ADVENT 2011

Adventné čítanie Svätého písma - Darček pre radosť - Modlitba za mladých sveta - Život je úžasný dar od Boha - Svätá omša v školskej kaplnke... to sú aktivity, ktoré nás sprevádzali Adventom. Stojí za to, prečítať si o nich viac.

1. Adventné čítanie Svätého písma

Prostredníctvom adventného čítania objavili naše rodiny, spoločenstvá, jednotlivci úžasné tajomstvo Božieho slova, ktoré uzdravuje telo a dušu človeka. Do kalendára každodenného adventného čítania si mladší žiaci kreslili výstižný obrázok a starší žiaci kľúčové vety.

2.  Darček pre radosť

Cieľom aktivity bolo pomôcť rodinám v hmotnej núdzi, ktoré sú tu pre teba a tvoju triedu, aby si mohol konať skutky telesného  milosrdenstva – nahých zaodievať...

V spolupráci s OZ Maják  nádeje sme sa skontaktovali s rodinami, ktoré našu pomoc potrebovali. Škatule v triedach sa rýchlo zapĺňali potrebnými vecami. Už ich stačilo iba pekne zabaliť a dopraviť do rodín. Veríme, že naša pomoc Adventom nekončí a čoskoro v nej budeme pokračovať. Táto aktivita si získala veľa dobrých a láskavých sŕdc.

3. Modlitba za mladých sveta

Hlavným zámerom bolo, aby trieda vyprosovala Božie požehnanie /prostredníctvom svätej omše alebo cez spoločnú modlitbu sv. ruženca....počas triednickej hodiny/ mladým ľuďom jednotlivých národov sveta.  Každý pondelok v Advente do triedy prišiel žiak, od ktorého si žiaci vyzdvihli názov krajiny, za ktorú sa v tom týždni modlili. Na konci týždňa, čiže v piatok, jeden zástupca triedy vlepil v školskej kaplnke do plagátu jeden obrázok mladých ľudí žijúcich v danej krajine, ktorá im bola zverená. V mnohých triedach žiaci využili aj zručnosti z geografie a dozvedeli sa o svojej krajine veľa poznatkov a iných zaujímavostí.

4.      Život je úžasný dar od Boha

Vieme zaujať postoj v dnešnej spoločnosti voči tým, ktorým nie je dovolené narodiť sa? Aj táto otázka nás vyprovokovala k ďalšej adventnej aktivite.

V roku 2012 postavíme v školskom átriu pamätník pre nenarodených kamarátov. Potrebujeme však k tomu pomoc každého. Najstarší deviataci sa práve preto rozhodli, že počas celého Adventu budú doma piecť a v škole za dobrovoľný príspevok /minimálne 0,50 € / ponúkať mladším spolužiakom chutné, vlastnoručne upečené „mafiny“. Spoločne sme nielen podporili šľachetnú myšlienku, ale aj pomohli budovať toto dielo.

5.      Svätá omša v školskej kaplnke

Každou sv. omšou sme vytvárali spoločenstvo, centrom ktorého je Kristus a spolu s  duchovným otcom Marcelom bližšie spoznávali  Cirkev sveta, v ktorej žije množstvo mladých ľudí.

Predmetová komisia Človek a hodnoty