Šachové úspechy nášho žiaka

Od začiatku tohto školského roku sa Lukáš Varga z 9.A triedy zúčastňoval šachových turnajov. Hneď v septembri získal 1. miesto v celomestskej súťaži žiakov ZŠ. Je to veľmi usilovný a ctižiadostivý hráč. V časti - Čítajte viac o jeho šachových hrách a úspechoch od začiatku šk. roka až doteraz. Ďakujeme, Lukáš, za výbornú reprezentáciu školy a srdečne gratulujeme!.

V októbri  sa mu  dostalo cti, ale aj odmeny za jeho húževnatú prácu a šachové výkony minulých rokov a dostal pozvanie od tímu majstra sveta v šachu Magnusa Carlsena, aby si s ním zahral v dňoch 8.-10.11.2017 v Hamburgu v Nemecku. Zišli sa tam najúspešnejší šachisti z celého sveta. Bol to veľmi napínavý zážitok aj pre tých, čo sme to sledovali on line v priamom prenose.

Potom prišla pozvánka na obvodné kolo, kde bol Lukáš víťazom, taktiež zvíťazil v krajskom kole, a tak postúpil na Celoslovenské kolo v zrýchlenom šachu, kde získal pekné 11. miesto z tridsiatich. Bolo to 6.12.2017 v Topoľčanoch, kde ho sprevádzal a povzbudzoval p.uč. Zachariáš.