Polročné opakovanie so spoločenskými hrami?

V stredu 18.januára 2012 sa trieda 2.B zmenila na krásnu veľkú herňu s rôznymi spoločenskými hrami. Deti si v školských taškách priniesli hry, ktoré doma najradšej hrajú. Ak si myslíte, že tie do školy nepatria, presvedčíme vás, že áno!

Medzi obľúbené hry iste patria monopoly, Janíčko a Marienka, pexeso, zázračný hrad, domino, dáma, mlyn, minotaurus.... Ale hrať sa nedalo len tak. Najprv si všetky deti v triede zahrali živé Človeče, nehnevaj sa, pri ktorom museli odpovedať na rôzne otázky. Týkali sa matematiky, slovenského jazyka, prírodovedy i vlastivedy.

Družstvá detí – červené, modré, zelené, žlté – súťažili, kto prvý bude mať  v domčeku všetkých hráčov.  Úspešne zvládli všetky otázky a odmenou bolo hranie hier v skupinkách. Všetci  sa výborne zabavili! Keďže správanie bolo super, ďalší projektový deň ich  čaká už čoskoro.