spevácka súťaž Košice Star. Tešíme sa z vás a všetkých detí našej veľkej školy a vašich talentov. O rok sa, deti, chystajte! Aj my sme škola plná talentov!

Čítajte viac

 

Podporte aktivity školy zaslaním 2% z dane

Aj naďalej v mesiacoch máj a jún máte možnosť pri ročnom zúčtovaní daní rozhodnúť o tom, komu venujete 2% zo svojich už zaplatených daní za rok 2019. Chceme Vás preto poprosiť o podporu našich činností. Všetky ďalšie informácie a postup pri darovaní 2% v časti - Čítajte viac. Ďakujeme!

Čítajte viac

 

Telesná ako v škole! Pridaj sa k nám!

Milá školská športová rodina, dnes viac ako inokedy si uvedomujeme dôležitosť pohybu. V súčasných obmedzených podmienkach si ľahko môžeme vytvoriť zvyk sedavého spôsobu života. Práve preto sme sa ako učitelia telesnej a športovej výchovy rozhodli natočiť KRÁTKE VIDEO S JEDNODUCHÝMI CVIČENIAMI, pomocou ktorých si môžete aktívne oddýchnuť od učenia, práce, alebo správne vyplniť voľný čas. Ak chcete urobiť niečo dobré pre svoje zdravie, KLIKNITE NA ODKAZ - v časti ČÍTAJTE VIAC a pridajte sa k nám. Svojimi lajkmi, komentármi, prípadne fotkami nás motivujete k natočeniu ďalšieho videa. S veľkým pozdravom a nadšením Vaši učitelia telesnej a športovej výchovy - p.uč. Drimák a p.uč. Karaffová.

Čítajte viac

 

Zber SABI viečok pokračuje!

Na konci marca nám čerstvú aktualitu poslala p. asistentka Tóthová, ktorá je školskou koordinátorkou obľúbenej aktivity. Viečka z jogurtov a mliečnych výrobkov doma dôkladne umyte, osušte,priložte k ostatným a na konci zberu poriadne spočítajte a priložte lístoček s potrebnými údajmi - meno, trieda, počet viečok. Spoločnosť MILK AGRO predĺžila termín až do júna. Všetky ďalšie informácie nám ešte určite dovtedy pošlú! Dobrú mliečnu chuť!

Čítajte viac

 

Od pondelka - Školský klub v RTVS na DVOJKE

Naozaj aj v týchto dňoch funguje školský klub detí, ale je to 90 minútový televízny klub, určený pre žiakov 1. a 2. stupňa ZŠ. Každý pracovný - pre nás školský deň si so šálkou kakaa alebo čajíka zapnite o 9.15 hod. televíznu Dvojku. Zaujímavo a hlavne vtipne prežijete vyučovacie hodiny netradične a získate veľa zábavných poznatkov a hlavne zručností. Naozaj!!!

Čítajte viac

 

K zápisu do 1. ročníka

Milí rodičia budúcich prváčikov, ďakujeme Vám za prejavenú dôveru pri výbere základnej školy a voľbe našej školy a vzájomnú spoluprácu pri elektronickom zápise dieťaťa z karanténnych dôvodov. O prijatí dieťaťa do školy budete mailom informovaní do konca tohto mesiaca. Milí budúci prváčikovia, tešíme sa na spoločné stretnutie v septembri. Dovtedy Vám prajeme hlavne veľa zdravia, lásky, radosti v kruhu rodiny a blízkych. A nezabudnite si, milé deti, doma kresliť, spievať, skladať stavebnice a všeličo tvoriť, vymýšľať a hrať sa do sýtosti!!!

Čítajte viac

 

Pomoc a podporné poradenské služby pre školu

V tejto mimoriadnej situácii prerušenia školského vyučovania v školách sa formou podporných poradenských služieb, konzultácií, rozhovorov na vysokej profesijnej, ale najmä ľudskej úrovni zapájajú aj odborní pracovníci z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, ktoré sídli v Zuzkinom parku v Košiciach. Garantom tejto pomoci a poradenstva je Mgr. Janka Pankuchová, dlhoročná spolupracovníčka so školou. Čítajte viac...

Čítajte viac

 

Opatrenia ministerstva školstva

Školy ostanú zatvorené až do odvolania.Rozhodol o tom ÚVZ SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu. Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9 2020, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka a žiaci štvrtého ročníka osemročných gymnázií. Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. Podrobnejšie informácie k zápisu uverejníme v najbližších dňoch.

Čítajte viac

 

Usmernenia k platbe v ŠKD

Keďže je prerušená činnosť školského klubu detí z dôvodu pandémie, bude od apríla 2020 pozastavená aj platba za ŠKD. Tí, ktorí ste už zaplatili, platba sa presunie do budúceho školského roka alebo do nasledujúceho mesiaca, keď sa obnoví činnosť ŠKD. Keď dieťa nebude v budúcom školskom roku navštevovať ŠKD, v septembri bude už uhradený poplatok odoslaný na účet rodiča. Ďakujeme za porozumenie.

