Škola v prírode na Drienici-Lysej

Boli sme plní očakávaní z blížiaceho sa týždňa od 23.5.- 27.5. 2011, ktorý sme sa chystali stráviť na Drienici, v hoteli Javorná, na akcii škola v prírode. Naše pani učiteľky z druhých a štvrtých ročníkov nám neustále pripomínali, ako sa nám ten termín neúprosne blíži. A my sme sa ozaj tešili!

V pondelok ráno sme čakali na dva autobusy, ktoré nás odviezli do krásnej prírody. Bolo nám trocha smutno, ba niektorým dokonca aj vyšli slzičky, ale hneď to pominulo, keď sme si začali spievať. Aj cesta  nám ubehla rýchlejšie. Krátko po príchode sme vytiahli na svoje poschodie  ťažkú batožinu, ubytovali  sa a vybalili.

Popoludní sme išli skúmať okolie, pri ktorom sme našli lyžiarsky svah a na ňom posledné zvyšky snehu. Bol to úžasný zážitok šmýkať sa na konci mája po snehu a v tom horúcom dni to bolo aj úžasné osvieženie. Naším nálezom sme prekvapili aj pani učiteľky, ktoré nám nechceli veriť,  že prinesený sneh je ozajstný. Spolu s naším sprievodcom - otcom Marcelom sme postavili z prineseného snehu "E.T. snehuliaka". Fotku si môžete pozrieť vo fotogalérii.
    Celodenná túra na Lysú bola zaťažkávajúca skúška. Zdolali sme ju všetci, niektorí jednoduchšie, iní ťažšie, ale ten panoramatický výhľad z Lysej bol, samozrejme, nenahraditeľný. Najzdatnejší turisti vyliezli na "baobab". Pri večernej svätej omši sme sa zoznámili s Malým princom a naučili sme sa o ňom aj pieseň. Jeho príbehy nás sprevádzali celým naším pobytom.
    Cestovanie planétami Malého princa v podobe rôznorodých súťaží sme absolvovali  postupne - všetky vesmírne telesá z prvého aj druhého poschodia. Tvorivá práca pri vymaľovávaní tričiek nám spríjemnila pobyt a naše výtvory na tričkách nám ešte dlho budú pripomínať tento nádherný pobyt v prírode.
    Každý deň sme oslávili Pána svätou omšou a s jej prípravou sme sa podelili po triedach. Krásna a nevšedná bola modlitba svätého ruženca, keď nám na konci celej modlitby  vzniklo sviečkami vysvietené srdce.
   Strach nám trocha nahnala aj nočná hra, ktorá bola, samozrejme,  po tme a cesta viedla cez les. Na konci cesty sme už boli odvážni a úplne sme zabudli na počiatočný strach, ktorý nás sprevádzal pred touto cestou.
    Večerná diskotéka, večer pred úplným záverom nášho pobytu, bola plná tanca, zábavy a úsmevu. Zabávali sme sa pri známych skladbách a  tancovali  rôzne tanečné variácie.
   Každé naše snaženie a úspechy boli odmenené vecnými darmi. Za sponzorské dary a príspevky ďakujeme rodičom a osobitne  rodine Jiříčkovej, Greššovej, Smutelovičovej, Szabovej, Fečkovej, Liščinskej, Nagyovej a Štecovej.
    Vďaka Ti, Pane,  za tento nádherný týždeň a dúfame, že spomienky zostanú v nás čo najdlhšie.

Deti z 2.A, 2.B, 2.C a 4.A, 4.B, 4.C