Vitajte v našej škole

V závere septembra je škola v pohybe

Posledné septembrové dni sú pre niektoré triedy II. stupňa celkom iné. Prečo? Lebo okrem nových zážitkov spoznajú pekné miesta východného Slovenska a prepoja poznatky zo školy s príkladmi a praxou. V pondelok a utorok budú na geografickej exkurzii spoznávať KRÁSY HORNÉHO ZEMPLÍNA naši ôsmaci. Vedúcou výpravy je p.uč. Bačinská. Ďalšie dva dni budú postupne do Prešova cestovať siedmaci, aby v rámci chémie navštívili zaujímavé expozície Technického múzea v SOLIVARE. Vedúcou exkurzie je s. Zuzana Buntová. A celý pracovný týždeň, presnejšie ŠKOLA V PRÍRODE spojená so zdokonaľovacím plaveckým výcvikom v rekreačnom zariadení na Zemplínskej šírave, patrí žiakom zo 6. C triedy. Hlavným trénerom je p.uč.Vaško. Pane, prosíme Ťa o ochranu a sprevádzanie na cestách a miestach ...

Čítajte viac

 

Zbierame papier, viečka aj suché potraviny...

Milí žiaci, aj v tomto šk. roku vás povzbudzujeme k aktivitám a pomoci ľuďom i prírode pri všetkých zbierkach počas celého roka - suché potraviny, drogéria a školské pomôcky ako obetné dary pri sv. omšiach, pomoc misiám doma i vo svete, zber SABI viečok, papiera. Vďaka vopred patrí i rodičom, ktorí rovnako pomáhajú pri zbere a podporujú zbierky.

Čítajte viac

 

RÁDIO REGINA VÝCHOD a pán školník v relácii Jeden deň s...

Pozor, pozor! V pondelok - 10. septembra sa v známej relácii ešte známejšieho rádia ozýval hlas a najmä zaujímavý rozhovor s naším p. školníkom Štefanom. Pani redaktorka Martina Bačová ho navštívila v prvom školskom týždni priamo v teréne - u nás v škole - a zopár otázok sa stihla opýtať aj chlapcov, s ktorými je veľký kamarát. Počas dňa sme si reláciu mohli postupne naladiť v časoch: 07:35-07:37, 09:14-09:19, 15:10-15:15. My si ju s deťmi určite vypočujeme z rozhlasového archívu! Pridajte sa k nám!

Čítajte viac

 

Jesenné účelové cvičenie v pohybe a s úsmevom

Prvý týždeň v škole zakončili žiaci II. stupňa spolu s tr. učiteľmi obľúbeným účelovým cvičením v prírode. Predchádzala tomu štvrtková teoretická príprava, v ktorej sa žiaci zdokonaľovali v zložkách - zdravotná príprava, pobyt a ochrana prírody a civilná ochrana. Letné počasie prialo celému dňu vonku a chutila aj dobrá desiata!

Čítajte viac

 

Rádio Regina dokorán

Piaty septembrový deň je v kalendári meno Regina a to je dôvod, aby Rádio Regina Východ privítalo svojich poslucháčov a takto oslávilo meniny. Na tohtoročnom Dni otvorených dverí boli aj naši deviataci a žiaci 8. B. Program bol naozaj bohatý. Zúčastnili sa verejnej nahrávky Školský zvonček, neobišli program Čitáreň a mohli sa zahľadieť aj na pripravovanú akciu Koláč Rádia Regina. Samozrejme, redaktori im poukazovali aj vysielacie štúdiá. Niektorí odpovedali aj na zvedavé otázky moderátorov. Bolo to príjemne strávené mediálne predpoludnie.

Čítajte viac

 

Ďalšie akcie