Vitajte v našej škole

S Pannou Máriou...

Pripojte sa modlitbou sv.ruženca k nášmu spoločenstvu každú októbrovú stredu so začiatkom o 7.30 hod. v školskej kaplnke. Najbližšie - 14. októbra Vás pozývajú žiaci 2. a 5. ročníka. Zdravas, Mária...

Čítajte viac

 

Pozývame Vás na výstavu

Výstava výtvarných prác žiakov a absolventov našej základnej školy čaká na Vás, obdivovateľov umenia a kultúry, v dňoch 24. septembra až 16. októbra 2015 v priestoroch Átria Teologickej fakulty na Hlavnej ul. 89 v Košiciach. Výstava sa koná pri príležitosti 25. výročia založenia cirkevnej školy. Prajeme Vám príjemný zážitok!

Čítajte viac

 

Boj proti hladu... pomáhame medovníkovým srdcom

Už 9. ročník zbierky Boj proti hladu, ktorú organizuje vincentská rodina na Slovensku, má svojich dobrovoľníkov aj medzi nami. Voňavé medovníkové srdiečka putovali v poslednom septembrovom týždni medzi žiakov, ktorí symbolickým príspevkom pomohli zmierniť chudobu vo svete. Spoločne sme prispeli sumou 292,07 €. Ďakujeme...

Čítajte viac

 

Exkuzia na Dreveník

Obľúbenú geologickú exkurziu už majú ôsmaci za sebou. Obdivovať a spoznávať krásy Spiša a Dreveníka išli 5. októbra 2015 najprv žiaci z 8.A triedy spolu so s. Zuzanou a triednou p.uč. Cubjakovou. O dva dni tam už cestovali žiaci z 8.B spolu s p.uč. Bačinskou a triednou p.uč. Snopkovou. Ešte ich čaká písanie správ z exkurzie a nás potešia milé fotografie z týchto dní.

Čítajte viac

 

Na Medzinárodnom maratóne mieru

Prvá októbrová nedeľa v našom meste už tradične patrí atlétom z celého sveta. Jeho 92. ročník privítal aj takmer 3500 účastníkov MINIMARATÓNU, a medzi nimi aj bežcov z našej školy spolu so svojimi rodičmi, súrodencami a kamarátmi. Na trati dlhej 4,2 km ich povzbudzovali aj Košičania, nadšenci behu. Milí športovci, pridajte sa o rok nám!

Čítajte viac

 

Sokoliari v škole?

ÁNO,máte pravdu. Spolu so všetkým žiakmi a pedagógmi školy ste ich 2. októbra 2015 mohli vidieť v školskom areáli na posledných vyučovacích hodinách. Sokoliari z Klubu Draví vtáci svojich vtáčích kráľov predstavili, prezradili o nich zaujímavosti a nechýbali aj ukážky letu a lovu koristi. Dvaja odvážlivci si sokoliarske remeslo vyskúšali aj naživo. Všetkým sa slnečný jesenný deň páčil!

Čítajte viac

 

V cezpoľnom behu sa darilo

Chlapci, ktorí sa 1. októbra 2015 zúčastnili obvodného kola v cezpoľnom behu žiakov ZŠ, si vybojovali a vybehali pekné 3. miesto. Reprezentovali nás športovci z 8. B triedy - Viliam Turcsányi, Dávid Kardoš a Jakub Žofčin. Blahoželáme!

Čítajte viac