Vitajte v našej škole

Jarné prázdniny

Dievčatá, chlapci, jarné prázdninové dni vás čakajú v dňoch 18. - 22. februára 2019. Príjemné zimné dni v prírode, na výletoch i v kruhu rodiny, s dobrou knihou a náladou pod ochranou Nebeského Otca!

Zvoníme po novom

Pozor, k zmenám v školskom zvonení dôjde po jarných prázdninách - od pondelka 25. februára. Zoznámte sa s jeho úpravou - po 1. vyučovacej hodine sa plánuje 10 minútová desiatová prestávka a po 2. hodine 20 minútová veľká prestávka. Ďakujeme za porozumenie!

Čítajte viac

SAFI 2019 - ďakujeme za každý hlas!

Milí priatelia TV Lux a najmä SÚŤAŽE AMATÉRSKYCH FILMÁROV - SAFI 2019, po roku tu bol opäť čas diváckeho hlasovania. Súťažné videá ste našli na stránke https://safi.tvlux.sk/videa a medzi nimi aj naše školské. Vyšlo z tvorivej dielne filmárov - ôsmakov s tohtoročnou témou MOJA OBETA. Práca to nebola ľahká, ale veríme, že vás video zaujalo. Ďakujeme za každý hlas v 1. kole a vzájomnú spoluprácu!

Čítajte viac

V stredu sme boli v rifľovom!

Veselé zábavky a nápady z dielne Žiackej školskej rady pokračovali aj v stredu - 13. februára, keď sme sa spoločne vyparádili do rifľova. Nechýbali nohavice, košele a vidieť ste mohli aj rifľové bundy a sukne. Aká bude módna výzva ďalšiu stredu po jarných prázdninách? To nám ešte nikto neprezradil!

Popoludnie v IV. oddelení v I. polroku

Najmenší prváčikovia prešli veľkými zmenami. Nové obdobie života, obdobie školské, sme radostne rozbehli aj v ŠKD - 4. oddelení. Spoznávali sme sa počas výchovno – vzdelávacích činností. Učili sme sa vzájomne počúvať, deliť sa s kamarátmi o svoje zážitky, spievať, recitovať. Čas po vyučovaní sme si spestrovali čítaním rozprávok, biblických príbehov, modlitbou. Navzájom sa povzbudzovali potleskom, čarovnými slovíčkami. Kreativitu rozvíjame každým dňom v rámci záujmovej činnosti. Tvoríme, kreslíme, striháme, lepíme. Radostnejšie sú voľné hry so skladačkami, bábikami, autami, kockami. Každý deň sa tešíme na pobyt vonku na čerstvom vzduchu. Školské ihrisko je naším veselým miestom pre pohybové hry a súťaže so šantením. Pred odchodom domov si šikovne plníme domáce úlohy, upevňujeme učivo opakovaním a didaktickými hrami. V rámci krúžku Relaxáčik znižujeme únavu po vyučovaní, napätie, trému a hravo podporujeme odvahu, pokoj. Pripomíname si pekné akcie - Minimaratón, Svetový deň výživy, besedy so spisovateľom rozprávok, s dobrovoľníčkou o Afrike, o misiách, o dentálnej hygiene, dopravnej výchove. Čas vianočný sme slávili koledami, besiedkou, večeradlom v školskej kaplnke. Popoludnia v tomto oddelení sú príjemné a veľmi zaujímavé!

V súťaži SUPER ŠKOLA - Prezentácia na PC

V CVČ Domino sa 8. februára stretli žiacki zástupcovia z 10 košických škôl, ktorí si v škole pripravili a na mieste podujatia ukázali výsledok svojej práce v rámci súťaže PREZENTÁCIA NA PC. Tá je súčasťou celoročného projektu Škola plná talentov - SUPER ŠKOLA. Spoločná téma žiackych prác "Moja škola" zaujala aj našich tvorcov - Michaelu Majerníkovú a Tomáša Fečka z 8.A, ktorí si v Domine vyprezentovali pekné 3. miesto. Gratulujeme!

Streda bola pásikavá

Chlapci, dievčatá aj milí učitelia, stredajšie dni si pre nás členovia Žiackej školskej rady vymysleli milé zábavky. V stredu - 6. februára sme sa obliekli do pásikava. V šatníku doma našli tričko, košeľu, šaty či mikinu s týmto trendom. Už teraz sme všetci zvedaví na ďalšiu stredajšiu výzvu!

Ďalšie akcie