Majstrovstvá SR mládeže v šachu

V dňoch 22.-28. apríla sa v známej Tatralandii na Liptove konala celoslovenská mládežnícka súťaž, ktorej sa aktívne zúčastnili aj Maxim Marko (6.B) a Lukáš Varga (8.A), ktorí sú žiakmi našej školy. Každodenné partie sa hrali od skorého rána a mnohé začínali aj popoludní. Maxim obsadil pekné 6. miesto v celoslovenskom rebríčku a obaja šachisti bojovali veľmi pilne a zodpovedne. Gratulujeme!

"V mojej skupine CH12 bolo 39 chlapcov vo veku 11-12 rokov. Každý deň sme hrali partiu s tempom 2 - 90 min. + 30 sec. na ťah. V utorok a nedeľu sme mali dvojkolo. Z 9 kôl som vyhral 5 kôl. Dve kolá som remízoval a dve kolá prehral. Počas turnaja sme mali aj BLITZ turnaj s tempom 2.3.02 sec., kde som vyhral 2. miesto.

V poslednom kole som hral s terajším majstrom SR a podarilo sa mi s ním remízovať. Bol to zaujímavý a pekný týždeň."

Maxim Marko