Deň detíííííí oslávila celá škola!

Naozaj, verte nám! Hoci sme si dátum presunuli na 30. máj a počasie nám už od rána doprialo sýty dážď, náladu osláv to nepokazilo. Slávnostná sv. omša na sviatok Nanebovstúpenia Pána otvorila celý výnimočný deň. Mladší ju slávili v školskej kaplnke a žiaci II. stupňa vo farskom Kostole sv. Gorazda, ktorú viedol Mons. Juraj Kamas. Dažďový presun do školy a oslavovalo sa ďalej. Privítali sme aj hostí, osladili sa prekvapením na paličke...čítajte viac.

Spoločnej témy Na ľudovo tradične i moderne sa hlavní organizátori - ôsmaci zhostili poriadne a počas májových dní premýšľali, plánovali, telefonovali, objednávali a spolu s tr. učiteľkami a p. zástupkyňou Zentkovou pripravili program TVORIVOSTI, ZRUČNOSTI, ODVAHY, STATOČNOSTI, SPOLUPRÁCE A VEĽKEJ RADOSTI.

Triedy I. stupňa sa premenili na remeselnícke tvorivé dielne, v ktorých ste pri práci mohli stretnúť aj skutočných majstrov, remeselníkov:

1. ročník: háčkovanie, výroba svietnikov, práca s drevom, výroba príveskov, maľba džbánov z papiera

2. ročník: práca s drevom, háčkovanie, výroba bombúľ, pletenie zo starých tričiek

3. ročník: pletenie z papiera - výroba anjelikov, maľovanie na sklo, výroba ružencov, servítková technika

4. ročník: paličkovanie, pletenie farebných vrkočov, pletenie papierových košíčkov.

Napoludnie sa spoločne stretli vo veľkej telocvični, aby si pozreli vystúpenie tanečníkov, ktorých počas dvoch hodín dopoludnia viedol tanečník Jožko zo súboru Železiar. Bola to skupina detí, ktoré sa do workshopu prihlásili dobrovoľne. Ich premiéra v telocvični bola veľkolepá. Krásne vystúpenia p. Moniky Kandráčovej a našich Slávikov, úspešných víťazov speváckej súťaže, vyvrcholilo Macejko hokejovou hymnou. Počas nej, verte nám, na javisko vyskočili aj p. Ondrej Kandráč a telocvičňa praskala v speve a nálade!

Triedy II. stupňa sa museli programom zmestiť do veľkej telocvične a priestorov školských chodieb. A veru, pomestili sa!  Workshopy, tvorivé disciplíny a stanovišťa boli skúškami odvahy, vytrvalosti, statočnosti, bystrosti, tvorivosti chlapcov a dievčat. Preto si nimi prešli osobitne chlapci a osobitne dievčatá.

Hostia z historickej skupiny Aramis sprevádzali chlapcov pri streľbe z luku, sekaní mečom na presnoť a súbojoch gladiátorov. Chlapci, ôsmaci,  ešte pripravili ďalšie stanovištia  -  hod pníkom, beh v brnení, preťahovanie lanom a pretláčanie rukou. Zvládli to chlapci aj ich tr. učitelia! SUPER!!!

Dievčatá, ôsmačky, pripravili pre žiačky veľa pestrých ľudových aktivít, workshopov, súťaží - pletenie náramkov, zdobenie perníkov, hľadanie ľudových predmetov, dávne hry detí, Popoluška, ľudové puzzle a spoznávanie ľudových slov, netradičné fotenie i body art.

Musíme uznať, že skúšku odvahy a statočnosti zvládli aj dievčatá, a tak každá triedna partia vybojovala do triedy ĽUDOVÉ VYSVEDČENIE so známkou 1 pre všetkých šikovníkov.

Aby sme nezabudli, vonku pred školou, pod strieškou, bolo aj sladké voňavé prekvapenie na paličke - cukrová vata, ktorá ku Dňu detí patrí a zachutila väčším, menším, p. učiteľkám i učiteľom, p. upratovačkám, p. kuchárkam i p. školníkovi.

Taký bol náš Deň detí a celá škola plná detí!

Pane, prosíme, sprevádzaj a ochraňuj deti celého sveta, ich rodičov, príbuzných, priateľov i tých, ktorí sa o deti a mladých ľudí  s láskou starajú.