Pokyny organizácie a podmienok výchovy a vzdelávania od 1. 6. 2020

Na základe Usmernení MŠVVaŠ SR a zriaďovateľa školy po mimoriadnom prerušení kvôli prevencii nákazy COVID-19 dochádza od 1. 6. 2020 k otvoreniu 1. - 5. ročníka ZŠ a ŠKD za dodržania potrebných hygienicko-epidemiologických nariadení RÚVZ. Pre žiakov 6. - 9. ročníka a pre žiakov prvých až piatych ročníkov, ktorí nenastúpia do školy, bude zabezpečené vzdelávanie dištančnou formou. Pokyny k nástupu do školy:

- Do školy nastúpi žiak, ktorého rodič prostredníctvom triedneho učiteľa vopred prihlásil.
- Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni, písomné vyhlásenie https://www.minedu.sk/data/att/16397.pdf o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.
- Žiaci prichádzajú do školy v čase od 7.30 hod. do 8.30 hod. Špeciálne požiadavky sa budú riešiť individuálne.
- Prichádzajú a odchádzajú  len s osobami, ktoré so žiakom žijú v spoločnej domácnosti. Sprevádzajúce osoby sa nepohybujú vo vnútorných priestoroch školy.
- Zákonný zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška a papierové jednorazové vreckovky.
- Zákonný zástupca zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
- Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo príslušným regionálnym hygienikom. V takomto prípade je dieťa zo školy vylúčené.
- Pri vstupe do budovy  bude zaistený ranný zdravotný filter: meranie teploty, dezinfekcia rúk, odstupy medzi žiakmi a rodičmi.
- Žiak si v šatni do skrinky odloží rezervné rúško (pre prípad znečistenia svojho používaného rúška).
- Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch základnej školy, okrem svojej skupiny.
- Žiaci budú rozdelení do skupín s počtom najviac 20 s jedným vyučujúcim. Vytvorená skupina sa nebude v priebehu týždňa  meniť.
- Výchovno-vzdelávací proces  bude prebiehať blokovou formou.
- Priestory školy budú pravidelne viackrát počas dňa dezinfikované.
- Stravovanie v školskej jedálni bude organizované tak, aby sa skupiny žiakov nepremiešavali.
- V prípade neprítomnosti žiaka, z akejkoľvek príčiny, zákonný zástupca to oznámi vyučujúcemu a odhlási svoje dieťa z obeda v jedálni.
- Vyučovanie v  1. - 4. ročníku končí o 11.30 hod.
- Školský klub detí bude denne k dispozícii do 16.30 hod.
- Vyučovanie v  5. ročníku každý deň končí o 12.30 hod.
- Oratórium saleziánskeho strediska Tri hôrky bude otvorené od 13.00 hod.
- V prípade podozrenia na ochorenie COVID-19, u žiakov a zamestnancov školy, ZŠ bezodkladne rieši vzniknutú situáciu.

Košice 26.5.2020

PaedDr. Mária Čačková