Hokejom žila celá škola

Určite všetci viete, že na Slovensku, v mestách Bratislava a Košice prebiehali Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF 2011. Celé Slovensko, vrátane našej školy, žilo hokejom. Stali sme sa konečne hrdými na našu krajinu, ktorá sa spomínala nielen v európskych, ale aj vo svetových médiách.

Pútavé články o Slovensku prilákali mnohých zahraničných turistov. Nóri si pochvaľovali lacné pivo, Švajčiari čistotu a Američania bezpečnosť. A čo my, Slováci? Nám, jednoducho, stačila pravá hokejová atmosféra, ktorá vládla na šampionáte. V našej škole sme aj my, ako správni žiaci - ,,fanúšikovia“, chodili poobliekaní a pomaľovaní v národných farbách. Počas šampionátu, samozrejme, všetci fandili Slovensku. Ale aj po neúspechu mal každý vytipovaného svojho favorita. Našich chalanov sme nesklamali a  hrdo sme ich povzbudzovali počas všetkých zápasov. Niektoré sa premietali aj na interaktívne tabule v niekoľkých triedach. S národnými vlajkami sme sa fotili na každom kroku a učitelia nás v tom povzbudzovaní radi podporovali. Triedy boli vyzdobené prevažne bielou, modrou a červenou farbou. Vlajky viseli na stenách, dresy na nástenkách. Aj po sklamaní z prehratých zápasov naše dresy a vlajky ostávajú stále visieť. Pýtate sa prečo? Pretože my sme sa v našich hokejistoch nesklamali, oni v Bratislave položili na ľad svoje srdce.