Sme usilovní ako „bobor“?

V roku 2004 vznikla v Litve informatickú súťaž, ktorej symbolom bol usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras a po slovensky Informatický bobor, skrátene iBobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V minulom školskom roku sa súťaž konala v 44 krajinách a zapojilo sa do nej približne 1 650 000 žiakov.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Tento rok sa súťažilo v dvoch nových kategóriách – Drobci a Nevidiaci. Novinkou boli aj upravené intervaly riešenia úloh pre kategórie Bobríci a Benjamíni (viac o jednotlivých súťažných kategóriách nájdete na stránke www.ibobor.sk).

Každý účastník sa dozvedel počet bodov ihneď po skončení testu. Kompletné vyhodnotenie každej školy bolo sprístupnené až neskôr, po ukončení celej súťaže. Zároveň je od rovnakého termínu každému zúčastnenému žiakovi sprístupnené kompletné hodnotenie jeho úloh.

Samotná súťaž prebiehala v termíne 6. – 13. novembra. Naši žiaci sa do súťaže zapojili v utorok 7. novembra v kategórii Drobec (93 žiakov 3. ročníka), v stredu 8. novembra to boli Bobrík (61 žiakov 4. ročníka a 12 žiakov 5. ročníka) a vo štvrtok 9. novembra Benjamín (10 žiakov 6. ročníka a 9 žiakov 7. ročníka).

Úspešní riešitelia sú všetci súťažiaci, ktorí dosiahli aspoň polovicu „kladných bodov“. V kategórii Drobec je to 45 bodov, v kategórii Bobrík je to 60 bodov, v kategórii Benjamín je to 50 bodov.

Drobec

Bobrík

Benjamín

Počet zúčastnených žiakov

Počet úspešných riešiteľov

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme. (Podrobné výsledky žiakov nájdete TU).

pani učiteľka Demjanovičová