Čítajte viac

 

Aktuálne - V týchto dňoch je škola doma

Milí rodičia, mladší aj starší žiaci, školské brány sú aj u nás v škole zatvorené. Bezpečnejšie a určite aj lepšie je teraz doma, v kruhu najbližšej rodiny. Nie sú to však prázdninové dni, školské vyučovanie je podľa stanovených nariadení prerušené. Preto vás pozývame do domácich izieb, k písaciemu stolu či do kresla opakovať si školské učivá, samoštúdiom spoznať nové záhady prírody a vedy, prečítať si dávno odloženú knihu, pripraviť zadaný projekt...Žiakom sú v týchto dňoch pedagógmi zadávané úlohy cez edupage. Prosíme vás, milí rodičia, v týchto dňoch naši kolegovia, o spoluprácu a podporu využívania digitálnych prostriedkov pri samoštúdiu detí doma. Ďakujeme za porozumenie a spoluprácu!

Čítajte viac

 

Na súťaži KOŠICE STAR

Ďalšie kolo celomestskej súťaže pod názvom ŠKOLA PLNÁ TALENTOV malo 24. februára svoje pokračovanie v stretnutí hudobníkov a spevákov košických škôl. Súťažilo sa v 5. kategóriách a svoje spevácke zastúpenie sme tam mali aj my. V skupine zborov si deviatačky Katka, Zuzka, Petra a Danka vyspievali 1. miesto a Zuzka v sólo kategórii ešte pridala 3. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu aj siedmačke Veronike a dievčatám z 1. stupňa. Tešíme sa na ďalšie hudobné vystúpenia!

Čítajte viac

 

TEHLIČKA 2020

Áno, po roku sa opäť objavili v triedach plagáty s prázdnymi tehlovými políčkami, ktoré sú symbolom ušľachtilej pôstnej aktivity. Pripájame sa, pomáhame a najviac tí, ktorí si symbolickým príspevkom 0,20 centov kupujú papierovú tehličku, ktorú potom nalepia na plagát. Tehlička ku tehličke a budovy sú postavené. V tomto šk. roku vyzbierané prostriedky pomôžu zachrániť vzdelanie pre viac ako 3000 detí a mladých v africkom utečeneckom tábore Kakuma. Pridajte sa a pomôžte!

Čítajte viac

 

Milí hostia na DNI OTVORENÝCH DVERÍ

Hostí sa 19. februára nazbieralo veľa a tými hlavnými boli naši budúci žiačikovia, toho času ešte škôlkari. Sprevádzali ich mamky, ockovia a niektorých aj mladší súrodenci. A niektorí sa so staršími súrodencami, našimi žiakmi, stretli aj na chodbách školy počas prestávok. Ranné privítanie patrilo p.riaditeľke a p.zástupkyni pre primárne vzdelávanie a potom sa už škôlkarov ujali štvrtáci s pekným programom a p.učiteľky na I. stupni počas otvorených hodín. Milí rodičia, milí budúci prváci, ďakujeme za návštevu a tešíme sa na stretnutie na ZÁPISE do 1. ročníka v dňoch 3.-4. apríla!

Čítajte viac

 

Mladý záchranár v ŠKD

Počas celého školského polroka sa naša trieda IV.C mení na zdravotnú ambulanciu. Ak si myslíte, že v nej nájdete deti z 10. oddelenia ŠKD, mýlite sa. V popoludňajších hodinách tu ordinuje detský tím lekárov, sestričiek, ošetrovateľov, sanitárov, záchranárov. Nechýba ľudskosť, vzájomná pomoc a iné humanitné aktivity. Získané teoretické znalosti z odborných kníh, letákov, časopisov a z internetu prenášame do praktického nácviku. Učíme sa zvládať techniky prvej pomoci, zistiť príznaky úrazu, ako ošetriť poranenia, vyvolať tiesňové telefóne čísla. Vstúpte do ambulancie aj vy - čítajte viac!

Čítajte viac

 

Ako sa máme v 10. oddelení v ŠKD?

Naše oddelenie je výnimočné tým, že sa v ňom stretávajú deti z troch tried: IV.B, IV.C, III.B. Počas popoludňajších hodín sa všetci spoločne zabávajú, relaxujú, športujú, tancujú aj maľujú. Dôkazy nájdete aj vo FOTOGALÉRII. Hľadáte heslo 10. oddelenia ŠKD? Nech sa páči - nehádať sa, nebiť sa, mať sa radi a navzájom si pomáhať.

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie