Vitajte v našej škole

Milión detí sa modlí ruženec

18. októbra o deviatej hodine sa spojíme spolu s deťmi na celom svete a budeme sa modliť celá škola ruženec za mier a jednotu vo svete. Hlavným úmyslom tejto iniciatívy je ukázať, že dôveryplná modlitba detí vchádza priamo ako šíp do Božieho Srdca a má veľkú moc. Aj dnes môžeme vyhrať taký ťažký boj, akým je boj za pokoj. Pozývame všetkých, ktorí môžu, aby sa pripojili k nám.

Október s Máriou

Pozývame všetkých na modlitbu posvätného ruženca v mesiaci október. V školskej kaplnke sa modlia triedne spoločenstvá každú stredu pred vyučovaním. Pridajme sa k modlitbe aj my vo svojich triedach a rodinách. Kráľovná posvätného ruženca, oroduj za nás!

Podaj ďalej ponožky

Žiacka školská rada v októbri pripravila zbierku ponožiek pre ľudí bez domova. Do tejto výzvy sa môžeme zapojiť všetci. Ako? Darovaním nových ponožiek ľubovoľnej farby a veľkosti. Osloviť môžeme svojich priateľov, aby tiež pomohli. Ponožky sa zbierajú na vrátnici aj pred školskou kaplnkou. Buďme empatickí a pomôžme tým, ktorí to potrebujú.

Opäť sa hlási iBobor

Tento rok prebehlo dňa 6. októbra "tréningové kolo" súťaže. Bolo určené predovšetkým na otestovanie serverov, typov úloh a toho, aby si žiaci zvykli na iný spôsob výberu odpovedí, resp. interaktivity úloh, aký bol doteraz v systéme iBobor.

Minimaratón v ŠKD

Keď sa rozbehnú športovci na košickom Medzinárodnom maratóne mieru, naši malí športovci sa pustia do tréningu. To preto, aby ukázali, že aj oni majú športového ducha a vytrvalosť v behu. V akcii s názvom Minimaratón ŠKD si mohol každý, kto chcel, od prvákov po štvrtákov, zabehnúť jeden okruh školského ihriska. ....a potom sa rozdávali už len diplomy a medaily a všetci zúčastnení si odnášali sladkú odmenu.

Európsky deň jazykov

26. september je známy tým, že si pripomíname Európsky deň jazykov. V posledné septembrové dni sa niesli hodiny anglického jazyka práve v tomto duchu. Žiaci si pripravili projekty s rôznymi zaujímavosťami o konkrétnom jazyku, pripomenuli spolužiakom pozdravy, frázy aj iné naj... z tej-ktorej krajiny. Samozrejme, bolo veselo a hlavne sa opäť dozvedeli niečo nové. Vo fotogalérii prinášame malú ochutnávku z týchto aktivít.

Chodby sa nám rozžiarili

Školské chodby už nezívajú prázdnotou. Na druhom stupni ich rozveselili farebné sedačky a oddychová zóna na seba nenechala dlho čakať. Počas prestávok, ale aj niektorých hodín, sú obsadené na sto percent. Nájdete tam čitateľov, družné debatné krúžky, ale aj učeniachtivých jednotlivcov. Farebné podušky tešia aj žiakov v triedach na prvom stupni. Ďakujeme za výborný nápad, ktorý všetkým rozveselí prestávky aj vyučovanie.

Stretnutie so Svätým Otcom Františkom

Všetci, ktorí prijali pozvanie a zaregistrovali sa, mali možnosť stretnúť sa so Svätým Otcom Františkom. Boli súčasťou vzácnej návštevy na východnom Slovensku, ale aj v iných kútoch našej vlasti. Tí, ktorí nemohli prísť osobne, sledovali priame prenosy z týchto stretnutí. Určite každý prežil výnimočný a požehnaný čas. Ďakujeme, Svätý Otec, za Vašu návštevu.

Deti píšu pápežovi

Kto prechádzal naším školským tunelom, určite si všimol, že je tam pápežská vlajka aj výstava listov a obrázkov, ktoré deti písali a nakreslili počas hodín náboženstva Svätému Otcovi. Sú to zaujímavé odkazy a modlitby. Určite by sa potešil, keby si to prečítal.

Ďalšie akcie