Alžbeta Verešpejová zavítala k nám na besedu

Pomaly sa končí máj – lásky čas. Slnko v nás rozohrieva žilky a všetci sa už tešia na prázdniny. Ale aby sa prázdniny nestali prázdnymi dňami, je tu naporúdzi kniha, ktorá dokáže priniesť dobrodružstvo, napätie a zábavu.

Že je tomu naozaj tak, presvedčili sa o tom žiaci 5. ročníka našej školy, ktorí mali možnosť stretnúť spisovateľku Alžbetu Verešpejovú. Stretnutie sa uskutočnilo 25. mája 2011 v malej telocvični. Pani spisovateľka bola veľmi milá, dokázala zaujať všetkých prítomných vtipnými a zaujímavými odpoveďami na veľké množstvo otázok. Celé stretnutie spestrili deti zaujímavým programom. Žiaci z 5. A zdramatizovali príbeh z knihy „ Maškrtné rozprávky“ a s vlastnoručne vyrobenými maňuškami zahrali pekné divadielko. Hlasným čítaním z knihy „Neplechy školníčky Agneše“ sa predviedla 5. B a na záver žiaci z 5. C odovzdali spisovateľke zaujímavý darček, ktorý vyrobili inšpirovaní knihou „Šušlavá mušľa“. Nechýbali ani hudobné darčeky a na záver autogramiáda. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie pri novej knihe.