Výlet do Poľova

V sobotu 19. marca 2011 sme sa my, žiaci 5.C, zúčastnili zaujímavej akcie. Bol to výlet do Poľova – dediny neďaleko Košíc. Okrem toho, že tu bývajú naši štyria spolužiaci, ktorí nám robili sprievodcov, je táto dedinka zvláštna tým, že je tam jazdecká škola FÉBUS a koniareň. Chovajú tam asi 60 koní.

Kone „bývajú“ v boxoch. Ošetrovatelia, ktorí sa o kone starajú, im do boxov dávajú žrádlo, hlavne ovos. Češú ich tam a v prípade potreby aj ošetrujú. Aj nám dovolili nakŕmiť ich  – dávali sme im jablká, mrkvu, kockový cukor.  Majú tam aj solárium. Je to miesto, kde sa sušia spotené kone v zime, aby neprechladli. Mali sme príležitosť jazdiť na koňoch v jazdeckej hale, keďže vonku bolo zima. Ukázali a vysvetlili nám, ako sa správne sedí na koni a kedy sa aké sedlo používa. Jazdci používajú prilbu, chránič tzv. korytnačku, rajtky – špeciálne nohavice, ochranné chepsy, čižmy resp. jazdecké topánky .

Veľké poďakovanie patrí pani MVDr. Márii Stratilovej, ktorá nám dovolila návštevu jazdeckej školy a prezradila veľa nových a zaujímavých informácií.  Vidieť koníky, zažiť a vyskúšať si jazdu na nich sme mohli  aj vďaka našej spolužiačke Aďke Lackovej, ktorá vo svojom voľnom čase v koniarni pomáha a ktorá sa za nás prihovorila.

Pekné spomienky z tejto triednej akcie pre vás zapísala Karin.