Deň zdravia u druhákov

Naši druháci sa v stredu 9. novembra 2011 zmenili na lekárov, sestričky, pacientov a triedy boli odrazu ordináciami a poradňami pre zdravú výživu. Od rána sa rozprávalo o zdravom životnom štýle, o zdravej výžive a všetkom, čo zdraviu prospieva.

Neskôr sa liečili choroby a ošetrovali úrazy. Výsledkom celého dňa boli Recepty na zdravie, básničky o ovocí a zelenine a chutný ovocný šalát.

Sárin recept na zdravie: "Jedzte veľa ovocia a zeleniny, dodržiavajte pitný režim, veľa športujte a doprajte si pravidelný spánok."

Adamov recept na zdravie: "Musíme byť na čerstvom vzduchu, musíme relaxovať a nesmieme jesť veľa sladkostí."

Martinkov recept na zdravie: "Keď chceme byť zdraví a silní, musíme športovať, jesť ovocie, dodržiavať pitný režim. Určite nie je dobré piť alkohol a fajčiť."

Paťkin recept: "Pravidelne športovať, korčuľovať. Nebrať drogy, nepozerať telku a nečumieť do počítača. Veľa si otvárať okná."

A naše básničky:

Ja som jedľa bedľa, vždy vyrastiem vedľa.

Sukničku na sebe mám, do zeme sa pozerám.

Vyrastiem zo zeme hneď, vysoká som ako smrek.

Keď ma hubár zbadá, nemám že to rada.

Filip

Hádaj, kto som?

Okrúhla som, červená som, žltá som aj zelená som.

Chutím sladko, spím sladko, hanbím sa sladko.

Kto som, moje zlatko?

Mirko

Žltý citrón nezbedník, to je veľký bojovník.

Každý bacil sa ho bojí, chorobu hneď citrón zhojí.

Emka