Vitajte v našej škole

Piataci v divadle

Dobrodružnú tanečnú rozprávku Doktor Jajbolí si 22. októbra 2014 pozreli všetky piatacké triedy so svojimi pani učiteľkami triednymi. Bol to príbeh o nekonečnom priateľstve človeka - chýrneho lekára Jajbolí k zvieratkám, jeho nebezpečná cesta do Afriky za záchranou chorých opíc, pri ktorej musel prekonať nástrahy zlých pirátov a ľudožrútov. Farebné kostýmy a tanečné vystúpenie sa všetkým veľmi páčilo.

Čítajte viac

 

Október s Pannou Máriou

Modlitbová reťaz svätého ruženca spájala mladších i starších každé stredajšie októbrové ráno. Triedne spoločenstvá v jednotlivých ročníkoch sprevádzali všetkých úvahou i desiatkami Zdravas, Mária... Kráľovná pokoja, oroduj za nás...

Čítajte viac

 

Milión detí sa modlí ruženec

V sobotu-18. októbra 2014 sa k známej svetovej iniciatíve sv. Pátra Pia - "Keď sa milión detí pomodlí ruženec, svet sa zmení...." pripojilo aj spoločenstvo detí a rodičov z našej školy a spolu s farskou komunitou presne o 9.OO hod. začali modlitbu sv. ruženca v Kostole sv. Gorazda v Košiciach. Nebeská Matka, zverujeme sa pod Tvoju ochranu...

Čítajte viac

 

V ríši rozprávok

Na ríšu rozprávok sa 17. októbra 2014 zmenila 5.B trieda. Počas hodiny literatúry svojim mladším kamarátom z 1.B zahrali známe rozprávky, porozprávali im o Hansovi Christianovi Andersenovi aj o Pavlovi Dobšinskom. Malí spolužiaci si mohli aj zasúťažiť a nechýbala ani pekná pesnička a sladká odmena pre divákov. Piataci si takto netradične zopakovali, čo sa naučili o rozprávkach. Už teraz sa tešia na ďalšiu projektovú hodinu zo slovenského jazyka a literatúry.

Čítajte viac

 

Plody zeme v Nižnom Klátove

Výstavu vytvorenú z jesennej úrody a práce miestnych veriacich v Kostole sv. Michala v Nižnom Klátove každoročne navštevujú aj naši piataci. Tak tomu bolo v pondelok-13. októbra 2014, keď posledné vyučovacie hodiny predmetu poznaj a ži putovali za hranice Košíc a s úžasom obdivovali diela ľudských rúk. Pridali aj modlitbu sv. ruženca a spoločné fotenie pred bránami kostola.

Čítajte viac