Školské akcie

Najnovšie 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011


Milión detí sa modlí sv. ruženec

Presne o 9.00 hod. sme sa aj my, prostredníctvom školského rozhlasu, pripojili k 70 krajinám sveta, ktoré modlitbou prijali slová sv. Pátria Pia - "Keď sa milión detí modlí sv.ruženec, svet sa zmení." V modlitbe Slávnostného ruženca sa postupne vystriedali zástupcovia všetkých tried školy. Pane, prosíme o pokoj vo svete...

Čítajte viac

 

Privítali sme hostí z partnerských škôl - Erasmus+

Študentov a pedagógov z partnerských škôl, s ktorými spolupracujeme v rámci projektu Erasmus, sme 17. októbra privítali na pôde školy, presnejšie počas dopoludnia hudby, slova, tanca, kvízov a všetkého, čím žije škola a deti v nej. Po tradičnom privítaní chlebom a soľou bol pripravený kultúrny program vo veľkej telocvični a po jeho skončení spoznali hostia život v našej škole a triedach, v ktorých navštívili triedne workshopy. Triedy I.stupňa a niektoré triedy II.stupňa sa premenili na krajiny, z ktorých hostia prichádzajú - Slovinsko, Španielsko, Nemecko, Rakúsko, Grécko a domáce Slovensko. Pri fotografiách z tohto dňa budeme spomínať na milé zážitky a pekný medzinárodný deň!

Čítajte viac

 

Šiestaci na plaveckom

Úvodné dva októbrové týždne na Zemplínskej šírave, na plaveckom zdokonaľovacom kurze? Nie v šírave, ale v bazéne rekreačného zariadenia v časti Kaluža čakali na šiestakov. Postupne si tam zaplávala najprv 6.C a po nich aj 6.B trieda. Vedúcim oboch turnusov bol p.uč. Vaško. K výpravám patrili aj triedna p.uč. Paraličová, p.uč. Snopková a Tóthová a pán kaplán Paľko. Viac nám určite napíšu už v najbližších dňoch. Pane, vďaka za ochranu a pekné dni v prírode!

Čítajte viac

 

DETSKÉ VEČERADLO

V Dóme sv. Alžbety sme 13. októbra spoločne zavŕšili sté výročie fatimských zjavení. Program sa začal modlitbou sv. ruženca, po nej nasledovala sv. omša. Spev a hudobný doprovod patril školskému zboru Ratolesť. Pozvanie prijali aj rodiny z našej školy. Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame!

Čítajte viac

 

Projekt JUNIVERZITY 2017

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Košiciach privítala 2. októbra žiakov z troch základných škôl v Košiciach (ZŠ sv. Cyrila a Metoda, ZŠ Park Angelinum 8 a ZŠ Tomášikova 31) na kurze „Vládca robotov“.

Čítajte viac

 

400. výročie vincentskej charizmy

Školský zbor Ratolesť, pod vedením s. Zuzany a pani učiteľky Bačinskej, prijal pozvanie doprevádzať svojím spevom sv. omšu 30. septembra v Kostole sv. Antona Paduánskeho v Košiciach. Tam sa zišla vincentská rodina, aby si pripomenula 400. výročie charizmy sv. Vincenta de Paul. Po sv. omši, ktorú celebroval Jaroslav Jaššo, provinciál Slovenskej provincie Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul, nasledovalo divadelné predstavenie Život pána Vincenta v podaní divadelníkov z Lokce. Nechýbalo agapé a spoločné priateľské rozhovory. Svätý Vincent de Paul, oroduj za nás!

Čítajte viac

 

Horný Zemplín navštívili ôsmaci

Naši ôsmaci sa spolu s ruksakmi, dobrou turistickou výbavou a náladou vybrali spoznávať krásy Horného Zemplína. Tradičný jarný termín nahradili jesenné dni 28.-29. september. Odbornými sprievodcami boli p. uč. Bačinská a p. kaplán František, rodák z tohto kraja. Obidve triedy sprevádzali pani tr. učiteľky Ferková a Soľárová a p. uč. Bučáková. Už teraz sa tešíme na zaujímavú reportáž a fotografie v Ratolesti. Pane, ďakujeme za sprevádzanie a ochranu na cestách!

Čítajte viac

 

PROFESIA DAYS

V závere vyučovania 28. septembra navštívili deviataci, v blízkom Spoločenskom pavilóne, akciu pod názvom Profesia Days. Terka a Žofka z 9.B ešte doplnili, že sa tam mohli dozvedieť informácie o firmách, v ktorých by raz možno aj niektorí chceli pracovať. Rozprávali sa o rôznych školách a najmä o požiadavkách na vzdelanie. Po prehliadke si ešte oddýchli pri malom občerstvení. Určite im táto akcia pomôže pri premýšľaní nad otázkou výberu svojho povolania - Čím chcem byť?

Čítajte viac

 

Potešte sa prvým cédečkom školského zboru Ratolesť

Hurá, na svete je krásna hudobná zbierka piesní, tónov hudobných nástrojov a veselých hlasov spevákov zo školského speváckeho zboru Ratolesť pod názvom Kráčaš...Pri vstupe do školy - na vrátnici - ich nájdete aj vy a za symbolický príspevok 3 eurá si ním môžete spríjemniť chvíle doma s rodinou alebo potešiť iných milým darčekom. Ratolesti prajeme veľa pekných chvíľ pri nácvikoch a modlitbe spevom!

