IQ olympiáda - regionálne kolo Východ

V utorok 7. mája 2019 sa stretli najlepší riešitelia školského kola IQ olympiády z Košického a Prešovského kraja v priestoroch rektorátu Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. 80 najlepších detí z tohto regiónu si potrápilo svoje hlavičky pri riešení rôznych typov logických úloh.

Boli to:

• Filmová ukážka – postreh
  • Logický písomný test
  • Pamäťový test
  • Premietaný logický test
  • Lietajúce písmenká

Deti prišiel povzbudiť aj predseda Košického samosprávneho kraja – Ing. Rastislav Trnka. Čas, kedy všetci s napätím očakávali výsledky vyplnil workshop, ktorý zorganizovala LEAF Academy.

A čakať sa nám skutočne vyplatilo. Do finále – medzi 20 najúspešnejších – postúpili dvaja naši žiaci Dominika Brillová (7.C) a Tamara Ihnátová (8.B). Dominika získala 4. miesto a Tamara 19. miesto. Vyhodnotenie sa uskutočnilo v zlatej aule UPJŠ, kde sa uskutočňujú iba slávnostné promócie a stretnutia predstaviteľov Univerzity.

Už teraz sa tešíme na celoslovenské kolo, ktoré bude 27. mája 2019 v priestoroch Sobášneho paláca v Bytči. Zúčastní sa ho celkom 60 žiakov (20 najúspešnejších z každej časti Slovenska (východ, stred, západ).