Môže kňaz zaspať na vlastnej kázni?

Knižnica pre deti a mládež pozvala do Košíc na besedu Juraja Drobného, katolíckeho kňaza, ktorý 7. decembra 2011 zavítal aj do našej školy.

Stretnutie so spisovateľom Jurajom  Drobným začalo už na sv. omši, ktorú celebroval a potom pokračovalo besedou v školskej kaplnke počas celého predpoludnia. Pani knihovníčka Slávka mu kládla zvedavé otázky a on ochotne a veľmi pútavo na ne odpovedal. Dozvedeli sme sa o jeho pobyte v Afrike, v USA, ale aj o tom, aká bola jeho cesta ku kňazstvu a v čom spočíva jeho práca v televízii LUX, kde pôsobí. Predstavil nám aj svoju knihu Môže kňaz zaspať na vlastnej kázni?“. Píše v nej o veciach medzi nebom a zemou. Je naozaj veľmi zaujímavá a stojí za to si ju prečítať. Beseda sa vydarila a my sme opäť spoznali zaujímavého človeka.