Čítajte viac

 

Podtatranský školák a školské časopisy

Medzi 23 prihlásenými školskými časopismi ZŠ Prešovského a Košického kraja, v 3. ročníku súťaže Podtatranský školák, si svoje miesto našla aj naša Ratolesť. Viac by vám určite prezradili 15 redaktori, ktorí spolu s p. uč. Pustaiovou navštívili 27. septembra popradskú Podtatranskú knižnicu. Z rúk odbornej poroty si spoločne prevzali diplom a milé ceny za získané 3. miesto a mimoriadnu cenu poroty Titulok roka. Ocenenie patrí všetkým žiackym novinárom, ilustrátorom a kamarátom časopisu. Užitočné rady a námety odbornej poroty určite využijú pri tvorbe vianočného čísla Ratolesti. Stihli ešte pár fotiek pod krásnymi Tatrami a rýchlikom už uháňali domov - smer Košice!

Čítajte viac

 

Návšteva z košickej ZOO v 3.B

V závere septembra pripravila naša p. knihovníčka besedu pre deti z 3. B. Zo Zoologickej záhrady v Košiciach prišiel p. Kindl a priniesol so sebou aj svojho zverenca – pytóna, o ktorého sa v ZOO stará. Deťom porozprával všeličo zaujímavé zo života hadov a iných plazov. Tie to veľmi upútalo a otázkam nebolo konca – kraja. Nakoniec si všetci mohli hada/ hadicu, samičku, chytiť, pohladkať či poťažkať. Všetkým sa to veľmi páčilo a opäť pozvali p. Kindla aj s hadom na návštevu. Prírodu treba chrániť, deti!

Čítajte viac

 

Slovenské školy hodnotí INEKO

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy uviedol 12.9.2017 aktuálny celoslovenský rebríček základných škôl, stredných odborných škôl a gymnázií. Podľa jednotlivých kritérií sa v celoslovenskom hodnotení umiestnila naša škola na 16. mieste. V rebríčku základných škôl Košického kraja sme získali 6. miesto a medzi základnými školami v meste nám patrí 3. miesto. Detailnejšie informácie nájdete na www.ineko.sk. Ďakujeme za spoluprácu, modlitby a prejavenú dôveru!

Čítajte viac

 

Počuli sme svadobné zvony

Dni tajnej akcie BANÁN sa v 6.C rýchlo míňali a prišla výnimočná sobota - 23. september 2017. V tento deň si totiž sviatosť manželstva vyslúžili Zuzana a Igor, ich triedny učiteľ a dobre známy telocvikár, v Kostole sv. Imricha v Benkovciach. Aké tajnosti? Také, že sa mladomanželov Vaškovcov podarilo prekvapiť a medzi gratulantmi boli aj jeho deti z triedy, deviatak Tomáš aj bývalá žiačka Terka, spolu s niektorými p. učiteľkami, kolegyňami ženícha. Srdiečkové balóny, srdiečkové petardy, kvety a gratulácie...tajná akcia sa vydarila. Prajeme im veľa Božej milosti, lásky, radosti na spoločnej ceste životom...

Čítajte viac

 

Beseda so spisovateľkou Máriou Vrkoslavovou - Šefčíkovou

Tretiaci a štvrtáci privítali 8. septembra na besede p.spisovateľku Máriu Vrkoslavovú-Šefčíkovú. Prišla aj so psíkom Gordonom, ktorý bol veľmi dobre vychovaný a deťom sa veľmi páčil. Rozprávala o knižkách, v ktorých aj tento psík vystupoval ako hlavný hrdina.

Čítajte viac

 

Športu zdar!

V prvom školskom týždni si žiaci II. stupňa dosýta zašportovali na ihriskách v blízkom Saleziánskom stredisku a vo veľkej telocvični. Chlapci v ročníkových zápasoch hrali futbal a počítali presné góly, dievčatá v 5.- 7. ročníku si v telocvični vychutnali dobrú vybíjanú a dievčatá vo vyšších ročníkoch vyskúšali profesionálny basketbal. V tento deň 7. septembra okrem fair play hier na ihriskách nechýbal ani aplauz, dobrá nálada a potlesk všetkým športovcom. Bol to super deň v pohybe!

Čítajte viac

 

Privítanie prvákov v ŠKD

V tomto školskom roku sa brány školy otvorili aj pre našich najmladších žiakov, prvákov. V ŠKD sme im pripravili malé uvítanie, pri ktorom sa predstavili svojim starším spolužiakom. Tí ich lepšie spoznali a môžu sa s nimi zahrať. V programe pre prvákov vystúpili naši tretiaci, ktorí si pripravili niekoľko ukazovačiek aj krátku scénku o tom, ako Ježiš prijímal najmenších.

Čítajte viac

 

Začali sme nový školský rok

Slávnostnou sv. omšou Veni Sancte v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach sme 4. septembra otvorili nový šk. rok 2017/2018. V homílii nás Mons. Juraj Kamas povzbudil k modlitbe a práci v každom školskom dni. Po jej skončení patrili slová privítania a slávnostného príhovoru p. riaditeľke. Osobitne sme v našom školskom spoločenstve v tento veľký deň privítali najmladších žiakov, prvákov a ich rodičov. Po príchode do školy ožili triedy milými stretnutiami a spomienkami na prázdniny. Pane, Tebe patrí dielo nášho úsilia, poznania, sprevádzania, výchovy a vzdelávania... Zverujeme Ti tento školský rok...

Čítajte viac